Zdravim, stahl jsem si v3 vektorovou mapu z dubna tohoto roku a hned jsem u nas nasel chybu. U Trebone zcela chybi rynik Opatovicky, jizne od rybnika Svet. Je pekne velky, zadna louze. Kam mam napsat, aby mapu upravili?
Merapi
Ahoj,
vektorové mapy jsou vytvářené na základě dat z Openstreetmap. Pokud nelezneš nějaké nesrovnalosti, tak v prvním kroku doporučuji porovnat vektorovou s webovou OSM mapou http://www.openstreetmap.org (http://www.openstreetmap.org) nebo např. http://www.map1.eu (http://www.map1.eu)
Pokud je chyba i na webové mapě, tak v pravé dolním rohu je odkaz "Add a note". Stačí popsat problém a komunita kolem OSM se bude chybou zabývat.
Pokud je chyba pouze ve vektorové mapě (chybí data, mapa se špatně vykresluje atd.), tak můžeš psát klidně sem na fórum a nebo na email: http://www.openstreetmap.org/?note=1097 (http://www.openstreetmap.org/?note=1097)
Quote from: "merapi"Zdravim, stahl jsem si v3 vektorovou mapu z dubna tohoto roku a hned jsem u nas nasel chybu. U Trebone zcela chybi rynik Opatovicky, jizne od rybnika Svet. Je pekne velky, zadna louze. Kam mam napsat, aby mapu upravili?
Merapi
Není nic jednodužšího, než se zapojit do spolutvorby těchto map ;)
http://www.marekp.cz/jak-vkladat-turist ... ace-na-osm (http://www.marekp.cz/jak-vkladat-turisticke-informace-na-osm)
http://gpsfreemaps.net/category/openstr ... erial-josm (http://gpsfreemaps.net/category/openstreetmap/serial-josm)
Diky za info, diky Voldymu za poznamku na OSM, kam jsem tedy tez zasel, zda je chyba u nich.
Ocenuji velice Vasi praci!
Merapi
Jestli mohu, tak bych rád napsal, že mně možná napadlo proč tam ten rybník není. Na mapě jsou vidět strouhy s vodou a tak usuzuji, že ten rybník mohl být také vypuštěný, když se třeba v tom čase dělala mapa a proto není na té mapě. Proto se chci zeptat, nebyl ten rybník vypuštěný?
Pěkný den, nevím, jak se mapy vytvářejí, zda z leteckého snímku, pak záleží na datu snímku, ale pochybuji, že by někdo přehlédl rybník, byť vypuštěný.