Locus Map - forum

Support => [CZ&SK] - diskuze o Locusu => Topic started by: Petr654 on July 29, 2012, 14:33:15

Title: Navádění
Post by: Petr654 on July 29, 2012, 14:33:15
Ahoj, umí Locus v offline režimu navádění podle souboru GPX zobrazit průměrnou rychlost a čas příchodu do cíle?
Title: Re: Navádění
Post by: Menion on August 01, 2012, 21:05:51
Ahoj,
  doporučuji vyzkoušet na vlastní kůži. Nicméně ty informace dokáže zobrazit ale prozatím ne příliš šťastně pouze v horním panelu (položka "Navádění"), tzn. informace nejsou perfektně viditelné
Title: Re: Navádění
Post by: Petr654 on August 02, 2012, 20:05:33
Ahoj, dnes jsem to zkoušel. Jsou to ty 2 vyjížděcí políčka v kterých si můžu zvolit, co chci zobrazovat? Ještě se chci zeptat -v navádění si nastavím upozornění na waypoint ale při samotném navádění mne to neupozorní. Předpokládám, že waypointy jsou ty kolečka souboru gpx, které jsou spojeny čarou. Co musím nastavit, aby se mi při přiblížení na mnou nastavenou vzdálenost k tomuto bodu ozval mnou nastavený zvuk?
Title: Re: Navádění
Post by: Menion on August 02, 2012, 20:10:16
no máš nastavené přímo v "nastavení > navádění" tu první položku? Ta to celé notifikování jakoby globálně zapíná/vypíná. Lze si to vyzkoušet i nanečisto doma. Bez zapnuté GPS a při zapnutém navádění lze "jezdit" středovým křížem po mapě.
Title: Re: Navádění
Post by: Petr654 on August 03, 2012, 16:42:48
Nastavení - Navádění - Upozornění zaplé mám, ale na waypointy mě to neupozorní. Mám zaplé i upozornění na přílišné vzdálení od trasy a to funguje. Něco dělám špatně, ale co - vytvořím si soubor gpx na mapy.cz, naimportuju ho do programu, u zobrazené trasy ťuknu na start a zapnu navádění. Je to tak dobře? Upozornění na wayponty mám nastaveno 50m před waypointem melodií.
Title: Re: Navádění
Post by: Menion on August 03, 2012, 16:48:04
no to děláš dobře ale pozor. Upozornění na waypointy funguje když klikneš na jeden jediný vlastní bod a dáš navádění. jakmile se chceš navigovat podél nějaké vlastní nebo naimportované trasy, pak platí jen notifikace pro trasy.
Title: Re: Navádění
Post by: Dan S. on February 12, 2016, 09:43:20
Pročetl jsem si článek o navigaci a navádění na http://www.locusmap.eu/cz/tip-for-the-weekend-voice-only-navigation/ (http://www.locusmap.eu/cz/tip-for-the-weekend-voice-only-navigation/). Zkoušel jsem psát dotaz k tomu článku, ale pořád mi to vyhazuje error, tak se zeptám tady.

Co přesně znamená, resp. dělá, když v navádění zapnu upozornění na každý trackpoint, viz z článku V Pokročilých nastaveních doporučuji ........................ zapnout Upozorňovat na každý trackpoint . Mám nastaveno upozornění na změnu směru, na odchýlení od trasy, ale zatím jsem nezjistil, co dělá to upozornění na trackpoint.
Díky
Title: Re: Navádění
Post by: Michal on February 12, 2016, 12:25:22
zdravím, již jsem vám odpověděl v komentářích u článku. Vaše komenty se tam objevují až po schválení adminem.
Title: Re: Navádění
Post by: Dan S. on February 12, 2016, 12:53:19
díky
Title: Re: Navádění
Post by: Dan S. on February 21, 2016, 20:13:16
Vytvořil jsem si trasu v Locusu po lesních cestách přes přidání nové trasy pomocí navigace (zdroje Yours a MapQuest) a nechal se po této trase navádět (pomocí TTS). Jednak Locus strašně málo mluvil, a když tak hlouposti, např. držte se v levém pruhu (byl jsem v lese).
Je tedy problém, že když vytvořím trasu pomocí navigace v Locusu (ruční přidání trasy), tak se po trase nemůžu nechat navádět, ale pouze navigovat?
Když si spustím navádění po trase z mapy.cz, tak Locus perfektně navádí - pomocí TTS.
Title: Re: Navádění
Post by: Condor on February 22, 2016, 03:50:04
Hláška držte sa v ľavom pruhu
Je zábavná a od kedy používam Locus tak na tomto sa vždy so synom bavíme :-D
Je jedno o ako vytvorenú trasu alebo automaticky vypočítanú v navigácii sa jedna! Lesná cesta alebo cesta nejakej 4 triedy čo sa ledva vojde jedno auto eliška vždy že držte sa v ľavom pruhu.
Neviem ako to funguje ale predpokladám že cesty sú označené nejakým identifikátorom podľa ktorého sa riadia navigácie a pre tento typ cesty je nastavená zlá hláska.
Ani neviem aká hláska by sa hodila v týchto situáciách? Alebo aká by tam mala správne byť? Držte sa v strede? Alebo pozor úzka cesta? Netuším...
Po Rumunsku jazdíme "v ľavom pruhu" dosť často :-D
Title: Re: Navádění
Post by: Michal on February 23, 2016, 07:55:12
Vytvořil jsem si trasu v Locusu po lesních cestách přes přidání nové trasy pomocí navigace (zdroje Yours a MapQuest) a nechal se po této trase navádět (pomocí TTS). Jednak Locus strašně málo mluvil, a když tak hlouposti, např. držte se v levém pruhu (byl jsem v lese).
Je tedy problém, že když vytvořím trasu pomocí navigace v Locusu (ruční přidání trasy), tak se po trase nemůžu nechat navádět, ale pouze navigovat?
Když si spustím navádění po trase z mapy.cz, tak Locus perfektně navádí - pomocí TTS.
"Specialita" s doporučením do pruhu uprostřed lesa je vlastností routeru MapQuest, s tím bohužel nic nenaděláme. Yours příkazy negeneruje, tudíž je dogenerovává Locus a ten ve svém "slovníku" doporučení do pruhů nemá. Četnost naváděcích příkazů si můžete nastavit v nastavení > navádění > pokročilé > počet upozornění, popř. zapnout již v tomto vlákně zmiňované "Upozorňovat na každý trackpoint"
Title: Re: Navádění
Post by: Dan S. on February 23, 2016, 21:40:16
Dají se nějak skrýt ikony průjezdních bodů (ty modré s šipkou)? Jedná se o trasu vytvořenou přes ruční přidání trasy s výpomocí navigací (Yours, Brouter,...). Pokud naimportuji trasu vytvořenou pres např mapy.cz ikony na trase nebudou. Ikony jsou dost rušivé.
(http://imgworld.cz/ukazka/A81S42Vd9K.png)


edit pořád nic?
Title: Re: Navádění
Post by: Michal on May 03, 2016, 14:46:27
Ikony průjezdních bodů se skrýt nedají, zmizí pouze pokud průjezdní bod smažete - klik na bod > detail bodu > menu vpravo dole > smazat
Title: Re: Navádění
Post by: puschpull on May 04, 2016, 14:56:45
A  nedá se to řešit třeba tím že za ikonku bodu zvolíme jen "malou tečku"? Ta už by tolik nerušila.
Title: Re: Navádění
Post by: Michal on May 04, 2016, 15:46:48
Nelze editovat vzhled průjezdních bodů,pouze bodů startu a cíle

Odesláno z mého MI 3W pomocí Tapatalk

Title: Re: Navádění
Post by: Bear on May 22, 2016, 22:50:26
Zdravím. Používám Locus třetí sezónu a je to pro mě ta nejužitečnější a nejlepší aplikace v mém telefonu. Měl bych ale jednu prosbu / námět na vylepšení.
Při navádění podle vytvořené trasy lze ve dvou polích na horním okraji obrazovky nastavit veličiny typu Vzdálenost do cíle, Čas k cíli... atd. Moc by se mi líbilo, kdyby tam šlo nastavit i ZBÝVAJÍCÍ NASTOUPANÉ METRY. Pro mě jako amatérského cyklistu je to nejvýmluvnější ukazatel toho, co mě na trase ještě čeká, a snad i podstatnější údaj než samotná Vzdálenost do cíle. Je šance, že byste při některé z dalších aktualizacích tuhle volbu doplnili?
Title: Re: Navádění
Post by: Michal on June 07, 2016, 14:07:54
Dobrý den, každá úprava musí projít hlasovacím procesem na help.locusmap.eu.

Odesláno z mého MI 3W pomocí Tapatalk

Title: Re: Navádění
Post by: Bear on June 14, 2016, 20:31:57
Takže chápu správně, že abyste o mém návrhu/prosbě vůbec uvažovali, musím to přeložit do angličtiny a napsat to na to help.locusmap.eu? Do sekce Ideas? Kolik by to muselo dostat hlasů?
Škoda, vždyť by se nejednalo o žádnou zásadní změnu, ale jen o drobné doplnění, které by mi (a snad nejen mně) hodně moc pomohlo.
Title: Re: Navádění
Post by: poutnikl on June 14, 2016, 21:43:15
Muze byt i cesky, ale v EN si to precte vic lidi. Ano , help.locusmap.eu? Do sekce Ideas.

Potrebny pocet hlasu neni dany, autor hodnoti korme zajmu uzivatelu take jak se mu napad libi a jak snadno by se implementoval.  Posledni dobou si styska, ze dobrych napadu je prilis mnoho.
Title: Re: Navádění
Post by: Menion on June 14, 2016, 23:07:55
Je to tak, díky poutníku. Michal byl ve své odpovědi až příliš přísný, tedy ne vše musí být prohlasováno na help desku.

Nicméně zrovna tento nápad by tam své místo měl mít. On totiž není na pár minut. Seznam možností které si lze v seznamu zobrazit je již celkem dlouhý. Další položka už více a více zavání předělt ten výběr do samostatného dialogu a ne toho popup okna jak je teď. A to už i spolu s ikonami, nějaký čas zabere. Díky za pochopení.

Jako dočasné řešení bych mohl doporučit využít Dashboard a udělat si jen jednoduchý panel s grafem, na kterém by byl vidět nadcházející úsek cesty. Jedno číslo v horním panelu mi přijde, že stejně příliš neřekne. Grafická prezentace následujících 5ti km bude určitě výstižnější ;)
Title: Re: Navádění
Post by: Bear on June 15, 2016, 15:02:38
Díky moc za odpovědi a rady.
Vůbec jsem netušil, že v Locusu existuje tak skvělá věc jako dashboard. OK, zapomeňme tedy na dvě volitelná pole při navádění, dashboard nabízí mnohem víc možností. Nicméně i zde je volba sledovaných veličin podobně omezena.
Nastoupané metry lze měřit jen už ujeté a navíc pouze při nahrávání trasy. A to je pro mě zbytečné plýtvání baterií.
Jezdím neznámou krajinou podle předem vytvořených tras a počet zbývajích metrů nutných ještě nastoupat je věcí, která mě po samotné mapě zajímá opravdu nejvíc. Chápu, že chodec má jiné priority, ale na kole se kilometry ujeté z kopce a po rovině v podstatě nepočítají, sílu berou především nastoupané metry.
Opravdu bych hodně moc uvítal mít na displeji tento údaj. Ideálně dostatečně čitelný, neustále a bez nutnosti cokoliv mačkat. Prostě jako součást dashboardu by to bylo úplně dokonalé.
Pokusím se tedy anglicky něco sesmolit. Netuším nakolik dokážu ostatní motivovat, aby tomu dali hlas, nicméně budu moc rád, když o tom budete aspoň uvažovat.
Title: Re: Navádění
Post by: Menion on June 15, 2016, 15:08:00
V případě dashboard je šance na vyhotovení výrazně vyšší :).

Já sám doufám, že si najdu konečně čas a dashboard trošku posunu dále, hlavně o chybějící věci kolem rotujících položek (kompas) atd. Takže určitě budu všechny topicy na helpdesku otagované jako "dashboard" projíždět.
Title: Re: Navádění
Post by: Menion on June 15, 2016, 15:48:09
Kdybych se navíc tatar podíval hned, ušetřil bych ti práci. Díky za topic, hned jsem ho spojil do již existujícího :)

http://help.locusmap.eu/topic/dashboard_add_vertical_distance_to_target
Title: Re: Navádění
Post by: Bear on June 15, 2016, 20:01:03
Úplně v pohodě. Mým přaním přeci nebylo zveřejnění mého nápadu na helpdesku, ale jeho implementace do Locusu.
Naopak jsem rád, že s podobným požadavkem přišel někdo jiný už před třemi roky a dostal i nějaké hlasy. Snad tak starý příspěvek nezapadne a až se budeš rozšíření dashboardu věnovat, tak si na naši prosbu vzpomeneš. Předem dík moc! A vůbec nejvíc dík za vůbec nejužitečnější aplikaci v mém telefonu!