Locus Map - forum

Support => [CZ&SK] - diskuze o Locusu => Topic started by: polnik on March 21, 2012, 09:29:48

Title: Koupě na marketu
Post by: polnik on March 21, 2012, 09:29:48
Ahoj

Mám trošku problém. Jelikož jsem byl grázl tak jsem si obstarával verzi PRO načerno a ted bych již rád měl oficiálně koupenou, ale na marketu mi to již píše že ji zakoupenou mám ikdyž to není pravda. Nevíte někdo jak si s tím poradit?
Děkuju za odpověď
Title: Re: Koupě na marketu
Post by: Hanka on March 21, 2012, 11:37:39
Ahoj,

naprosto odzbrojující upřímnost :)
Zkus odstranit Locus z tvého telefonu, vymazat cache aplikace Google Play, restartovat zařízení a zkusit zakoupit Locus Pro znovu. Mělo by to pomoci.
Title: Re: Koupě na marketu
Post by: polnik on March 21, 2012, 12:11:50
Funguje toooo!!!! Děkuju za odpověď a už i zkouším PROčko a dneska pujdu aji najit nějakou tu kešku :-)))
Title: Re: Koupě na marketu
Post by: micska on March 22, 2012, 09:29:45
No, ja mam jiny problem. Mam svou Pro versi koupenou a nevim, jak koupit dalsi licenci pro pritelkyni, ktera beha na Locus Free. Jde to, aniz bych k tomu potreboval jeji telefon?
Diky
Title: Re: Koupě na marketu
Post by: rando on March 22, 2012, 17:32:15
Ahoj všem.Já jsem  koupil PRO verzi na APP center ,zaplatil pře PaxPal .Vše fungovalo.Až do doby kdy mi v servisu vyměnili v telefonu MB.Teď to po mě chce registraci ,ale já nevím co mám zadat.Heslo jsem zapoměl...pokud zadám jměno a heslo na Gmail ,tak to nefunguje.Lze zjistit tyto přístupové údaje...? Díky za radu.
Title: Re: Koupě na marketu
Post by: rando on March 22, 2012, 19:25:04
Vyřešeno! :D
Title: Re: Koupě na marketu
Post by: parda on March 29, 2012, 15:42:11
Vyměnil jsem Xperii za Galaxy. Jak postupovat při přesunu koupené verze LOCUS Pro ?
Title: Re: Koupě na marketu
Post by: Kroko_CZ on March 29, 2012, 23:05:32
Stačí se přihlásít na Obchod pod stejným jménem. Aplikace není vázaná na přístroj, ale na účet, tak jako většina android aplikací.
Title: Re: Koupě na marketu
Post by: samko_samko on April 23, 2012, 21:06:10
Po odstránení nelegálnej verzie z telefónu som si cez AndroidPIT zakúpil legálnu verziu Pro (2.2.0).
Market mi oznámil aktualizáciu, tak som ju nechal nainštalovať a market mi oznámil, že aktualizovať sa nebude, vraj som si svoju verziu nezakúpil.
Vie mi niekto poradiť alebo mám s tým obťažovať autora? Doklady o zaplatení mám  k dispozícii (PayPal, AndroidPIT).
Title: Re: Koupě na marketu
Post by: Hanka on April 23, 2012, 21:30:29
Dobrý den,

odstraňte ze svého telefonu cache programu, restartujte zařízení a zkuste zakoupenou aplikaci nainstalovat ještě jednou. Mělo by to být v pořádku.
Title: Re: Koupě na marketu
Post by: samko_samko on April 23, 2012, 21:52:17
Stalo sa. Market chce po mne opäť zaplatiť. :-(
AndroidPIT  (cez PC)si pamätá nákup, ale neviem ako znova stiahnuť program. AndroidPIT cez mobil chce tiež po mne platbu.
Title: Re: Koupě na marketu
Post by: Hanka on April 24, 2012, 08:12:06
Jen pro kontrolu, koupil jste si aplikaci přes AndroidPIT, je to tak? Ve Vašem příspěvku ale zmiňujete také Market, to jsou dvě odlišné aplikace (nyní Google Play). Pokud jste si koupil aplikaci přes AndroidPIT na PC a nyní si ji chcete nainstalovat do Vašeho mobilního zařízení, použijte aplikaci AppCenter, která Vám umožní zakoupenou apolikaci do mobilního zařízení stáhnout  a zkontrolujte, prosím, zda máte ve svém zařízení nastavený stejný Google účet, jako ten, přes který jste aplikaci zakoupil přes PC.
Title: Re: Koupě na marketu
Post by: samko_samko on April 24, 2012, 20:53:04
Nákup som realizoval pravdepodobne cez AppCenter (mám v teleféne aj PIT aj play a už sa nepamätám, ktorý som použil), ale pri požiadavke na platbu  ma to presmerovalo na AndroidPIT, potom na PayPal a potom za asi 30min sa dal Locus stiahnuť do telefónu (dovtedy mi telefón vypisoval, že som si aplikáciu nazakúpil).
Keď prebehla inštalácia, tak som nič viac neriešil.

Včera som stiahol z warezu verziu 2.2.1 a nainštaloval (pri pripojenom telefóne ku wifi - root telefónu nemám). Inštalácia prebehla korektne, pravdepodobne si telefón niekde overil licenciu (zakúpenie) a nainštaloval Locus.
Pred inštaláciou som odinštaloval pomocou Google Play Locus z telefónu a z karty som odstránil adresár Locus. Okrem máp, tie som iba preniesol do iného adresára.

Uvidím, či prebehne aktualizácia korektne.
Title: Re: Koupě na marketu
Post by: samko_samko on April 24, 2012, 21:14:48
Tak som to skúsil. Už je všetko v poriadku. Po zaplatení a inštalácii Locusu som sa mal prihlásiť do AppCenter. Síce neviem prečo, ale po prihlásení sa do AppCenter (najprv cez PC a potom cez telefón) sa všetko dalo do správneho právneho stavu. Neviem ktoré prihlásenie bolo potrebné, ale už je dobre.

Za € 5,- je to aplikácia na nezaplatenie (ja som ju mal nelegálne, lebo som doteraz nemal ako platiť cez internet).
Želám autorovi dlhý a plodný život. :-)
Title: Re: Koupě na marketu
Post by: samko_samko on November 29, 2013, 20:09:58
opäť otváram tento topic. Kúpil som si nový telefón a chcem preniesť zo starého "locus pro". Po nainštalovaní najnovšej verzie AppCenter a po prihlásení sa, App center mi nedovolí stiahnuť locus, stále sa ma snaží presmerovať na Google play. Navyše tvrdí, že ho nevlastním a nechce ho zobraziť v "mojich aplikáciách".  je nejaký spôsob ako na to alebo ho musím opäť zakúpiť?
Title: Prenos locusu na nový telefón
Post by: samko_samko on December 01, 2013, 18:22:06
Kúpil som si nový telefón a chcem preniesť locus do neho.
V starom telefóne som locus odinštaloval.
AndroidPIT mi odmieta inštaláciu (kúpil som locus cez PIT a PayPal) a Google play chce opäť zaplatiť.
Musím ho opäť kúpiť, lebo som ho odinštaloval?

Locus bol pôvodne nainštalovaný na SD karte.
Title: Re: Koupě na marketu
Post by: Hanka on December 01, 2013, 18:58:06
Dobrý den,

vůbec není potřeba kupovat Locus znovu. Problém je jen v tom, že společnost AndroidPIT rozdělila recenze a blogy do jedné aplikace (AndroidPIT) a distribuci aplikací do druhé (AppCenter). Vy teď pravděpodobně máte nainstalovanou aplikaci AndroidPIT, která vám jen umožňuje aplikace prohlížet, ale není možné je stahovat. Nainstalujte si tedy, prosím, aplikaci AppCenter zde http://www.androidpit.com/install a nainstalujte Locus Pro.

Ještě bych chtěla připomenout, že licence Locusu je vázaná na váš účet, proto prosím, před instalací zkontrolujte, zda máte tento účet v telefonu zadaný.

V případě potíží nás, prosím, kontaktujte.
Title: Re: Koupě na marketu
Post by: samko_samko on December 01, 2013, 21:52:12
Hanka, ďakujem.
Mala ste pravdu, mal som nainštalovaný AndroidPIT. Po jeho odstránení a nainštalovaní AppCenter je inštalácia v poriadku.
Title: Prenos licencie
Post by: kleine on June 23, 2015, 19:46:20
Zdravim. Kupil som si novy smartphone a chcel som si nainstalovat locus pro, ktory som mal na povodnom mobile zakupeny. Problemom je, ze vzdy pred instalaciou pyta zaplatenie licencie. Skusal som to, ako cez google play, tak i cez androidPIT Riesenie instalacie cez App center, je uz pase, tato sluzba vraj skoncila koncom roka 2014. Ako to mam poriesit. Dakujem za pomoc.
Title: Re: Koupě na marketu
Post by: Menion on June 23, 2015, 19:52:08
Zdravíčko, vše kolem AndroidPITu by mělo být k nalezení zde: http://docs.locusmap.eu/doku.php?id=cz:manual:faq:install_from_android_pit
Title: Re: Koupě na marketu
Post by: kleine on December 18, 2015, 21:55:17
Ešte by som pokračoval v tejto téme týmto. Je nejaká možnosť ako si môžem aktualizovať môj Locus v. 3.5.3 na najnovšiu verziu ? Ďakujem.
Title: Re: Koupě na marketu
Post by: Hanka on December 21, 2015, 08:01:27
Dobrý den.
Pokud jste si v minulosti zakoupil Locus Pro právě na AndroidPITu, již aplikaci z verze 3.5.3 aktualizovat nelze. Jedná se o poslední podporovanou verzi pro tento obchod.
Title: Re: Koupě na marketu
Post by: kleine on December 21, 2015, 10:44:36
Takže jediná možnosť ako mať najnovšiu verziu a mať k dispozícií nové verzie, je zakúpiť si Locus v podstate ešte raz, ale cez Google Play ?
Title: Re: Koupě na marketu
Post by: Hanka on December 21, 2015, 10:49:19
Bohužel ano. Co se týče AndroidPITu, tam nemůžeme dělat vůbec nic. Neumožní nám přesunout Vaši zakoupenou licenci, ani ji refundovat. Situace je to nepříjemná, ale třeba Vás potěší sleva 50% která právě běží na Locus na Google Play. Za vzniklou situaci se Vám omlouváme.