Po aktualizaci na verzi 2.0.0. addon nefunguje - nepodařilo se načíst kešky - null
akorát se na web nahrává nová verze, tak pak vyzkoušej
Díky moc, už funguje
Jen, nezobrazovala se u mysterek, které mají finální souřadnice dříve takové hvězdička?
Nyní se sice stále vyřešené mysterky zobrazují na finálních souřadnicích, ale nepoznám z ikonky, zda je vyřešená.
Je to věc Locusu nebo Geoget puginu? Vzhledem k tomu, že se přesun na finální souřadnice nastavuje v Locusu, tak předpokládám, že i tu ikonu určuje Locus.
jop, opraveno, bude v další verzi (možná dnes jestli stihnu)
Aktualizoval jsem na verzi z 3.3 a k žádné změně nedošlo, alespoň tedy v Pro verzi.
no zkus data znovu naimportovat prosím ...
Používám Geoget plugin v módu, kdy se keše neimportují do databáze Locusu, ale jen zobrazí na mapě a při dalším spuštění už tam nejsou, takže nový import jsem prováděl a pořád nic :-( Zkusil jsem tedy druhou možnost importu do databáze Locusu a odtamtud ji pak zobrazit a tohle funguje ona * tam opravdu je. Jde tedy stále o chybu v případě okamžitého zobrazení bez importu.
Zde by mimochodem bylo super, kdyby Locus uměl ten plugin sám notifikovat o posunu v mapě a na pozadí donačíst ta data automaticky.
Tak koukám, že automatické načítání bodů z externího zdroje hned po posunutí mapy už Locus umí.
Nová verze addonu pro Geoget to už podporuje, což je fantastické nicméně v tomto případě se nejenže cache nepřesune na finální souřadnice, ale ani hvězdičkou neoznačí že cache má vypočtené finální souřadnice. To se každý ten ze 3 možných způsobů importu provádí jinak?
A taky Locus v tomto režimu dost brzo spadne na Out Of Memory. Zřejmě se pořád dokola přes sebe načítají nové a nové keše po každém posunutí mapy a staré se nezahazuj, možná jde tedy v tomto případě o chybu pluginu, nevím, jak je to rozhraní navrženo.
problém s final waypointy v aktuální verzi je ten že se z addonu neposílají. Bude vyřešeno v další verzi.
ohledně OutOfMemory. Hraju si s tím docela dlouhou a dle výpisů se vše přepisuje a posílá korektně. Nemáš například zobrazeno až přespříliš dalších bodů, tratí či tak? Zvláště na GN by OutOfMemory jen tak nastan neměl to chápem asi oba
Nemám kromě keší s Geoget pluginu zobrazeno nic dalšího a používám vektové mapy ČR.
V geogetu mám nastaveno načtení 100 keší, když je přímo zobrazím nebo načtu do Locusu, tak vše funguje, zkoušel jsem i více jak 100, vše v pořádku.
Problém nastane až v okamžiku, kdy zapnu živé mapy (v geoget pluginu a v Locusu povolím posílání zpráv doplňkům)
Pak to padne doslova po několika minutách, prohlížení mapy.
Poslal jsem předevčírem ráno asi dva crash reporty na market.
Postupně se to vylepšuje. Nyní se zdá, že se ve všech třech možných režimech použití Geoget addonu se keše zobrazují finálních souřadnicích. Nicméně ani v jednom případě se keš s finálními souřadnicemi nijak neoznačí.
Už se zdá, že je vše opraveno. Díky moc. Jen jsem si teď všiml, že v režimu Live map se občas při přiblížení ztrácí keše. Je tam, pak zazoomuju a ona zmizí s už se neobjeví, takže ty živé mapy raději ještě moc nepoužívat.
ještě jsem objevil problém s tím že se přepisují v Locusu nově označené "Nalezené" keše ale to bude teď v dalším release. No live mapa je pořád ve stádiu vývoje ale věříme že až bude šlapat jak má, bude to velmi velmi užitečná funkce :)
Quote from: "tprochazka"Už se zdá, že je vše opraveno. Díky moc. Jen jsem si teď všiml, že v režimu Live map se občas při přiblížení ztrácí keše. Je tam, pak zazoomuju a ona zmizí s už se neobjeví, takže ty živé mapy raději ještě moc nepoužívat.
Toto se mi stává u vyluštěných mystery keší. Vypozoroval jsem, že jakmile se dostanou původní souřadnice mimo mapu, tak vyluštěná mystery, přesunutá na final waypoint zmizí.
Aha, to bude asi přesně tento důvod... to asi ale asi nebude mít tak jednoduché řešení :-(
Finální souřadnice se v databází geogetu ukládají do úplně do jiné tabulky a je poměrně složité nad nimi hledat.
Quote from: "menion"ještě jsem objevil problém s tím že se přepisují v Locusu nově označené "Nalezené" keše ale to bude teď v dalším release. No live mapa je pořád ve stádiu vývoje ale věříme že až bude šlapat jak má, bude to velmi velmi užitečná funkce :)
Také si to myslím. Tohle měl google do svých map udělat už dávno, umožnilo by 3rd aplikacím přidávat další vrstvy do mapy, stejně jako se aplikace mohou integrovat třeba do systémového hledání.
Možná blbá otázka, s Geogetem se teprve učím, ale přece: jde do Locusu importovat jen vybrané body z geogetí databáze (Seznamy), anebo pouze celou databázi, a seznamy si musím importovat tak, že si je z Geogetu vyexportuji jako PQ? Díky.
Podle mě se vždy importuje okolí bodu zobrazeného na mapě (tedy podle nastaveného filtru)
A nebo v případě Live mapy to, co je právě v zobrazenén výřezu mapy.
Podstata je tedy v tom, že máš na mapě všechny keše s Geogetu
pokud chceš jen nějaký omezený speciální seznam, třeba top keše, tak asi přes PQ nebo přes speciální Geoget DB, kde budou jen tyto body.
Zdravim, mám tu jeden problém u čerstvé nainstalovaného geogetu. vše nastaveno snad správně, dam nacist kesky a locus vyhodi hlasku "nepodarilo se nacist kesky (lenght=1 region start= 0..." atd...co s tim prosím pěkně? :(
Mohlo by pomoct znovu nakopírovat databázi Geogetu do telefonu. Sám jsem zažil něco podobného a přestože jsem nikdy s kopírováním dat do telefonu neměl problém, v případě databáze Geogetu to opravdu bylo tak. Dokonce jsem ji rozchodil až po třetím zkopírování a zkoušel jsem to jen proto, že jsem narazil na příspěvky lidí, kteří měli stejný problém a takto jej vyřešili, samotného by mě to ani nenapadlo.
Tak třikrát překopírováno a stále stejná hláška...
Zdravim
Neviem ci som uplny blbec alebo cim to je, ale nedokazem to vobec sprovoznit, aj ked si v GeoGet-e na pc vytvorim databazu, nacitam tam cache z geocache.com, tak sa mi databaza aj "list" ulozia kazde zvlast, tak to potom skopirujem na telefon, najdem si v geoget database *.db3 subor a dam v Locuse nacitat tak pise ze databazovy subor nenajdeny...vedel by mi niekto napisat ci uz do spravy alebo sem, nejaky podrobny navod ako to cele sprovoznit, pripadne odkaz na takyto navod ?
Babral som sa s tym cez 2 hodiny a nic sa mi nepodarilo spravit aby to slo.. :oops:
Dik
Musíš v tom addonu správně zadat cestu k tomu databázovému souboru.
(//http://www.umnet.com/pic/diy/software/android%5CLocus-addon-GeoGet-Database-1252-1.gif)
tak uz mi to ide jak som skopiroval databazovy subor priamo na kartu, (predtym som ju mal v priecinku), takze zjavne si to nevie aplikacia nacitat z priecinku :oops: .
Este by som mal taku otazocku...ten *.ggt subor (" list" ) je na nieco dobry alebo len pre ucely pc verzie GeoGet-u ?
A este dotaz...ked beham po mapke a kukam cache, tak mi obcas vyhodi hlasenie "Aplikacia GeoGet for locus(proces net.kuratkoo.locusaddon.geogetdatabase) bola necakane zastavena. Skuste znova" Moze byt niekde chyba z mojej strany alebo je to bug, ktory spravi novsia verzia ?
Jestli je "priecinok" složka, tak to samozřejmě načíst jde ze složky na kartě. Mám to v podsložce "import", která je v podsložce "data" a ta je ve složce "Locus".
Zdravím,
Můžu tady nahlásit bug? :-) Jen taková drobnost - když má soubor databáze GeoGetu v názvu mezeru, tak addon nefunguje a okamžitě po posunutí mapy v Locusu (s periodickými aktualizacemi) vyskočí hláška, že GeoGet addon přestal pracovat a samozřejmě se nezobrazí kešky. Stejný soubor bez mezery v názvu funguje bez problémů.