Ahoj,
Locus Pro používam len pár dní, takže môj problém bude pravdepodobne asi v užívateľovi a nie v programe, keďže je nepravdepodobné, že by takú chybu zatiaľ nikto nenašiel :)
Verzia Locus-u: 1.13.6 z 24.10.2011
Popis:
1) v "Správca údajov -> Body záujmu" mám zobrazené dva POI, každý má priradenú fotografiu (vidím malý náhľad a dá sa zobraziť aj veľká fotografia => Locus o fotkách vie).
2) v "Správca údajov -> Export údajov -> Body záujmu" vyplním:
- Názov exportu: testExportPOI
- Typ exportu: GPX
a potvrdím "Export".
Dostanem oznam, že boli vyexportované 2 body a 0 stôp, čo súhlasí.
Problém je, že vo vyexportovanom GPX súbore (viď príloha) nie je žiadny odkaz na JPG súbor :(
Poznámka: Locus používam na mapovanie pre OSM.org/freemap.sk, takže s vypĺňaním údajov pre POI sa neobťažujem, kliknem na "Ignorovať" a Locus si POI pridá (fotka sa uloží do data/photo_poi/Bodzaujmu_1318766702038.jpg)... možno to spolu súvisí, možno nie.
S pozdravom
MiMiNo
když něco nefunguje nebo něco nemůžeš najít, tak je vždy problém v programu a v podstatě v programátorovi, to si pamatuj :)
stejně jako v tomhle případě, kde když jsem se podíval na místo kde má dojít k exportu obrázků spolu s bodem, vidíme jen text
// TODO export PHOTOs also
a zakomentovaný blok kódu. Takže snaha kterou jsem pak vzdal, zde byla. Koukám že jsem nevěděl jaký je správný zápis pro obrázek v GPX souboru, proto jsem to odložil. Nemáš po ruce nějaký příklad jak by to mělo vypadat?
Ted zrovna generuju GPXko pro garmina, ve kterym by mely bejt odkazy na obrazky...To by ti mohlo pomoct ne? :)
jo to by mohlo, tak nějaká ukázka na locus(@)asamm.cz je vítána .. díky
Mas to tam, snad to pomuze...cekala jsem ze to vygeneruje normalni GPXko s odkazama na soubory, ale jsou tam jen ty odkazy....tak nevim...
Info poslané na mail, ak by niekoho zaujímala konkrétna implementácia:
GPX 1.0 (ktorú aktuálne použiva Locus):
Link: http://www.topografix.com/gpx_manual.asp (http://www.topografix.com/gpx_manual.asp)
Príklad (zo skonvertovaného GPX cez program GPSBabel):
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<gpx
version="1.0"
creator="GPSBabel - http://www.gpsbabel.org (http://www.gpsbabel.org)"
xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance"
xmlns="http://www.topografix.com/GPX/1/0"
xsi:schemaLocation="http://www.topografix.com/GPX/1/0 http://www.topografix.com/GPX/1/0/gpx.xsd (http://www.topografix.com/GPX/1/0/gpx.xsd) http://www.topografix.com/GPX/1/1 (http://www.topografix.com/GPX/1/1) http://www.topografix.com/GPX/1/1/gpx.xsd (http://www.topografix.com/GPX/1/1/gpx.xsd) ">
<time>2011-02-15T14:59:11Z</time>
<bounds minlat="49.195658630" minlon="18.730158840" maxlat="49.227649730" maxlon="18.737943400"/>
<wpt lat="49.198478340" lon="18.736300280">
<ele>412.500000</ele>
<time>2011-02-02T06:23:01Z</time>
<name>Snímka</name>
<cmt>Snímka</cmt>
<desc>Snímka</desc>
<url>2011-02-02_07-23-01.jpg</url>
<urlname>2011-02-02_07-23-01.jpg</urlname>
<sat>6</sat>
</wpt>
...
GPX 1.1
Link: http://www.topografix.com/gpx.asp (http://www.topografix.com/gpx.asp)
Príklad (GPX z programu OSMTracker for Android):
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" ?>
<gpx xmlns="http://www.topografix.com/GPX/1/1" version="1.1" creator="osmtracker-android" xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance" xsi:schemaLocation="http://www.topografix.com/GPX/1/1 http://www.topografix.com/GPX/1/1/gpx.xsd (http://www.topografix.com/GPX/1/1/gpx.xsd) ">
...
<wpt lat="49.14858025" lon="18.7496091">
<ele>476.20001220703125</ele>
<time>2011-09-18T07:46:57Z</time>
<name><![CDATA[Snímka]]></name>
<link href="2011-09-18_09-46-57.jpg">
<text>2011-09-18_09-46-57.jpg</text>
</link>
<sat>5</sat>
</wpt>
super díky, předpokládám že v GPX 1.1 být text atribut nemusí. Tom případě jsem akorát včera tenhle systém zapracoval jen s tím že v popisu mám stále GPX 1.0, tak to jen přehodím na 1.1 ať je to košér. Dneska bude release tak můžete vyzkoušet ... případně to doladíme
To, že v novej verzii to už bude opravené, som očakával :D , ale že tam nájdem aj adresár so všetkými fotkami z GPX, to som veru nečakal :shock:
Takže sa potvrdzuje, že Locus je jeden z najlepších programov, čo sa týka nielen funkcií, ale aj podpory vývojárom (vďaka menion!) a komunity.
Otestoval som vyexportované GPX v JOSM, ale moc sa mu nepáčilo, lebo nie je uzavretý XML element <link>.
Aktuálne Locus zapisuje:
<link href="./testexportpoinew-photo/Bodzaujmu_1318766702038.jpg">
a má byť s lomítkom na konci:
<link href="./testexportpoinew-photo/Bodzaujmu_1318766702038.jpg" />
Toto je minoritný bug, GPX dokážem ľahko opraviť "sed"-om v Linuxe, nikto iný to zatiaľ nepoužíva (keďže som ten bug našiel až ja ;) ), takže stačí, keď to bude opravené v niektorom z nasledujúcih vydaní (len aby sa naň nezabudlo).
Ešte raz vďaka, zajtra môžem ísť mapovať :D
ah promiň blbec, jasně .. chyba opravena :) ... kdyby ještě něco, dej vědět (kdyby třeba adresy k obrázkům nebyly správně nebo prostě něco ...)