Locus Map - forum

Support => [CZ&SK] - diskuze o Locusu => Topic started by: zskal on September 29, 2011, 23:15:27

Title: Automatické načítání aktuálního čtverce mapy
Post by: zskal on September 29, 2011, 23:15:27
Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli je možné nějak v Locusu nastavit aby se mi automaticky načetl aktuální čtverec mapy při průjezdu z jednoho čtverce mapy na druhý. Na kole často používám mapy ZM 1:10000 a ty jsou rozděleny do čtverců. Jenže když přejíždím z jednoho čtverce na druhý a mrknu do mapy, tak vidím že jsem v bílém...prostě aktuální čtverec se nenačetl. Tak musím zastavit a ručně vybrat ten dotyčný čtverec mezi mapami. Nepomůže ani všechny tyto čtverce mít v jedné složce. Dříve jsem používal na Symbianu SmartcomGps a ten to v pohodě přepínal sám. Myslím že i OruxMaps tohle zvládá. Vím že Locus není primárně určen pro kolo, ale tohle je už snad jen poslední věc, která mi v něm chybí...nebo to snad někde jde nastavit?
Title: Re: Automatické načítání aktuálního čtverce mapy
Post by: zskal on October 04, 2011, 21:19:32
Fakt tyhle mapy nikdo nepoužívá? Nemá nikdo v Locusu problém při zobrazení přejezdu z jedné mapy na druhou?
Title: Re: Automatické načítání aktuálního čtverce mapy
Post by: Jilm on October 19, 2011, 13:40:20
Nestačilo by nahrát všechny díly do jednoho adresáře a ten pak teprve do hlavního adr. pro locus? U map pro cyklostezky mi to funguje, spojí všechny díly do jedné mapy... Mapy ZM jsi nějak konvertoval z ozi formátu?
Title: Re: Automatické načítání aktuálního čtverce mapy
Post by: zskal on October 20, 2011, 22:43:02
Jilm: No tohle právě moc dobře nefunguje...Ty mapy jsem konvertoval přes Global Mapper a PDMapCreator..samostatně fungují bezvadně, jenže tam je jedna strana čtverce asi 9km, takže se dost často přechází z jednoho čtverce na druhý...