Locus Map - forum

Support => [CZ&SK] - diskuze o Locusu => Topic started by: babi on September 09, 2011, 23:49:44

Title: data-kategorie-"oblíbené" & geocaching-addon
Post by: babi on September 09, 2011, 23:49:44
ahoj,
právě jsem zakoupil pro verzi. a cosik se mi po instalaci nezdá.
1) v data-kategorie je jedna kategorie "Oblíbené" označená červeně a nejde nijak vymazat, nebo jsem nepřišel na to jak a rád bych se jí zbavil.
2) ještě bych měl dotaz spíše na autora addonu pro geocaching, přidat do addonu možnost co vše se má s keškama stahovat. lidi by určitě uvítali jak více logů, tak hlavně obrázků v listingu, ty mi chybí nejvíce. chápu, že je to nyní tak, aby nebyl velký přenos dat, ale i tak většina lidí kešky stahuje doma.
děkuji
Title: Re: data-kategorie-"oblíbené" & geocaching-addon
Post by: Menion on September 10, 2011, 07:46:33
zdravím,
1) té se "bohužel" zbavit nedá. Je to kategorie, jejíž body jsou snáze přístupné z jiných míst aplikace a pravděpodobně pro ní najdu ještě další využití časem
2) to spíše tedy do topicu týkající se addonu (viewtopic.php?f=26&t=549 (http://forum.asamm.cz/viewtopic.php?f=26&t=549)) přímo na Arcaa
Title: Re: data-kategorie-"oblíbené" & geocaching-addon
Post by: babi on September 16, 2011, 01:54:45
ad 1) já ti nevím ,) podle mě je to zbytečné-když už aplikace má mít přístup do nějaké kategorie, tak do všech. vytvářet "speciální" kategorii mi příjde nelogické. člověk má více kategorií pro různé účely a tohle tam jen tak nějak "překáží."
Title: Re: data-kategorie-"oblíbené" & geocaching-addon
Post by: Menion on September 16, 2011, 07:06:38
no ta speciální je pro rychlí přístup k bodům v ní uložené při zadávání lokací. Je to praktické protože prostě pár nej míst máš vždy po ruce - pro vyhledávání, hlavně pro navigaci, atd ... a navíc jsi jediný kdo si stěžuje ... pro zásadnější změny potřebuju více kritiky ;)
Title: Re: data-kategorie-"oblíbené" & geocaching-addon
Post by: babi on September 16, 2011, 13:23:47
ne né, jako kritiku jsem to nemyslel, jen se v tom snažím najít tu správnou logiku ,)
dobrá dobrá dobrá :D tak ještě jinak skusím popsat kde tím směřui. Když už tato kategorie slouží pro rychlý přístup k bodům, co takhle do vlastností každé kategorie přidat možnost "oblíbené?" Aby šlo tuto vlastnost nastavit těm kategoriím, které jsou teda moje nej. Odpadla by tak možnost mít pouze a jen jednu kategorii "oblíbené" do které by uživatel musel kopírovat i třeba jiné poi, které má v jiných kategoriích (duplicitní poi, atd).
BTW, moc nás rozmazluješ s tím, že tak aktivně bereš v potaz nápady lidí, pak si i já vymýšlím samé hlouposti :D