LocusMapWeb

Started by terzdek, April 21, 2021, 15:58:12

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

terzdek

Ahoj, je někde nějaký seznam TODO pro LocusMapWeb. Zaplatil jsem si nejvyšší verzi nového Locusu a dost mě mrzí, v jakém stavu nyní LocusMap je. Zajímalo by mne, jestli je někde možné sledovat, popř. zadat prosbu o nové nápady "vychytávky" na web prostřední.

Jednalo by se např. o úpravy tras přímo na webu, popř. zobrazení celé složky (všech tras najednou) na mapě, popř. třeba jen přetažení GPX nad mapu a následné zobrazení.

V současném stavu prostě mapy.cz vedou a nemá vůbec pro smysl přecházet na nejdražší verzi.

Jinak, abych jen nehanil: Locus je prostě pecka a co se týče mobilní appky, je bezkonkurenční.
  •  

Menion

Zdravím,

jak informovat uživatele o tom, co se chystá aktuálně dumáme. Nicméně prozatím doporučím podívat se na help stránku sem.

Kolegové tam komunikují v patřičných příspěvcích.

Jinak ve stručnosti: o chybějící funkčnosti víme. Vydali jsme web takto, jelikož některým uživatelům takováto funkcionalita postačuje. A druhá katergorie lidí je ochotna nám napsat (viz. help desk) což je pro nás super, protože to pomůže definovat priority.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Jan Čapek

Pěkný den,

ještě bych rád doplnil Meniona. Web plannner opravdu není ve své finální fázi, ale jelikož je na něm ještě ohromné množství práce a již současný stav je lepší než žádný, nechtěli jsme déle čekat s jeho spuštěním. Věříme, že již nyní je jeho přidaná hodnota významná.

Konkrétnější plány do budoucna nemůžeme slibovat, ale obecně můžu přiblížit následující:
- v současných a nejbližších dnech/týdnech ještě děláme spoustu menších UI úprav a vylepšeních, které mají ale významný dopad pro použití již poskytovaných funkcí.
- Následovat budou chybějící funkce většího rozsahu, kde na vrchu priorit stojí:
-- možnost zobrazit více tras nad mapou (i napříč záložkami)
-- editace trasy
-- práce s uživ. body
-- import trasy

Držte nám tedy palce, ať se nám podaří je na web co nejdříve v následujících měsících dostat.

Díky za vlídná slova! Věříme, že webové rozhraní Locus Map bude brzy stejná pecka jako samotná mobilní aplikace.  :)

  •  

terzdek

Velmi Vám děkuji za odpovědi. Takhle mi to úplně stačí. Budu se tedy velmi těšit. Díky a zdar práci, která je parádní ;) ;) ;) ;).
  •  

Mack

Zdravím,
locus požívám léta a je bezkonkurenční. Po prvních testech verze 4 jsem se roozhodl, že zatím pro mne hlavní  zůstane  3.5 PRO, vývoj verze 4 budu důkladně sledovat a jistě přijde čas, kdy na ni přestoupím. Chci tudy napsad podnet k webovému plánovači. Výškový profil trasy se mi zobrazuje jen na trase po cestách. Pokud nastavím úsečku mezi dvěma body, pak se nezobrazí. Prosím zda by to šlo doplnit. Je to zajímavé pro zjištění viditelnosti a podobně i pro radiový dosah pro nás radioamatéry :-) .
Děkuju moc
Zdeněk Mack
  •