Ahoj Menione,
tentokrát nečekám pozitivní odpověď, ale člověk nikdy neví.
Často otevírám odkazy na mapy, nejčastěji asi mapy.cz, ale i jiné. Například:
http://www.mapy.cz/?x=14.47533&y=48.89792&source=coor&id=14.47533%2C48.89792
Lze nějakým pluginem (nebo čímkoli jiným, nejsem z oboru) docílit toho, aby se tyto odkazy otevíraly/přesměrovaly do vašeho Planneru, tedy na web.locusmap.app?
Zdravím,
jak tohle přesně funguje, to by mohl poradit náš web expert
@janaton :)
Ahoj, na jakém zařízení/operačním systému/webovém prohlížeči?
Na Android lze odchytávat a následně přesměrovat odkazy pomocí Intent Filters. Je patrně nutné pro to vytvořit speciální aplikaci. A dané adresy webů, ze kterých se má přesměrovávat musí být myslím explicitně uvedené v době tvorby aplikace a nemohou být uživatelsky konfigurovatelné.
Na desktopu v Chrome/Firefoxu by asi mohl pomoci plugin Redirector: https://chrome.google.com/webstore/detail/redirector/ocgpenflpmgnfapjedencafcfakcekcd
O.
Ahoj Květy,
díky za zajímavý dotaz. Velice nás těší, že chceš využít náš web plánovač místo konkurence ze Smíchova :). Jak píše onelook, bude potřeba toho docílit nějakým pluginem do webového prohlížeče. Pak bohužel nastane ta piplačí práce, kdy bude potřeba přemapovat parametr z URL na mapy.cz a namapovat je na web plánovač. To základní (poloha - lat, lon) lze vykoukat. Složitější věci jako sdílená trasa, adresa či POIka apod. už bude velký problém jelikož data jsou buď nečitelně zakódována v URL a nebo vyžadují komunikaci se servery Seznamu ...
Asi tedy záleží, co je tvůj nejčastější případ - pokud přímo zakódované koordináty, tak bych dal pluginu šanci. Pokud cokoliv jiného, tak neříkám, že to nepůjde ale IMO je to hodně práce s nejasným výsledkem.
Zdraví, O.
V tomto mám nějaké know-how, ale bez jasného zadání těžko něco realizovat.
Už si s redirectem hraju, nakonec to nevypadá složitě (co se týká přesměrování jednoduchých souřadnic).
Ovšem nastává problém, který jsem asi objevil už před pár týdny a s redirectem vlastně nesouvisí. Totiž v záložkách mám odkaz na Locus, že se mi rovnou otevře nad Č. Krumlovem. Ale poslední dobou se po kliknutí na tuto záložku otevře Locus web, který je nezazoomován - je zobrazena celá Evropa (viz příloha). A tak to dopadne, když do adresy nakopíruji jakýkoli odkaz vygenerovaný Locusem. Zkuste prosím:
V Locusu vyhledám třeba již zmíněný Český Krumlov, Locus na něj zazoomuje. Zkopíruji adresu
https://web.locusmap.app/en/?lat=48.805100&lng=14.314241&z=14&map=hikeBike
a v novém panelu (či stávajícím) tuto adresu vložím. Výsledek je sice otevřený Locus, ale na celé Evropě. Je chyba u mě, nebo i u vás?
@janaton @Menion
@Květy tak super, že se zadařilo :).
Problém se zoomem, který popisuješ, tak je bug. Měl by být opraven s poslední verzi (nasazeno tuším ve středu), tak vyzkoušej, mělo by opět fungovat.