Editor ikon, vojenská symbolika v rámci Locus

Started by Havky, March 31, 2024, 11:44:49

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Havky

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, zda by bylo možné v rámci Locus následující.

Jsem voják, který rád používá Vaší aplikaci pro práci v poli (navigování atd.), naše systémy většinou stojí za velké....

Co mi v rámci Locus chybí je možnost práce s vojenskými grafickými symboly, tak jak to například jde v ESRI ArcGIS po stažení modulu. Sice jsem zjistil, že je možné naimportovat vlastní ikony přímo do aplikace, ale při počtu těchto ikon by bylo vyhledávání dlouhé a většina vojenských symbolů potřebuje nejlépe modifikátor pro další úpravu ikony. Dále například potřebuji zakreslovat rozhraní mezi jednotkami (úsečka v mapě) apod., úkolová slovesa (značky v mapě) atd.

Existuje v tomto případě nějaká možnost jak se symboly jinak pracovat v rámci Locus nebo je zde do budoucna nějaká vidina, že by aplikace v tomto směru mohla podporovat vojenskou symboliku a "zákresy"?
  •  

voldapet

#1
Dobrý den,
děkujeme za zprávu. Jedinou možností jsou teď skutečně pouze vlastní ikony. Bohužel si nejsem jistý, jestli plně rozumím Vašemu způsobu použití. Jaké prvky a jakým způsobem je mapujete. Mohl bych Vás požádat o doplňkové informace k:
- s kolika voj. symboly pracujete
- co prosím představuje "modifikátor pro další úpravu ikony", "úkolová slovesa"

Možná by Vám pomohla spíš naše druhá aplikace Locus GIS https://play.google.com/store/apps/details?id=menion.android.locus.gis Která je vyvíjena speciálně pro mapování, sběr bodů/linií/polygonů v terénu.

(toto vlákno je veřejné, můžete mě případně zaslat osobní zprávu zde na fóru nebo kontaktovat na help@locusgis.com )

Petr V.
  •  

Havky

Quote from: voldapet on April 05, 2024, 11:37:49Dobrý den,
děkujeme za zprávu. Jedinou možností jsou teď skutečně pouze vlastní ikony. Bohužel si nejsem jistý, jestli plně rozumím Vašemu způsobu použití. Jaké prvky a jakým způsobem je mapujete. Mohl bych Vás požádat o doplňkové informace k:
- s kolika voj. symboly pracujete
- co prosím představuje "modifikátor pro další úpravu ikony", "úkolová slovesa"

Možná by Vám pomohla spíš naše druhá aplikace Locus GIS https://play.google.com/store/apps/details?id=menion.android.locus.gis Která je vyvíjena speciálně pro mapování, sběr bodů/linií/polygonů v terénu.

(toto vlákno je veřejné, můžete mě případně zaslat osobní zprávu zde na fóru nebo kontaktovat na help@locusgis.com )

Petr V.
Dobrý den,
jedná se o taktické zákresy na mapovém podkladu. Taktický zákres obsahuje taktické značky dle standardu NATO. Například taktická značka pro typ mechanizované jednotky má určitou ikonu. Tečky nad touto ikonou zase potom značí sílu jednotky atd. Tím byl myšlen modifikátor ikony. Dále se určují určité čáry v terénu, které vždy něco značí, koordinační čára apod. Zde by však stačilo pro zjednodušení pouze kreslit čáry, se kterými by bylo možné pracovat jako a body v Locusu.

V rámci aplikací nabízených na Google play toto umí pouze Tactical Nav (který má za mě špatné mapové podklady) a Avenza Maps, který je ve verzi Pro za 4000 Kč ročně..

Proto se zajímám, zda by šlo určité věci implementovat do Locusu, který je pro mě uživatelsky nejpřívětivější a věřím, že by pro dost lidí z vojenského oboru byl velkou pomůckou.

Děkuji za návrh Vaší aplikace, v aplikaci se mi nedaří nastavit MGRS.
  •