Čísla satelitů

Started by otan, August 11, 2015, 20:32:53

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

otan

Možná už je to něco staršího ale až dnes jsem si všiml že na obrazovce GPS jsou čísla satelitů jak GPS, tak Glonass, ale i nějaká nad 200. Tak by  mě zajímalo jestli je to nějaká novinka Locusu nebo Androida 5.1.1,  protože si nevzpomínám že bych tam ty nad 200 někdy viděl. A co to je vůbec za systém?
Diky


Psáno v Xperia Z3C

  •  

dvzd

#1
Neni to BDS (BeiDou System)? Nektere cinske mobily umi krom GPS a Glonass i BDS.
https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Beidou
  •  

Menion

jo tak to by mě taky zajímalo. A jestli už čína tak to docela pohnuli. Ani jsem nečekal že už mají systém nahozen. Spíše mě ale napadá jestli to nebude už nějaký fungující satelit z Evropského Galilea
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

otan

Asi to bude něco testovacího - včera navečer jsem měl těch s číslem nad 200 viditelných min. 4 a z toho 2-3 s hodně silným signálem. A dneska nic.

Psáno v Xperia Z3C

  •  

dvzd

Galileo neverim, to by na ten system musel byt mobil pripraven.
  •  

otan

Tak díky aplikaci GPS satelite viewer ověřeno že ty 200 jsou BEIDOU. A vypadá to že když jsou viditelné tak Locus si z toho nic nedělá ale některé aplikace jsou z toho zmatené (munzee).

Psáno v Xperia Z3C

  •  

Menion

hmm zajímavý, díky za info
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

otan

Ještě doplním že ty aplikace které s tím mají problém (nezáleží na verzi Androidu) tak po přepnutí mobilu (nastavení Poloha) na "pouze satelity" je po problému a žádné ty 200 nejsou vidět. Nějak tak laicky usuzuji že za to vše může něco co souvisí s a-gps.

Psáno v Xperia Z3C

  •  

onelook

Na wikipedii píší:
Beidou-1 byl spuštěn 30. října 2000 (verze 1A; verze 1B pak 20. prosince téhož roku). Jedná regionální aktivní polohový systém s 3+1 geostacionárními družicemi, Je omezen na území Činy (území mezi 70. a 140. stupněm východní délky a 5. a 55. stupněm severní šířky) a počtem aktivních uživatelů.

Nějak mi nejde dohromady pasivní fungování (tedy mobil nic nevysílá, ale jen přijímá signál z družic a lokálně spočítá polohu) a omezení počtem aktivních uživatelů. Chápe to někdo?
  •  

otan

Technicky to nejde tak to mají určitě zmáknuté politicky ;-)

Psáno v Xperia Z3C

  •  

dvzd

U GPS je mobil take pasivni, nic nevysila, jenom prijima GPS signal a spocita polohu, tak proc by to neslo u BeiDou?
  •