Hlavní adresář Locusu 3.70.9 - změněn

Started by mitah, April 27, 2024, 23:09:56

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

mitah

Dnes se mi v terénu přihodila taková ošklivý, nemilá věc. Při spuštění Locusu Classic mi to v terénu napsalo něco o nebezpečném adresáři a byl mi založen nový "hlavní" adresář Locusu. Prázdný.
Původní adresář byl: "\\:OnePlus Nord2 5G\Interní sdílené úložiště\Locus",
nový je: "\\:OnePlus Nord2 5G\Interní sdílené úložiště\Android\data\menion.android.locus.pro\files\Locus"
Bohužel v Nastavení hlavního adresáře mi nic nastavit nejde, viz screenshot. Tato obrazovka se objeví po velmi dlouhém načítání (více než 3 minuty) a nejde v ní udělat nic, kromě zobrazení aktuální cesty.

Uměl bych asi překopírovat data ze starého do nového adresáře, ale nevím, bude-li to k něčemu.

Předem díky za pomoc.

P.S.
To, co se jmenuje "Vnitřní úložiště" je neplatná cesta ze starého mobilu, něco jako \sdcard\Locus.
  •  

Menion

Zdravím mitahu,
takový nepěkný věc se stala "jen tak", bez nějaké další akce? Prostě jen po spuštění apky najendou byl hlavní adresář přehozen?

Jinak ano, od Androidu 11 nelze bohužel mít hlavní adresář apky v rootu interní paměti, tedy je nutný přesun. Doporučuju zazálohovat adresář "locus" někam do PC a pak provést Nastavení > Zálohování & soub. systém > Přenos dat aplikace > Načíst data aplikace a tady vybrat ten starý adresář s daty. Apky by si pak měla data překopírovat do toho interního...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

mitah

Stalo se to v sobotu odpoledne v terénu. Určitě jsem neinstaloval od minulého spuštění (maximálně týden zpátky) žádný systémový patch, nebo něco takového. A ani si nevybavuji, že by byl update Locusu. Ale to budete určitě vědět vy. :)
Jen mi Locus oznámil něco o nebezpečném adresáři a založil automaticky novou (prázdnou) strukturu. Byl jsem v terénu a potřeboval jsem rychle dotáhnout keše. Naštěstí tam byla dostupná data a šlo tedy stáhnout potřebné údaje z internetu.

Samozřejmě, pokud je nutné se smířit s novým podadresářem schovaným v "...\Android\data\menion.android.locus.pro\files\", tak se s ním smířím. Ostatně mi asi nic jiného nezbývá. :)
Použiju Nastavení > Zálohování & soub. systém > Přenos dat aplikace > Načíst data aplikace a měl bych být asi v pohodě. Pokud ne, ozvu se, ale věřím, že to bude ok.

Jen mě zarazilo, že nelze změnit hlavní adresář (což, jak jsem pochopil, je kvůli pravidlům nastaveným v novějších verzích Androidu - a je to tedy asi rozumné) a že se nemohu zbavit toho "orphan" adresáře \sdcard\Locus, který mi tam vznikl letitým přenášením ze starých telefonů na novější. Ale ničemu zásadnímu asi nevadí.

Každopádně díky, za vysvětlení a za pomoc.
  •  

mitah

Pardon, ještě mám problém, že ve verzi Locusu Classic (3.70.9), v Nastavení (ani jinde) nemohu najít položku Zálohování & soub. systém.
Díky za pomoc.
  •  

Menion

A, Classic, pardón. Tam je to v nastavení > různé > Výchozí adresáře > Nastavit hlavní adresář.

Pozor jen, kromě komplikované dostupnosti adresáře se i maže při odinstalaci aplikace, tedy je potřeba zálohovat před od-instalací/pře-instalací aplikace.

Jinak to popsané chování je opravdu divné a rozhodně ani update apky by tohle neměl způsobit. Za mě omluva, ale doufám, že v tomto jsem nevinně :).

Kdyby cokoliv, hned piš, raději než o něco přijít.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  
    The following users thanked this post: mitah

mitah

Díky, naimportováno, zdá se, že vše funguje jako ve starém adresáři.
  •  
    The following users thanked this post: Menion