Main Menu

Recent posts

#1
Sorry wenn ich das anders sehen... zum Planen habe ich jetzt schon die verschiedensten Tools benutzt: Locus Map sowohl im Web, als auch in der APP (am Web OK, noch besser wäre es wenn man die Karten ändern könnte) in der APP eine Peinigung. BROUTER besser aber auch hier ist die Karte nicht so toll. KOMOOT Imho für mich die bisher beste Karte für Radwege.
Handy ist am Rad mit freier Sicht nach oben montiert!
Das Problem tritt auch nur zeitweise auf. Meist dann wenn ich von der Route abweichen und Locus mit Trackabweichung, Neuberechnung und Naviansage nicht hinterher kommt..... Handy ist ein Samsung S22ultra...
Solange ich der geplanten Route 1:1 folge, gibt es auch keine Probleme. Bis auf manch unsinnige Ansage (in 100meter rechts, nur dass man zuvor erst links abbiegen soll, wird verschwiegen... Angezeigt wird das aber sehr wohl! Nur eben nicht angesagt.
Wobei Locus doch weniger Unsinn erzählt als Komoot.... ist aber dennoch ausbaufähig.
#2
da du mit 30 fährst, denke ich du bist mit dem Fahrrad unterwegs. Ich denke es liegt an deinem Gerät. Locus funktioniert perfekt. Ich fahre jedes Jahr viele Routen mit dem Rad und es kam noch nie eine Ansage zu spät. Ich habe es so eingestellt damit die Ansage 15 s vor der Abbiegung kommt.
hast du dein Gerät in der Tasche ? Dann kann der GPS Empfang gestört sein. Oder eine hülle die Abschirmt. Vielleicht hast du einen sehr ungenauen Sensor oder er hat einen defekt.
Zum Planen würde ich nicht komoot benutzen sondern gleich Locus mit dem Router. Da hast du die besten Ergebnisse. und die Karte ist auch viel genauer wie bei Komoot.
#3
Heute hat mich LocusMap doch ziemlich genervt .... Eine in Komoot erstellte Route, die als GPX exportiert und in Locus importiert wurde stellte die Navigationsbasis dar.
Stellenweise hinkte Locus mit Anzeige und Ansage stark hinterher! Ich war schon einige Sekunden/Meter weiter, als angezeigt wurde und die Ansage "jetzt links/rechts abbiegen" war dann natürlich hinfällig, weil ich ja schon abgebogen war ...
Davon abgesehen "in 100 meter rechts" - ja, stimmt auch, nur muss ich in 40 meter erst einmal links abbiegen, damit ich dann in weiteren 60 Meter rechts abbiegen kann ... Aufgrund solcher falschen Ansagen habe ich mich zwei mal verfahren... also nicht mehr den Ansagen vertraut (wozu dann noch Ansagen?!) und nur noch der Karte folgen.
Was immer das Problem ist, so ist eine Navigation eigentlich unmöglich! Wenn das System schon bei einem Tempo von max 30kmh solche Problem hat, was macht es dann bei höheren Geschwindigkeiten beim Autofahren?
#4
Zdravím všechny,
rád bych požádal o radu. Po dlouhých letech využívání Locus Classic jsem přešel na Locus 4, využívám jej zejména pro geocaching.

Narazil jsem na problém z živou mapou a hledáním nejbližších keší - živá mapa mi hlásí "Data not available for queried users (zzasb, code: 403), při pokusu o vyhledání nejbližších keší pak chybu "dosáhl jste limitu stažení plných detailů pro 16000 keš za 24 hodin. Vaše denní kvóta bude obnovena v 13:39" (ten čas na konci se během dne mění).

Tuším, že bude problém s API geogaching.com, ale nedokážu nikde najít, jak to vyřešit. V posledních dnech jsem nestahoval ani keše přes aplikaci typu Geoget, ani hromadně nestahoval data do Locusu, jednoduše nevím o tom, že bych API pro stahování keší v poslední době využil. Včera večer jsem také změnil heslo k účtu na geocaching.com, nic se ovšem nezměnilo.

Nemáte někdo podobnou zkušenost, nebo nápad na řešení?

Díky!
#5
Quote from: Menion on May 28, 2024, 12:07:25@lukasMK
error > hmm, tohle budu potřebovat nasimulovat. To bude komplikovanější ...
Dochází k tomu při aktivní geocaching mapě a při pohybu. Zatím jsem nenašel souvislost, ani v jakých případech to dělá. Když tak se ozvu.
Quote from: Menion on May 28, 2024, 12:07:25@lukasMK
"size_virtual" > chyba na mé straně, opraveno
Vyřešeno díky.

Ještě připomínám toto:
Quote from: lukasMK...všiml sem si ještě jedné věci, tím, že nemají labky definovaný DT, projdou např. filtrem T3 a výš, nebo jakýmkoliv jiným, kde vyberu konkrétní D nebo T.
#6
Opět platí, že keše stahovat nemusíte. Zapněte živou mapu, jednou přesuňte/zvětšete mapu nad celou plánovanou trasu tak, aby se v oblasti zobrazily všechny keše. Ty zůstanou jako dočasné prvky a spustí upozornění na POI, i když je obrazovka vypnutá.  :) 

Teprve když dočasné prvky aktivně odstraníte (ikona oka) nebo zavřete Locus, opět zmizí.

English:

Once again, you don't need to download the caches. Switch on the live map, move/zoom the map once over your entire planned route so that all caches are displayed in the area. These remain as temporary elements and trigger the POI alert, even if the screen is switched off.  :) 

Only when you actively remove the temporary elements (eye icon) or close Locus will they disappear again.
#7
Jo a ještě tedy dotaz. Pochopila jsem to tak, že když je stále zapnutá obrazovka mobilu, což na kole nemám problém, dobíjím mobil z powerbanky, tak by mělo jít upozornění na kešky ze živé mapy. Prosím, jak se tedy k tomu dostanu? V nabídce bodů u upozozňovače na body mám pouze ty ze své locucí databáze.....
Děkuju.
#8
Díky za odpovědi. Když tedy budu kešky nejdřív stahovat, asi nejde si stáhnout jen ty podél naplánované trasy, že? (Když jedu třeba 50 km na kole, tak podle středu obrazovky stáhnu i spoustu zbytečných keší.) Ale nemám placené Premium, lovím jen tradičky, tak je možné, že ta funkce třeba existuje, ale jen pro premium účty.
#9
Díky netřeba.
Tady to nicméně bude asi trošku komplikovanější. POI Alert nejlépe bude fungovat opravdu s interními body, tedy určitě doporučuju mít kešky stažené před výletem. Ušetří to i baterku v terénu, nebude nutné nic stahovat.

POI Alert by nicméně měl brát v potaz i body z live mapy. LoPointy jsou záměrně vypnuté tedy v POI Alertu nejsou brané v potaz. S Live mapou je ale ten problém, že se obnovuje jen při pohybu mapy, tedy když je obraz vypnutý, k pohybu nedochází a body se tedy neupdatují. Proto doporučuju spíše kešky nejdříve naimportovat, pak by mělo vše fungovat i s vypnutým displejem.
#10
Locus Map / Re: [APP] - version 4.23.+ ( 0...
Last post by Andrew Heard - May 29, 2024, 14:57:12
Quote from: Menion on May 29, 2024, 08:30:31One minute was in the previous version
as already mentioned, sometimes it was ZERO minutes; 100% repeatable

the 2 new settings are nicely placed