Mám trochu problém s podrobností map v mojí lokalitě, většina pěšinek po kterých se pohybuji není v žádných mapách zakreslena. Chci si tedy oblíbené cesty do map dokreslit. Nejlepší by bylo nějaké řešení přes vrstvy - aby se daly cesty zobrazit nad jakoukoli mapou, ale nevím jestli něco takového Locus vůbec podporuje, tak kdyžtak navrhněte i něco jiného.
To nejlepší co napadlo mě je použít k tomu stopy - pro každou pěšinu jedna, ale neumím vypnout ty ikonky start/cíl které se u nich zobrazují, takže by to bylo asi dost nepřehledné.
Napadá někoho něco jiného?
díky
P.S. jinak díky Menionovi za skvělý soft. Nejlepší investice na google play.
O nejlepší investici vždycky rád slyším :)
Jinak, moje osobní postřehy ...
- obecně nejlepší je, kreslit chybějící cesty přímo do OpenStreetMap na openstreetmap.org . O tom není proč diskutovat. Doplní se tím kvalita map, nejen pro tebe, ale pro všechny kteří se v dané oblasti pohybují. Nicméně nevýhoda je, že je třeba čekam až dva měsíce než se provedené změny promítnou do mapy které my generujeme. Nicméně i tady je možnost, vektorové mapy generovat na "vlastní triko"
- ohledně tras přímo v locusu - taky možnost. Jde u nich relativně detailně nastavit vzhled a ony body na začátku a na konci jdou vypnout v nastavení > mapy - objetky a style > úplně dole .. výhoda je, jak požaduješ, že budou nezávislé na mapě, tedy zobrazí se vždy a budeš je mít hned. Nevýhodou může být náročnost na vykreslování, kde při větším počtu čar může Locus začít být výrazně pomalejší ...
Díky za reakci.
Zkusím tedy větší cesty doplnit do OSM to je dobrý nápad. Aspoň se něco nového přiučím;-)
Pokud jde o trasy, tak děkuji za nasmerování k příslušnému nastavení. Ale v tomhle kontextu je škoda že to nejde měnit zvlášť pro jednotlivé stopy, nebo alespoň skupiny...
za málo ...
možnost nastavení zobrazení těch bodů přímo u stylu trasy ... no s tím bych i souhlasil, jen by byl trošku problém s trasami které nejsou v žádné složce. Ty by potřebovali stejně nějaké globální nastavení ... někde ... nicméně promyslím, díky za podnět
Tak mam cesty pridany do osm (uz nejakou dobu) ale prekvapuje me ze se zmeny nepromitly ani do online map. V jakem horizontu by to tam mohlo doputovat?
Tak stacilo promazat cache online map. Nyni vse ok;-)
Ahoj,
no pokud chceš sledovat změny co nejrychleji, doporučuju přímo u OSM classic mapy v seznamu online map, nastavit platnost cache třeba jen na pád dní. Tak budeš mít u téhle mapy vždy čerstvá data. Nevím jak často se mapy přegenorovávají, ale řekl bych že to bude v řádu max několika dní.
Vedle jak ta jedle. OSM dlaždice na hlavním webu (openstreetmap.org) se aktualizují v řádu MINUT :)
jo dokonce ... slušný