Chybějící nadmořská výška v GPX/KML exportu

Started by Yakuzza, July 17, 2013, 11:32:23

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Yakuzza

Mám následující problém: Na mapy.hiking.sk jsem si naplánoval trasu, exportoval ji do GPX formátu a zkopíroval do telefonu. V LocusPro bez problému naimportoval, přes SHOCart mapu zobrazil a vše se zobrazilo zcela korektně, až na jednu věc - u trasy chybí údaje o nadmořské výšce, čili chybí info o převýšení a vše z toho vyplývající. Zkoušel jsem stejným způsob použít KML formát, ale výsledek byl stejný. Vypadá to, že se ta informace ztratila už během exportu z hiking.sk, je to možné? Existuje nějaké řešení?

Díky moc.
  •  

Menion

#1
Mozne to samozrejme je, tedy spise jiste. Pokud by vyska v souboru byla, jsem si jist ze by ji locus nacetl.

Doporucuju kliknout na naimportivanou trasu a z jednoho podmenu vybrat "doplnit vysky".

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Yakuzza

#2
Díky, pomohlo.

Předpokládám, že otázka, jak zajistit, aby ty hodnoty byly už v exportu samotném, asi nepatří sem.
  •  

Bucky Kid

#3
Jestli nadmořskou výšku podporuje server mapy.hiking.sk zjistíš jednoduše že si otevřeš už na PC vyexportovaný GPX v textovém prohlížeči a podívaš se jestli je tam tag <ele>. Když není tak ho ani Locus nezobrazí v profilu trasy.
  •  

Yakuzza

#4
Tag <ele> tam nevidím, ale to znamená jenom to, že mapy.hiking.sk nepodporují export této hodnoty, protože v průběhu plánování trasy s těmihle údaji normálně pracoval, vypočítával převýšení atd. Nerozumím, proč se to do GPX exportu nedostalo.
  •  

Docent

#5
To bude asi obecný problém exportu GPX i z jiných zdrojů... Např. na mapy.cz vidím taky výškový profil a když pak vyexportovaný GPX soubor naimportuji do Locusu, výšky v něm nejsou.
  •  

Menion

#6
právě pro to by pro vás mělo být velmi snadné, na pár kliků, výšky do tras v locusu dodat ... offlinově a okamžitě
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Docent

#7
Jasně, to dělám, já chtěl jenom říct, že to není problém hiking.sk :-).
  •  

tatko Tom

#8
Nechcem (neviem) zakladať nové vlákno - mne zas v Locuse po exporte trasy do GPX "zmizne" rýchlosť. NMEA ju má - GPX nie. Čo robím zle?
Ďakujem
  •  

Menion

#9
Zdravím,
  ty jsi mě myslím kontaktoval přes icq že? Byl jsem teď pryč, proto žádná odpověď. Nicméně doporučuju se podívat jestli u exportu nemáš zaškrtnuté "Kompatiblní s GARMIN". To by mohlo způsobovat chybějící rychlost. Takže odškrtnout a pak už tam rychlost bude
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

tatko Tom

#10
Ano skúsil som ICQ kontakt.
Ďakujem - tiež som bol preč, poskúšam, pozriem :)
Nieje to nič dôležité a Locus obdivujem :)
  •  

nitram

Ahoj. Při exportu v Locusu do KML chybí údaje o nadmořské výšce. Lze toto nějak zapnout?
Děkuji.
  •  

Menion

Zdravím,
o takovém problému nevím. Poslední verze? Bod či trasa určitě výšku má? Lze ověřit např. exportem do GPX.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •