Jaké mapy pro turistiku

Started by Lokutus, September 30, 2012, 19:25:45

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Lokutus

1)Na internetu se válí a objevují se spousta rozkouskovaných map v různých měřítek.
2)Programy na tvoření map jsou omezeny počtem dlaždic na soubor.Zdlouhavé a náročné,neaktuální, ale zadarmo...
3)SmartMaps:
         Jen CR
Mapa:            http://prntscr.com/ginpo
Detail:           Základní informace
Měřítko:        1: 25 000
Objem:         2.630MB
Cena:           2.490Kč
Aktualizace: 872Kč
Nevýhody:Jedno měřítko

         CR + SR
Mapa:            http://prntscr.com/gimdm
Detail:           Základní informace
Měřítko:        1: 40 000 1 : 75 000
Objem:         2.350MB
Cena:           990Kč
Aktualizace: 347Kč
Nevýhody: Nejnutnější informace o okolí. Dvě měřítka, co nemají skoro žádný podstatný rozdíl jen zvětšení/zmenšení mapy.

4)SHOCart:
CR + SR
Mapa:            Prohlédnout: http://www.cykloserver.cz/cykloatlas/
Detail:           Detailnější informace
Měřítko:        10 - 15 (16) viz: http://docs.locusmap.eu/doku.php/manual:map_download
Objem:         do 6500 MB
Cena:           1.49e - 12.9e (2.000 - 20.000 dlaždic) cca 130 (KLAD)překrývajících se oblastí CR a SR. 1 Oblast s měřítkem 10-15 = cca 3.000-4.000 dlaždic
Aktualizace: ?
Nevýhody:Nezjistíte kolik to bude stát, než si koupíte kredit.

A to nemluvím o turistických cestách v Rakousku, Slovinsku a dalších státech.

Takhle jsem to pochopil, ale stále si nemůžu vybrat,obě jsou pro mne nevyhovující, zatím zůstávám u bodu 1 a 2, ale jsou neaktuální, či rozkouskované a zabírají zbytečně místo...
Našel by se kompromis?

A jaký Vy máte názor?
Předem děkuji...
  •  

Lugen

#1
vektorové mapy  OSM jsou zdarma a nezabírají nic...
http://www.vectormaps4locus.eu/content/vector-maps
pravda není tam zakresleno turistické značení. Za to je v nich ale zaktreslena i každá sebemenší vyšlapaná pěšinka. No a koho by bavilo chodit po nějakejch připitomělejch barvičkách když mam v ruce takovejhle nástroj.  ;)  No ale pak jsou i jiné možnosti, jak sehnat kompletní celkem pěkné mapy:
ad 1) stačí jen lépe hledat...  ;)  :arrow:  :idea:
ad 2) nevím že by nějaký program na vytváření map byl omezen počtem dlaždic, jen velikost jednoho souboru nesmmí přesáhnout dvě giga...
  •  

dvzd

#2
Vektorové mapy ČR, SR a PL je lepší stáhnout tady, protože je ten borec každý měsíc updatuje.
//http://gpsfreemaps.net/mapy/vektorove-offline-mapy-pro-locus
  •  

Lokutus

#3
1)MAC je omezený na počet dlaždic viz: http://prntscr.com/gk6l5
Musím pečlivě mapovat jednotlivé státy,abych se vedšel do limitu...
Když bydlí někdo u hranic a přechází s turistama přes hranice, je dobríé mít jednu mapu, než přepínat mezi dvěma, i když některé mají své překrytí do dalších států.
2)Na internetu je toho spousty, ale rozkouskovaných na co mne bude část státu s měřítkem jen 16, kdyby to šlo přidat další měřítka a pak to sloučit do jednoho souboru sqlitedb jo to by bylo dobré.
Vektorové mapy jsou malé a přehledné, ale někdy potřebujete víc informací než je v nich uvedeno.Né každý chodí jen po vyznačených cestách...

(neznáte program na spojení souborů sqlitedb?)
  •  

Lugen

#4
Omezení dlaždic, to se mi ještě nestalo, ale možná jsem měl k dispozici jinačí verzi mobacu. Ono je to rozkouskované z jednoho prostého důvodu, jak jsem již napsal, velikost souboru nesmí překročit velikost 2GB, Android zkrátka neumí větší soubor naadresovat. Ale jedna ze základních vlastností Locusu je, že když si ve složce s mapama uděláš podsložku a nasypeš do ní veškerý mapy, který by jsi chtěl mít spojené v jednu, tak se to i jako jedna mapa bude tvářit. Samozřejmě přepínání mezi regionama či vrstvama by bylo jinak velice nepohodlné.
  •  

lacop2

#5
Quote from: "Lugen"Omezení dlaždic, to se mi ještě nestalo ...
To teda ani mne. Z prostého dôvodu. Ani ma nenapadlo robiť tak veľké mapy, ktoré by prekračovali limit 500 000 dlaždíc. Pomocou MOBACu som si vyrobil mapu celého Slovenska z Cykloatlasu. Celé Slovensko v zoome 15 sa s veľkou rezervou zmestí do 200 000 dlaždíc. Kvôli veľkosti výsledného súboru som si ho rozdelil na 4 časti, pretože celé Slovensko spolu by malo cca 5 GB. A to už, ako spomínal Lugen vyššie, nie je Androidom stráviteľné. Takže ten limit v MOBACu nie je to, čo nás obmedzuje.

SQLITEDB súbory locusovských máp sa dajú spájať v MOBACu, ale to nie je potrebné, pokiaľ sa tieto súbory umiestnia do jedného priečinku, ako píše Lugen vyššie.

Postup by bol asi takýto:
- SQLITEDB súbor sa použije ako custom mapový zdroj (treba si prečítať súbor READ v MOBACu)
- vytvorí sa z neho atlas vo formáte OSMTracker (sú to adresáre s dlaždicami)
Toto sa urobí s každým jedným SQLITEDB súborom
- všetky takto vzniknuté adresáre sa zlúčia, tým sa každá dlaždica dostane tam, kam má
Výsledný adresár sa použije ako custom mapový zdroj a vyrobí sa výsledná mapa v SQLITEDB (RMaps)
  •  

Lokutus

#6
A na co je vám dobré jedno měřítko(15)? Když si potřebujete něco prohlédnout musíte neustále přesunovat na danou pozici.Se zoom si to oddálíte na velikost krajů a hledáte rychleji a efektivnějí. A MOBAC se mi měřítka 7-15 vlezou na celý stát do 2 GB.
Problém je, že bydlím u hranic, takže přecházíme někdy z jenoho státu na druhý a to jsou dvě mapy, které musím přepínat.
PS: Já mám 3.59GB soubor(sqlitedb) a Locus(Android) mi ho přečte...(SONY Active - Android 4.0.4 sestavení 4.1.B.0.587)
  •  

lacop2

#7
Ale ja nikde nepíšem, že mám mapu iba v zoome 15. Samozrejme, že mám všetky zoomy (7-15). Vetou "Celé Slovensko v zoome 15 sa s veľkou rezervou zmestí do 200 000 dlaždíc" som iba chcel demonštrovať koľko dlaždíc v zoome 15 zhruba pripadá na také územie ako je Slovensko. Nič viac. Áno, Android 4 číta 4.0 GB súbory, Android 2.3 však nie. Aj keď niekto býva v pohraničí, nič nemusí prepínať ak si mapy usporiada tak, ako už niekoľko príspevkov vyššie písal Lugen.
  •  

Čelda

#8
Quote from: "lacop2"Postup by bol asi takýto:
- SQLITEDB súbor sa použije ako custom mapový zdroj (treba si prečítať súbor READ v MOBACu)
- vytvorí sa z neho atlas vo formáte OSMTracker (sú to adresáre s dlaždicami)
Toto sa urobí s každým jedným SQLITEDB súborom
- všetky takto vzniknuté adresáre sa zlúčia, tým sa každá dlaždica dostane tam, kam má
Výsledný adresár sa použije ako custom mapový zdroj a vyrobí sa výsledná mapa v SQLITEDB (RMaps)

To mě zaujalo ! Ty první kroky jsem znal a zvládám, ale nedaří se mě poslední bod - vytvořit custom mapový source z formátu OSMTracker (a to zatím, aniž bych ho měnil - zkoušel jsem použít přesně to, co předtím MOBAC vygeneroval do formátu OSMTracker). Použil jsem vzor odsud https://mobac.svn.sourceforge.net/svnro ... source.xml a stejně mně to, potvora nejde  :(  Ten formát je DIR_ZOOM_X_Y nebo DIR_ZOOM_Y_X ? Cesta ke zdroji má být namířena na ten adresář, který v sobě má podadresáře s jednotlivými zoomy nebo někam jinam ? Díky za info !
  •  

lacop2

#9
Keď už máš dlaždice v adresárovej štruktúre OSMTracker, tak sa má urobiť presne to, čo popisuješ. Vo vzorovom "Example custom tile files source.xml" nemeníš nič okrem zadania cesty k zložke, v ktorej sú podzložky zoomov. Formát ostáva "DIR_ZOOM_X_Y". Musí to fungovať.
  •  

Čelda

#10
Díky za radu, i když nakonec jsem si to vyřešil sám  ;)
Problém byl v tom, že někde jsem si vytáhl příklad, kde byl parametr <invertYCoordinate>true</invertYCoordinate> a to nesmí být !!
Pokud udělám soubor úplně ten nejjednodušší, jaký může být:
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<localTileFiles>
   <name>Celda Pokus</name>
   <sourceType>DIR_ZOOM_X_Y</sourceType>
   <sourceFolder>d:Pokus</sourceFolder>
   <backgroundColor>#000000</backgroundColor>
</localTileFiles>
tak to opravdu funguje !!
Díky.
  •  

dvzd

#11
Stahuji teď novou vektorovou off-line mapu ČR do Locusu zde: //http://www.openandromaps.org/en/download.html
Koukal jsem, že tam je u mapy ČR v závorce poznámka "(with kct* tags)". Co to znamená? Jakou to má funkci? Má to nějakou souvislost s Klubem Českých Turistů, tedy zkratka KCT?

Kromě souboru s příponou .map se stáhne i soubor s příponou .xml. Kam s tím druhým souborem? Také do složky "mapsVector"?
  •  

ormoru

#12
@dvzd
Do adresáře Locus/mapsVector/europe nakopíruj czech_republic.map Do adresáře Locus/mapsVector/_themes pak nakopíruj témata, na které je odkaz v horní části stránky (Themes - For Locus). Jde opravdu o turistické značení KCT. nakolik je ale aktuální, nevím. To téma pak řekne Locusu, jak tyto trasy vykreslit.
  •  

Kroko_CZ

#13
Umístění souborů map a témat je mi jasné, ale také tápu kam se souborem czech_republic.map.xml . Ať ho nakopíruju kamkoli a zvolím jakékoli téma, na mapě jsou stále stejné prvky.
backup BackuP BACKUP
  •  

dvzd

#14
ormoru: Je opravdu nutné tam mít tu podsložku "europe" a až v ní tu mapu? Má to na to nějaký vliv? Já dávám mapu přímo do složky "mapsVector". Jinak jsem ale s tím souborem "czech_republic.map.xml" stejně neúspěšný jako Krokodýl. Ten soubor "czech_republic.map.xml" je stažen společně v archívu s tou mapou, nestahuje se tedy z toho odkazu na témata Locusu, předpokládal bych tedy logicky, že má jít do stejného adresáře jako mapa, protože ani v tom archívu nejsou složky, ty soubory tam jsou vedle sebe.
  •