Problémy s aktuální verzí 3.31+

Started by Condor, July 19, 2018, 19:30:11

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Condor

@Menion
(Sorry to all the slovak language)
Rýchle zhrnutie Locusu v plnom nasadení na ceste 2000 km 40 keš
Celkovo oproti starším verziám pomalé.
Kombinácia navigácia a aktívna mapa seká - obtiažne použitie.
Kombinácia navigácia, aktívna mapa, live tracking a POI upozornenie - totálny lag - nepoužiteľné!
Pri 100 km/hod nestihne G4L načítať keš aby mohlo POI na 500m oznámiť keš. Mobil v druhom aute Xiaomi Redmi note 4 len navigácia ktorá nechala v štychu každú 5 križovatku locus zamrzol.
Dnes náhodou pri písaní odpovedí na Earth keš som zistil že Locus neodoslal fotografie preložené k logu! Žiadne upozornenie alebo oznam o chybe! Zle zle! Musím prejsť 40 keš ručne cez web a skontrolovať fotografie kde prešli a kde nie.
Hromadné posielanie cez FNM v momentálnej podobe nepoužiteľný.
Niekoľko krát chyba pri načítani predmetov nejaká chyba failure 1. Nedá sa pokračovať znova opakovať stiahnutie. Nutné opustiť log, Znova edit, znova log online a pokus načítať premeny znova. Opakovať tento postup až kým nie je úspešne načítanie.
Niekoľko krát strata zapamätať označenie len dátum! Nutná kontrola pred každým odoslanim logu! Totálna otrava a aj tak som dva krát zabudol! Výsledok nezmyselné poradie keš v danom dni na stránke GC. Prechodené poradie štátov! Nemožná oprava. Jedine zmazať všetky logy nasledujúce po chybe a poslať všetky znova.
To sú zatiaľ naj problémy s reálneho nasadenia. Menšie detaily a závady potom po dovolenke.
Locus je z roka na rok nejaký... nespoľahlivejši.

Ešte som zabudol....
Toto nás strašilo cestou. Screen.


  •  

Condor

#1
Už som to niekde písal že existuje bug ak sa zobrazí keš mimo map. Poľsko momentálne nemám mapu.
Akcia Jaslo mi svieti pop-up už pomaly mesiac. Neviem sa toho zbaviť.

Mobil Redmi note 4 tento pop-up zabije a Locus padne.
  •  

Condor

@Menion
Na mega evente pred dvoma týždňami som chcel ukázať a aj testovať LT tak som si musel kúpiť pro LT. 14 dní bolo zadara a samozrejme som na to zabudol a stiahlo mi to platbu na ďalší mesiac
.Prežijem to no rád by som ten odber zrušil. Cez obchod mi to nechce zrušiť. Pošle ma to do googleplay inštalovať BETA a tam sa následne chce prihlásiť na účet google. Tam mi vyhodí chybu autorizácie a tam končím.. Čo s tým? Počkám pol roka kým mi dojdu LoCoin? Alebo sa s tým dá niečo urobiť?

  •  

Menion

Zdravím Condore,
to mě mrzí, že ti apka takhle znepříjemňuje dovolenku, škoda. Přesunul jsem tvé posty do samostatného topicu ať nespamujeme hlavní vlákno navíc v ne-anglickém jazyku.

Některé stížnosti bez jakékoliv možnosti simulace či bug-reportu mi moc nepomůžou a je to jen pochopitelný výkřik do tmy ale zkusme alespoň s něčím něco udělat.

Pomalost: nemám žádnou takovou osobní zkušenost. Koukni za někde na mapě nevisí větší množství keší, tras, které nepotřebuješ. Takových 2000 keší s waypointy ve Slovensku s výkonem může zamávat. Připadně nějaká mapová overlay či WMS mapa atd. Více tady teď nevymyslím.

Neodeslané fotografie: pokusím se si s tím trošku hrát a zkontrolovat jestli apka alespoň vyhazuje nějakou chybu.

Error failure 1: bez nasimulování problém

Ztracené nastavení "Pouze datum": opět bez nasimulování problém ale zkusím si s tím pohrát

Error 11556: ?? to ale je chyba kdy je špatná případně nějak zásadně nedostupná databáze bodů a tras!! Tobě jinak body & trasy fungují? A tohle se objevilo jen jednou vždy po startu apky a pak šlo normálně dál pokračovat?

Polská keš s popupem: ta keš je ve stejné složce jako ostatní keše na mapě? Není v jiné složce kde ta složka jako taková má nastaveno aby se zobrazovaly popupy vždy?

Live tracking předplatné: na co klikneš v obchodu že tě to posílá do Google Play? Přímo v detailu položky pro Live tracking by mělo být tlačítko "zrušit".
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Condor

Pred cestou som skryl všetko čo sa dalo. Zostalo nejakých 160 keš z jednej zložky do ktorej som dal aj hotely po ceste.

Ten error mapy hádzalo po štarte ale nie vždy. Po zatvorení okna ďalej šlo všetko OK.

Event Jaslo mám v zložke "bordel" tam dávam testy, alebo dočasne veci nepodstatné ktoré s času na čas vymažem. Tento bug mi hlásili ľudia na evente. Ja som ho len simuloval na mojom mobile.

LT kliknem v obchode presne na ten napis "zrušiť predplatné" a otvorí mi to stránku v obchode na Locus BETA.

Bug report alebo nejaké skúmanie a simulácie na ceste keď niet čas sa ani...

Ten druhý mobil v druhom aute Redmi note 4 má ten kamarát čo spolu robíme prednášky o Locuse.
Ten mal iné výkriky ale nie do tmy ale na križovatkách keď blúdil.
A nebojím sa povedať že dvoch skúsenejších užívateľov Locusu na Slovensku niet. Bolo to už tak na hrane s Locusom že už sme zvažovali že naštartujem starý TomTom. Bolo to trápenie :-(
  •  

Menion

Bohužel pomalost můžeme pořešit tak max. až se vrátíš. Něco se s tím dá dělat ale nic moc takhle na výletu. Můžu ti max. nabídnou poslání třeba rok staré verze, ale bojím se, že to bude to samé. Problém nebude v Locusu jako takovém (v kódu) ale spíše v nějaké změně v používá (více dat, jiná data, atd.)

"Event Jaslo mám v zložke "bordel" tam dávam testy, alebo dočasne veci nepodstatné ktoré s času na čas vymažem. Tento bug mi hlásili ľudia na evente. Ja som ho len simuloval na mojom mobile." ... dobře, tak mi pak napiš kroky jak to nasimulovat.

LT .. jak jsem psal, jdi do detailu LT položky, neklikej na to "Zrušit předplatné" v seznamu předplatných ale přímo na tlačítko "Zrušit" v detailu LIve trackingu. Tam je chybka u Petra, kterou již opravil jen musí vydat novou verzi na serveru.

Jinak cítím se lehce provinile, nicméně upřímná snaha na mé straně je a ochota to vyřešit též, čímž se teď uklidňuju :). Tak užívejte dovču ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Condor

Menione vše v pohode ;-)

Akcia Jaslo
V podstate to urobí akákoľvek keš ktorá sa nachádza mimo mapy. Ja nemám Poľsko tak som stiahol na test prvú keš čo mi ponúkol Locus v Poľsku.

G4L nejako viac zaťažuje systém a potom to laguje. Synov starý mobil tv podstate zabije na total lag.

Následne chybové hlásenia sú pravdepodobne spôsobené tiež G4L. Napríklad log TB je každý 3. pokus neúspešný a hodí nejakú chybu. Dnešné najčastejšie na screene pri pokuse odoslať poznámku na web GC.

Žiadne provinení nemusíš cítiť. Robíme, skúšame opravíme k spokojnosti.




  •