Aplikační menu výsuvné zleva?

Started by OndraBM, June 17, 2018, 17:36:47

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

OndraBM

Zdravím! Včera jsem Locus instaloval do nového telefonu, tedy v nejnovější verzi a vrhl se do nastavování. Nějak ale v menu nemůžu najít tu položku, kterou se nastavuje otevření menu tažením od levého okraje displeje. Zvykl jsem si na to, ale teď ne a ne to nastavení najít a docela mi to chybí. Tak nevím, jestli jsem nějakej blbej nebo co ... připomeňte mi to prosím někdo...
  •  

Condor

#1
Ta tak Ti poviem... ze ani ja to NEMOZEM NAJST  ;D

Je mozne ze pri redizajne menu sa toto nastavenie "stratilo" zabudlo prelozit.

Toto nastavenie by malo byt tu:
Menu - Nastavenia - Zobrazenie - Panely a tlacidla - (Otvaranie bocneho panelu potiahnutim)

@Menion?
  •  

OndraBM

No báječné, tak v tom nejsem sám... Právě v menu Panely a tlačítka jsem to hledal prvně, ale fakt to tam není. Hledal jsem pak i jinde, ale nikde nic. Tak tedy opravdu Menion...?
  •  

Menion

Nastavení bylo odebráno v dobré víře, že výsun menu posunem prstu bude zapnutý "by default". Nicméně zdá se že opak je pravdou.
Dumám sám jestli tohle nastavení má své místo nebo ne ... vadí někomu zde z přísedících, vysouvání menu z bodu tahem prstu bez možnosti to vypnout? Myslím, že to funguje celkem spolehlivě ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Condor

#4
Ano mne by to vadilo. Ak to bude mozne off v config tak si s tou funkciou rob co chces ;-)
Ale myslim ze vsetci co pouzivame Locus v aute, na motorke a bike mame tuto funkciu off!
Dovod je snad jasny. Otravne nechcene ustavicne vysuvanie pri posunoch mapy. To memu je na dosah na jeden klik presne vtedy ked ho raz za mesiac potrebujem.
Tolko za mna.

Ešte dodám...
Neviem kedy toto nastavenie zmizlo lebo som ho nikdy nehľadal. Niekdy pred rokmi som to vypol.
To že si to nikto nevšimol že zmizlo (nebyť Ondra a jeho otázky) nasvedčuje tomu že tento vyskakovací panel nikomu nechýba (nepoužívajú alebo majú off).
Myslím že ak by na mňa (a ostatných) omylom vyskočil tak ver že tu nebudem sám čo by sme okamžite hľadali kde sa to off a kam to zmizlo.
Apropo jeden riadok nastavenia tejto funkcie vadí? Alebo aký relevantný dôvod?

K panelom ešte pridám požiadavku.
Rýchla ponúka (ľavé panely) zostávajú svetlo modré a svietia (žiaria) dosť nepríjemne v noci pri nočnom režime.
Neviem nakoľko je to zložitý zásah.
Tak sa pýtam či by bolo možné aby ich farba v nočnom režime bola adekvátna čiže buď tmavá modrá alebo ideálne sivá tmavá neutrálna.
Je to fakt otravné a nepríjemné pri dlhej jazde v noci.
  •  

Menion

No já jsem zase zjistil, že jsem nejspíše celé roky měl vysouvání panelu prstem zapnuté, ale nikdy jsem to nepoužíval. Myslím, že jak to funguje, tak to s posunem mapy nijak nekoliduje (vlastní praxe).

config.cfg je samozřejmě možný, ale rád bych od něj pomalu ustoupil.

Tak ve verzi 3.32 nebo v Beta verzi -> experimentální menu (dlouhý stick na "nastavení" v hlavním menu) > nastavení > experimentální > Open main menu by dragging
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Condor

#6
OK tak v tom prípade to bude pre mňa trocha dlhšia cesta nastavenia ale OK.
EXPERIMENT nie je dostupný ak je pokožka nastavenia v rýchlom zozname menu. Takže u mňa to je najprv ju odstrániť z rýchleho, potom sa dostanem do experiment a potom naspäť presunúť do rýchlej.
Dlho tu niekto písal o nejakom experimente a ja som to nikdy nemohol nájsť. Trvalo to zopár mesiacov kým som prišiel na to že to funguje len ak nastavenie nie je v rýchlej ponuke.

Aha tak pozerám práve že to sa týka len aktivácie a potom už je dostupné.
Túto funkciu som pozrel raz fakt dávno takže ani som si nevšimol že ju tam dole na konci mám. Ak sa tam postupne presunu zmeny parametrov z config tak to bude fakt dobré a pohodlné :-)
  •  

Menion

Quote from: Condor on June 18, 2018, 11:46:52
Aha tak pozerám práve že to sa týka len aktivácie a potom už je dostupné.
Túto funkciu som pozrel raz fakt dávno takže ani som si nevšimol že ju tam dole na konci mám. Ak sa tam postupne presunu zmeny parametrov z config tak to bude fakt dobré a pohodlné :-)
Jop, to mě právě docela láká a celkem se k tomu i přikláním.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

OndraBM

#8
A jejda, tak jsem se vrátil z práce a koukám, že můj nevinný dotaz spustil něco, co nechtěl... stačilo říct, že to tam prostě není...
Pokud se ale Menion optal, tak bych za sebe řek, že pokud ta možnost zapnutí/vypnutí zleva výsuvného menu v aplikaci jednou byla a určitě nejsem sám, kdo si na tu možnost zvykl, tak už by asi měla zůstat - ať si to prostě každý nastaví, jak mu to vyhovuje. Já to třeba velmi ocenil, protože s menu pracuju poměrně hodně, zvláště zrovna teď po té čerstvé instalaci, než si všechno nastavím - a že k nastavení je toho hodně. Navíc zleva výsuvné aplikační menu je v Androidu už standard, takže jsem si na něj natolik zvykl, že nejen že mi nedělá problém tahat mapy tak, abych nechtěně místo posunu mapy nevytáhl menu, ale dokonce mi možnost vytáhnout menu trochu chybí. Je to velmi operativní a intuitivní.
Nicméně jsem člověk přizpůsobivý a jen kvůli mně to do aplikace obecně vracet nemusíte. Si to prostě zařídím jinak, no...
  •  

Condor

Ondra
To je úplne v pohode ;)
Chyba v tomto prípade bola a Ty si ju odhalil. Ušetril si možno veľa ľuďom hľadanie.
Funkcia nefungovala ani po starom a ani po novom zámere vývojára.
Diskusia tu je opodstatnená.

Ja rozmýšľam presne rovnako a pri každej zmene sa snažím o zachovanie aj pôvodnej funkcionality. Sám podľa seba viem čo to spôsobí keď človek 5 rokov niekde v noci za jazdy autom klika popamäti a zrazu by sa to zmenilo. Som vždy za možnosť nastavenia užívateľom.
Samozrejme existujú prípady kedy systémová zmena už nemôže zabezpečiť predchádzajúcu funkciu. Ale to nie je tento prípad.
  •  

OndraBM

Eh, tak jo  :) Znamená to tedy, že v některé z budoucích aktualizací to zase bude dostupné?
  •  

Condor

Quote from: menion on June 18, 2018, 08:15:57
Tak ve verzi 3.32 nebo v Beta verzi -> experimentální menu (dlouhý stick na "nastavení" v hlavním menu) > nastavení > experimentální > Open main menu by dragging
  •  

OndraBM

Aha, jasně. Tak to počkám na 3.32.
Děkuju, jste borci!  :)
  •