Vyladění seskupování bodů (POI)

Started by onelook, February 21, 2018, 00:05:15

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

onelook

Zdravím, seskupování bodů je fajn věc, ale přijde mi trochu nevyladěné. Seskupují se mi body, i když jich mám už ve výřezu velmi málo. Např.:



Nešlo by, prosím, tam udělat nějaké nastavení míry, kdy už se má seskupovat? Klidně do konfiguračního souboru, pokud je problém to mít v GUI. Takto musím hodně zoomovat, abych ty body viděl. A pak zase nevidím okolí těch bodů, takže se dost snižuje přehlednost. Vím, že seskupování mohu vypnout, ale i přes rychlé nastavení je to dost nepříjemné. A když vypnu seskupování zcela, tak v menších zoomech mám celý displej prokrytý ikonkami, nevidím vůbec mapu. A v některých zoomech je to ještě pomalé, protože se vykresluje velké množství ikonek.

Nebo ještě mě tak napadá, že by pomohla i možnost si u určité složky POI bodů určit, od jakého nejmenšího zoomu se mají body zobrazovat na mapě.
  •  
    The following users thanked this post: chromos

Condor

Zoskupovanie bodov nezávisí od ich počtu vo výreze ale od ich vzdialenosti pri danom rozlíšení mapy.
Obrazne povedané ak sa ikony priblížia tak že by sa dotýkali alebo prekrývali tak dôjde k zlúčeniu.
Mne osobne to vyhovuje tak ako to je momentálne nastavené. Pomer medzi viditeľnosťou bodov a mapy sa mi zdá byť rozumný.
  •  

chromos

To je fajn, že ti současné chování vyhovuje. To ale neznamená, že se nenajdou tací, kteří by uvítali jiné chování (viz první post), které by si mohli uživatelsky nastavit, aniž by to ovlivnilo ty, kterým současný stav vyhovuje. Výsledek? Více spokojených uživatelů.
  •  

onelook

QuoteObrazne povedané ak sa ikony priblížia tak že by sa dotýkali alebo prekrývali tak dôjde k zlúčeniu.

To by sice celkem dávalo smysl, ale tak to nyní nefunguje. Seskupuje to body, které jsou daleko od ostatních. Aby to bylo názornější, přikládám dva screenshoty. Je to přesně identický výřez, jednou se zapnutým seskupováním a jednou s vypnutým. Všechny body jsou hodně daleko od sebe, ve výřezu je jejich málo (jestli počítám dobře, tak 6), je to už poměrně velký zoom (15) a stejně to 3 z nich sloučí. Abych ty body viděl, musel bych zazoomovat ještě víc nebo vypnout to slučování bodů.
  •  

Condor

Je to zaujímavé...
U mňa sa to správa úplne ináč. Viď. Screen. Musím riadne oddialiť mapu aby došlo k zlúčeniu tých troch keš.
Bude to mať asi spojitosť s rozlíšením zariadenia prípadne s nastavením veľkosti ikon alebo neviem.
K tomuto sa musí vyjadriť Menion.



  •  

onelook

To je opravdu zajímavé. Nevím, čím to je. Oba máme FullHD. Locus Map mám v poslední verzi.
  •  

Condor

#6
Ja mam kvoli FHD nastavene rozlisenie mapy na 200%
iny rozdiel podla screenu som si nevsimol. Zeby to bolo tym?

Edit: skusil som si dat na 100% ako Ty a ziadna zmena. pri zoom 14 sa tie tri kes  rozpoja. Takze v tom to nie je.

  •  

Menion

Zdravím,
koukám co vše to grupování ovlivňuje. Aktuálně je to závislé hlavně na:
- počtu bodů ze složky zobrazených na mapě (zkus jich zobrazit méně než 100)
- DPI telefonu
- aktuálním zoomu

Myslím že u tebe to bude asi dané zobrazením více jak 1000 keší z jedné složky, je to možné?
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

onelook

Zdravím Menione, díky za rychlou odpověď. Odhadl jsi to naprosto přesně. Když jsem snížil počet zobrazených bodů ve složce, chová se to jinak - rozumněji. Přemýšlím nad tím, k čemu tam ta závislost na celkovém počtu bodů je. Aneb ty ostatní body mohou být úplně někde jinde než v aktuálně zobrazeném výřezu a neměly by logicky ovlivňovat to, zda se něco právě teď seskupí. Závislost třeba na počtu bodů ve viditelném výřezu bych pochopil. A myslím, že spočítat body v zobrazeném výřezu bude výpočetně triviální oproti vlastnímu vykreslení nebo spočítání, které body jak seskupit. To grupování bodů mi dává smysl právě především v případě, kdy těch bodů mám hodně (tisíce, desítky tisíc, ...). Pak body v malých zoomech totálně překrývají velké oblasti mapy a program reaguje znatelně pomaleji. Ale jinak je to super, oceňuji, že v případě velkého počtu bodů, když je zobrazen jejich rozumný (i celkem velký) počet, je program svižný a je vidět, že používá efektivní datové struktury a algoritmy. Pěkný večer.
  •  

Jencek

Ahoj, v config souboru je polozka
allows to define zoom level for points simplification. So value 14 for example
# means, that simplification may occur in levels

Není to to co potřebuješ :)
Hledám pro radost.
  •  

onelook

Ahoj, díky za postřeh, o té položce vím, ale to podle mě definuje hranici zoomu, kdy se z velkých ikonek stanou barevné tečky. Což je hezké a jsem rád, že se to lze nastavit - trochu jsem si s tím pohnul.
  •  

Menion

#11
definice grupování je potřeba pro eliminaci velkého množství "grup" při oddálení. Naprosto chápu, že je tady možnost že body jsou rozházené hodně daleko od sebe ale myslím, že lze považovat za častější případ že body jsou naopak u sebe v jedné oblasti. Tam tohle pomůže.
Koukni na dva screenshoty s parametrem nastaveným na malou hodnotu (jako při např. 50 bodech) a druhý screen se stavem jak je to teď v oficiální verzi. Je to 5000 bodů v jedné složce různě poházené po ČR.



Takže asi vidíš rozdíl. Nevýhoda toho řešení je, že to pokud je ve složce hodně bodů a pár jich je jakoby z té skupiny utržených a někde se povalují mimo hlavní skupiny bodů, je šance že je aplikace spojí.

Nenapadá mě lepší řešení ale jsem ochoten ten parametr trošku omezit, čímž docílíme trošku "kompromisu".

EDIT: to by asi šlo. Více to reflektuje kde body vůbec jsou a skupin pořád není tak závratné množství.


- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

onelook

Nemohu si s tím parametrem hrát, takže nedovedu posoudit, jaký má vliv. Ale každopádně děkuji. Ty Tvé screenshoty vypadají dobře, protože na nich máš stovky bodů. Tam mi slučování samozřejmě dává smysl. Mě jde o to, když už ve viditelné oblasti mapy mám třeba jen jednotky nebo malé desítky bodů. Tam už bych rád viděl jednotlivé body a nikoli skupiny.

Ale logicky mi přijde, že závislost slučování na celkovém počtu bodů v mapě nedává smysl. Že ta závislost by měla být na celkovém počtu bodů v aktuálně viditelném výřezu mapy.

Řekněme, že koukám na oblast Prahy. Mám tam třeba 20 bodů. Pak lze uvažovat o tom, zda nějaké z nich sloučit nebo ne. Ale proč by to mělo ovlivňovat to, že někde na Moravě mám nebo nemám dalších 5000 bodů, když jsou zcela mimo viditelnou oblast? Tyhle body na Moravě by neměly nijak ovlivnit to, zda se některé z těch 20 viditelných bodů sloučí nebo ne.

Tohle je trochu extrémní příklad, na kterém se snažím ukázat, že by slučování mělo logicky záviset na něčem jiném. Na aktuálním zooomu určitě, na DPI telefonu asi také. Ale dále nikoli na počtu bodů ve složce, ale na počtu bodů ve viditelném výřezu mapy.

Aneb v případě, že těch neskrytých bodů ve složce mám v řádu stovek, tak se to chová celkem rozumně. Když jich mám přes 1000, jak jsi psal, tak se to chová ve stejném případě jinak - z mého pohledu hůře. A ty ostatní body jsou někde daleko od viditelné oblasti mapy.

V praxi mi nyní nejde o nějaké extrémní případy, ale o to, že si zobrazím třeba všechny kešky v kruhu o poloměru 10 až 20 km, když se chystám na nějaký výlet, abych viděl všechny kešky v oblasti. Kešky nejsou pochopitelně rozmístěny moc rovnoměrně, ale ani extrémně nerovnoměrně.
  •