Styl čáry trasy - průhlednost

Started by MartinVA, November 14, 2017, 07:54:39

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

MartinVA

Když zatrhnu u stylu čáry "Obrys", tak čára na mapě ztratí průhlednost - je to detail, jen aby jste to věděli.
Přesněji: V seznamu tras kliknout u složky na 3 tečky, Editovat, klik na zobrazenou čáru, Obrys.
  •  

Menion

Zdravím Martine,
tohle je známý problém který zatím nemá řešení. Problém je že obrys se nekreslí jako obrys ale jako čára která je právě o ten obrys širší než ta hlavní čára. Tedy kreslí se jakoby dvě čáry na sobě. Pak se průsvitnost degraduje ... díky za pochopení.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

sundsval

Jak udělat přerušovanou čáru, aby byla v místě přerušení průhledná, aby bylo vidět co je na podkladu, jak to bylo dříve? Nedaří se mi to nastavit i když nezatrhnu obrys.
  •  

Menion

Zdravím,
ke změně stylování trasy by nemělo dojít v porovnání se starší verzí Locusu. Pokud Locus nekreslí mezeru opravdu jako mezeru, je pravděpodobné, že v trase žádná mezera není. Dá se nicméně vyrobit (i odebrat) v editoru tras, takže doporučuji zkontrolovat.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Bucky Kid

@sundsval
Jestli máš na mysli průhlednost jak je vlevo

tak ta už v nových verzích není možná. Pokud jsem pochopil jak teď funguje vzorkování trasy, trasa je kreslená do mapy jako plná čára s vlastní průhledností a vzorek ze kreslí nad trasu taktéž s vlasní barvou a průhledností , která ale nemá vliv na průhlednost trasy.
Taktéž bych uvítal možnost vykreslovat přerušení postaru, ale to by se musel opět předělávat způsob vykreslování.
  •  

Menion

Tohle opravdu nejde? Mělo by jít zaškrtnout pouze vykreslit vzor + obarvení např. podle výšky a výsledek by měl být stejný.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Bucky Kid

Jde to tak ;)
Vůbec mě nenapadlo že se barevný mód aplikuje na samotný vzor. Díky, vyřešeno.
  •  

Menion

No aby to bylo flexibilní, tak se právě aplikuje na hlavní čáru, nicméně pokud je čára vypnutá, je snaha aplikovat to alespoň na vzor. Pořád s tím obarvováním vzoru nejsem moc spokojen, je to tam trošku komplikovanější, takže pokud nebudou výsledky podle představ, nezoufejte, závada není na vašem přijímači :).
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

sundsval

@Bucky Kid
Ano, měl jsem na mysli styl, jako byl na obrázku vlevo. Nenapadlo mě, že musím linii vypnout a nechat zapnutý jen vzor :). Nicméně dříve mohl být i na vzoru obrys a mezery zůstaly průhledné, což mě vyhovovalo, ale to již nejde.
  •  

Menion

jo, to je pravda, tato kombinace již nejde. Obrys na vzoru mi to celkem komplikoval, takže tady bohužel.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •