Místo v telefonu

Started by Advidos, September 15, 2017, 08:59:54

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Advidos

Už nějakou dobu používám Locus a poslední dobou mám problém s místem v telefonu. A zjistil jsem, že Locus má kdesi uložené listingy ke keším, které jsou dávno smazané. Což mě samozřejmě docela překvapilo. Přeci jen skoro 5 Gb je sakra hodně.




Je nějaký způsob, jak odmazat jen ty, co už jsou smazané? Jinak to prostě smažu všechno a pak zase nahraju to, co potřebuju. Nebo, ale tomu moc nevěřím, jsem někde něco blbě zaškrtl?
  •  

zavinac.eu

5 GB listingů? To by muselo být spousta keší, tipuji tak celá evropa... Spíš mapy zabírají nejvíce místa, bylo by super kdyby locus umožnil uložení mapy na paměťovou kartu. Mapy.cz to umí, tak proč by to nemohl umět i locus.

Odesláno z mého E5823 pomocí Tapatalk

  •  

poutnikl

No, však on neříká, že 5 GB zabírají listingy.

Locus umožnuje vektorové a vlastně i rastrové offline mapy uložit na kartu. Co potřebuje v interní jsou cachované online mapy a některá metadata. Další možnost u Android  6+ je nakonfigurovat kartu jako interní úložiště.

zavinac.eu

Asi myslíš cestu /sdcard/locus/ kde je locus nainstalován. Což je integrovaná paměť. Na vyměnitelnou microSD (storage) locus zapisovat nemůže, slouží jen pro čtení, což locus hlásí po spuštění, viz. screen...

Odesláno z mého E5823 pomocí Tapatalk

  •  

Advidos

Jasně, že mám vše, co jde (mapy) na kartě. Tohle je adresář ve vnitřní paměti telefonu. Ale už jsem za vodou, mám zase přes 4GB volné paměti. :-) Zajímavé je, že jsem to všechno smazal, ale uložené kešky na mapě normálně jsou a jdou zobrazit jejich listingy apod.
  •  

poutnikl

@zavinac.eu
OK, beru zpet, chtel jsem rict, ze Locus umoznuje mit na karte vektorove a offline rastrove mapy, ne nutne ze je tam umi sam zapsat. Ja osobne stahuji ( vektorove ) mapy ( Paws, OpenandroMaps ) pres script na mem PC, a pak si je prekopiruji  synchronizaci pres lokalni WiFi.

freischneider

Poco F5, Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Android 13
Locus Map 4 Gold (always latest version)
LM4 User-ID: 11cec7cb5  (Devices-ID poco F5)
  •  
    The following users thanked this post: Advidos

Menion

Zdravíčko,
doporučuji ještě podívat na menu > nastavení > různé > vymazat dočasná data. Je to starší metoda kde ani nevím zda to pořádně pročesává data/geocaching adresář ale za zkoušku to stojí ;).
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •