Locus live tracking - aplikace

Started by mstefl, August 22, 2017, 13:30:02

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

mstefl

Zdravím,
je nějaká možnost jak sledovat uživatele mimo aplikaci Locus? Jak na androudU tak na iOSu?
Děkuji
  •  

Michal

Dobrý den,
pokud má uživatel zapnutý veřejný Livetracking, lze jej sledovat na naší stránce locusmap.eu/livetracking. Další možností je funkce Moje LIVE poloha, kdy na webové stránce sledujete jen jednoho konrétního uživatele.
PR/support & UXW & copy, Locus team, Asamm Software, Prague
  •  

mstefl

Dobrý den, Michale,
děkuji za odpověď. LiveTracking mi na Linuxu ve Firefoxu nefunguje. Možná chybí nějaký plugin, zatím jsem neřešil. Měl jsem na mysli spíš sledování polohy z jiného mobilního zařízení přes samostatnou aplikaci ne přes prohlížeč.  Bylo by to pohodlnější, ale chápu, že je to starost a práce na víc.
Děkuji
Martin
  •  

Dan S.

Obnovím téma.
V Locusu mám nastaveno Zapnout GPS při startu + Vypnout GPS pokud je skrytá. Pokud spustím Live tracking (např. interval 5 min) a nic dalšího (např. záznam trasy), tak bude GPS v Locusu stále zapnutá (i při vypnutí obrazovky) nebo se GPS vypne po zhasnutí obrazovky (tak jak mám nastaveno)?

Druhý dotaz navazuje na to, že se GPS vypne po zhasnutí obrazovky. Locus si tedy GPS sám zapne, aby odeslal polohu (u mne v intervalu co 5 min), zároveň před odesláním polohy čeká na GPS FIX a poté GPS zase vypne? To se opakuje s každým požadavkem na odeslání polohy Live Trackingu?

Zajímá mě to vzhledem k úspoře baterie při Live trackingu.

Locus Pro
  •  

milan.cejnar

Dobrý den,
pokud je spuštěná funkce Live tracking, tak se GPS nevypíná a to bez ohledu na interval odesílání polohy a nastavení "vypnout GPS pokud je skrytá". K periodickému zapínání/vypínání a GPS FIXu by tak nemělo docházet.
  •  

Dan S.

Takže nastavený interval odesílání polohy  je úplně bezpředmětný ve vztahu k vybíjení baterie, je tedy jedno jestli nastavím interval na 1 minutu nebo 10 minut? Rozdíl bude pouze v tom, že častější odeslání polohy více vybíjí baterii z důvodu odesílání informací přes internet? A GPS vybíjí baterii stejně u obou intervalů?
Dík
Locus Pro
  •  

milan.cejnar

Ano, momentálně je to tak, GPS poběží úplně stejně bez ohledu na nastavený interval.
  •