Locus nenačítá offline mapy Smartmaps Navigator

Started by ghost01, June 22, 2017, 01:51:46

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ghost01

Zdravím.

Již 2 roky používám Locus v kombinaci s offline mapami Smartmaps Navigator. Po přechodu na telefon Motorola Moto G XT1032 se mi nepodařilo v Locusu rozchodit mapy Smartmaps. Vždy se jakoby načtou a poté to místo map píše Neznámá chyba. Jako na potvoru mi v tomto telefonu přestala po 2 měsících od instalace fungovat i aplikace Smartmaps, která pro změnu padá po dosažení 3D fixu GPS. Takže jsem se ocitl na Locusu o to více závislý, pokud chci balík offline map využít. Poradíte mi co s tím?

Děkuji.
  •  

Menion

Zdravím,

a to si vždy říkám, že Smartmaps už snad fungují všem :).

Poprosím o test, bez toho nemám šanci zjistit co je za problém. Tady je Locus Map Free test verze: http://nas.asamm.com:8080/share.cgi?ssid=0lmHOaT , prosím stáhnout, nainstalovat, spustit, zkusit Smartmaps jestli půjdou a ukončit. Po vpynutí bude v adresáři Locus/logs soubor s logem, tak prosím přiložit sem. Díky
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  
    The following users thanked this post: ghost01

poutnikl

Quote from: menion on June 22, 2017, 18:41:36
Zdravím,

a to si vždy říkám, že Smartmaps už snad fungují všem :).  [...] 

SmartMaps info 6/2017 -  Ukončení prodeje SmartMaps

Vážení uživatelé SmartMaps,

Po více jak 10 letech jsme se rozhodli ukončit prodej produktů SmartMaps. Důvodů ukončení je samozřejmě více, nicméně hlavním je ten, že postupně ztrácí smysl mapy prodávat.

V dnešní době je k dispozici zdarma aplikace Mapy.cz, která obsahuje stejná off-line data pro Česko a Slovensko a navíc data pro celý svět. Kromě toho postupně přidává spoustu nových funkcí včetně navigace, takže rozdíl je dnes již minimální a může vám SmartMaps plnohodnotně nahradit.

Velmi si vážíme vaší důvěry, kterou jste nám nákupem a používáním našich produktů v minulosti projevili a projevujete. I přes ukončení prodeje vám samozřejmě budou off-line SmartMaps fungovat i nadále, dokud je sami ze zařízení neodinstalujete. A abyste na nás vzpomínali v dobrém, připravili jsme pro vás poslední aktualizaci map zdarma, která je již nyní ke stažení. Tato nabídka platí pro majitele SmartMaps 2014-2016.

Možnost stažení aktualizace, nová aktivace a omezená podpora (v akutních případech) bude k dispozici do konce srpna, abyste vše v klidu zvládli a rozmysleli.

Jaký je tedy náš přesný postup?   

30. 6. 2017 – ukončení prodeje SmartMaps
31. 8. 2017 – ukončení provozu webu SmartMaps (stahování map, aktivace) a podpory

Každopádně doporučujeme co nejdříve vyzkoušet aplikaci Mapy.cz, která je pro všechny platformy: https://aplikace.seznam.cz/mapy.html.

Menion

To víš, už je to pár let co celé PLANStudio koupil seznam a udělal z nich "kartografickou divizi". Až se divím, že SmartMaps aplikace mohla fungovat tak dlouho.

To nicméně nic nemění na faktu, že mapy by i nadále měli fungovat korektně, pokud jsou zakoupené a aktivované.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

ghost01

Tak už mapy fungují. Začal jsem tím, že jsem povolil Obchod google play, který jsem měl zakázaný (nemám rád neustálé automatické aktualizace), poté přestala padat aplikace Smartmaps. Pak jsme odinstaloval Locus free, nainstaloval Vaši testovací verzi a již v ní mapy fungovaly. Odinstaloval jsem ji, nainstaloval Locus free  z Obchodu google play a opět vše jede.
Je nutné pro funkci Locusu/offline map mít povolený Obchod google play?
  •  

poutnikl

Quote from: ghost01 on June 23, 2017, 14:45:16......Začal jsem tím, že jsem povolil Obchod google play, který jsem měl zakázaný (nemám rád neustálé automatické aktualizace),....

Lze mít povolený obchod ale pouze s notifikací, s manuální aktualizací.

Menion

Zdravím,
no ten Obchod a tedy jeho povolení které pomohlo fungování Smartmaps, mě celkem překvapuje. Jsem si celkem jist, že ani Smartmaps ani Locus Map, Google Play k fungování nepotřebují ( Locus Map Pro při prvních spuštěních pro konrtolu licence pouze ). Nicméně jak říká Poutník, lepší vypnout automatické aktualizace.

Nicméně jsem rád, že již vše funguje.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

kodein

Ahoj menione. Chtel bych se zeptat, jestli je nejaky plan ohledne majitelu kteri si koupili offline mapy smartmaps, kdyz uz smartmaps (planstudio) ukoncilo vyvoj...  A to ohledne registrace zakoupenych offline  map smartmaps: jestli by sla nyni nebo v budoucnu aktivace map  primo pres locus a ne instalovat kvuli tomu aplikaci smartmaps?
  •  

Menion

Zdravím,
kolem budoucnosti SmartMaps v Locusu proběhla dokonce osobní jednání před několika týdny, nicméně jelikož výrobce SmartMaps koupil seznam.cz, je celkem jasné, že podpora není extra chtěná.

Nicméně registrace a i možné nákupy do budoucna možné nebudou, to je technicky celkem problematické, nicméně budu se snažit držet podporu SmartMap v Locusu co nejdéle to půjde. Navíc chystáme mapy "SmartMaps" v měřítku 1:25k dostupné i v Locusu ale kdy a za kolik zatím není zcela jisté. Pozitivnější zprávy prozatím bohužel nemám ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

kodein

Quote from: menion on August 06, 2017, 22:39:01
Zdravím,
kolem budoucnosti SmartMaps v Locusu proběhla dokonce osobní jednání před několika týdny, nicméně jelikož výrobce SmartMaps koupil seznam.cz, je celkem jasné, že podpora není extra chtěná.

Nicméně registrace a i možné nákupy do budoucna možné nebudou, to je technicky celkem problematické, nicméně budu se snažit držet podporu SmartMap v Locusu co nejdéle to půjde. Navíc chystáme mapy "SmartMaps" v měřítku 1:25k dostupné i v Locusu ale kdy a za kolik zatím není zcela jisté. Pozitivnější zprávy prozatím bohužel nemám ...

Ok. Tak to by  mne spis zajimalo, ponevadz jsem si offline mapy ,,smartmaps komplet" zakoupil za ne levny peniz, jestli mi tedy zustanou v locusu naporad. Druha vec by byla, jestli by pro majitele zakoupenych smartmaps (myslim zakoupenych primo od smartmaps a ne pres locus), nesly mapy presunout do adresare locus a tim odinstalovat zbytecnou aplikaci smartmaps....
  •  

Menion

1) zůstanou tak douho, dokud bude platná instalace SmartMaps aplikace a aktivace map. Což věřím že pár let zůstane. Vím, že nepůjdou mapy již dále zakoupit a nově aktivovat, nicméně kluci z PLANStudia se snaží rozchodit validační server někde bokem tak aby stávající uživatele o nic nepřišli
2) a předchozí odpovídá i na druhý dotaz, bez SmartMaps aplikace to nepůjde
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

kodein

Quote from: menion on August 07, 2017, 12:05:55
1) zůstanou tak douho, dokud bude platná instalace SmartMaps aplikace a aktivace map. Což věřím že pár let zůstane. Vím, že nepůjdou mapy již dále zakoupit a nově aktivovat, nicméně kluci z PLANStudia se snaží rozchodit validační server někde bokem tak aby stávající uživatele o nic nepřišli
2) a předchozí odpovídá i na druhý dotaz, bez SmartMaps aplikace to nepůjde

Jednoduche vystizne....   diky
  •  

kodein

Menione, jeste promin, ze se na to porad ptam, ale napadlo mne, kdyz kluci z planstudia pracuji na nejakem validacnim serveru nekde bokem, tak by mohla byt moznost zaimplementovat do locusu ,,aktivaci map" primo v locusu a ne jine app.....   Ale mozna je to blbost, protoze asi jim to nedovoli prava noveho majitele seznam, nebo by museli prekompilovat cele mapy..... Kdyz tak dik za odpoved... :)
  •  

Menion

Nevzdáváš to koukám :).

Když se podíváš na jméno "package" aplikace SmartMaps ( url na Google Play ), pochopíš že vím jak je aplikace dělaná a kdyby to šlo jednoduše, už by to v Locusu dávno bylo. Problém je že validace vyžaduje přístup k SIM kartě na které bývají mapy aktivované a to je oprávnění které uživatelé neradi dávají a dávat jej do Locusu "jen" kvůli SmartMaps, k tomu mě bohužel nikdo nepřesvědčí. Takže bohužel. Myslím, že jedna 10 MB velká apka která v telefonu jen trůní, není zase takový problém.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •