Ikony vo vektorovej mape

Started by andreus, May 24, 2017, 08:47:16

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

andreus

Mam kupenu cesku a slovensku vektorovu mapu, na ceskej mi ale nefunguju ikony na mape.
Tj ked kurzorom idem nad ikonu, nezobrazi sa nazov, taktiez ked na nu kliknem nic sa nedeje.

Pred casom mi to fungovalo bez problemov, bol som minuly vikend v Brne a nemilo ma to prekvapilo ked som nevedel zistit nazvy zastaviek na salinu.

V com moze byt problem? Na slovenskej mi funguju ikony bez problemov
  •  

voldapet

Dobrý den,
předpokládám, že se v obou případech jedná o LoMaps mapy stažené z Locus Store. LoMaps se skládají ze dvou souborů - mapový soubor a databáze bodů a adres. U české mapy Vám velmi pravděpodobně chybí zmíněný databázový soubor. Pro českou republiku se jedná o soubor czech_republic.osm.db (adresář /Locus/mapsVector/europe). Pokud soubor neexistuje, tak nejjednodušším řešením je opakované stažení z Locus Store.
Děkuji
Petr V.
  •  

andreus

Tento subor sa v zlozke nachadzal, skusil som ho aj zmazat a obnovit zo zalohy.
Locus je updatnuty a dal som premazat cache.

Napriek tomu sa mi body stale nezobrazuju
  •  

voldapet

Jeste se zeptam: Ma soubor stejny nazev (kdyz pomineme pripony), jako soubor s mapou (*.map)? Nazvy musi byt schodne. Jaka je velikost souboru czech_republic.osm.db ?

Dekuji
Petr V.
  •  

andreus

ano, subory sa volaju czech_republic.osm.map a czech_republic.osm.db

db subor ma 42.13 MB .map subor 430.38 MB

Obdobne nazvami a velkostami je to aj pri Slovenskej mape, kde mi vsetko funguje
  •  

voldapet

Zajímavé. Zkusím se na data podívat - více v PM.
Petr V.
  •  

andreus

Je to teda vyrisene, starsie mapy nemaju podporovanu tuto funkcnost a je nutna aktualizacia map.
Za pomoc dakujem
  •