Bergfex - nenačítá se

Started by MaPe, April 08, 2017, 14:57:49

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

MaPe

Zdravím,
chtěl jsem si s předstihem stáhnout Bergfex mapy pro naší trasu v Alpách, ale namísto map se mi při volbě jakékoliv z Bergfex nabídky map zobrazuje pouze prázdná oblast s hláškou "Pro tuto oblast není mapa dostupná". Střed mapy mám nad Alpami :)
Je to nějaký výpadek Bergfexu či bug v Locusu, nebo se to děje jen mně? Používám to už léta a nikdy s tím nebyl problém. Všechny ostatní online mapy fungují OK.
  •  

Menion

Zdravím,
nejsem si vědom, že by Bergfex mapy byly oficiálně v Locusu. Takže tady bohužel nepomůžu.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

MaPe

Aha, asi je tam přidává Locus Map Tweak. Tak to pardon, musím pátrat dále. I když mít je tam oficiálně by bylo super, pro chození v Alpách to jsou nejlepší mapy...
  •  

Menion

Bavil jsem se o tom s kolegou co se u nás stará o mapy atd. a říkali jsme si že Bergfex nám jsou nějak povědomé ... tyhle mapy totiž v Locusu už jsou, jen se jmenují "Basemap". Koukni do Locus Store > Rakousko a přidej si do seznamu online map odtamtud tyhle "Basemap" mapy. Dají se i stahovat a věřím že je to to co hledáš.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

MaPe

Basemapy znám a mám je i nainstalované, ale ty nejsou ani zdaleka to, co nabízí Bergfex originální mapy. Pro demonstraci rozdílu vložím níže tři printscreeny víceméně náhodného výseku Ennstalerských Alp. Rozdíly jsou nebetyčné. Pokud by se Vám podařilo navázat s Bergfexem oficiální spolupráci, tak by to ocenil jistě každý, kdo se do Alp někdy vydá. Ten Map Tweak je do Locusu přidal už před několika lety a vždy to fungovalo, ale pokud není problém jen v mém mobilu, tak se asi něco změnilo na straně Bergfexu a autor pluginu to zatím neopravil. Mít je tam ale oficiálně přes Locus store by bylo prostě super...






  •