navigační čára

Started by terzdek, September 26, 2016, 12:16:11

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

terzdek

Ahoj, prosím o pomoc při navigování na bod.

Zajímá mne, jak mohu docílit změny velikosti navigační čáry a její styl. Rád bych docílil stejného efektu, jako má garmin, tedy tlustá např. zelená čára.  Jedná se o tuto čáru:


"mezi vaší pozicí a naváděným bodem se natáhne přímka, tvořená šipkami ve směru vašeho cíle
v horním levém rohu se objeví tlačítko navádění - klepnutím na něj zobrazíte detailní informace o bodu a příslušné ovládací prvky"

Dále bych se chtěl zeptat, jak docílit toho, aby při navigování se mapa otočila směrem, kterým jedu či jdu.

Děkuji předem.
  •  

Menion

Zdravím,
tato čára nemá nastavení přímo v Locusu. Je zde nicméně možnost její vzhled ovlivnit přes konfigurační soubor config.cfg umístěný v hlavním adresáři Locusu.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

terzdek

Moc děkuji za odpověď. Věděl bys, kde přesněji to mám hledat? Je tam toho tuna :(
  •  

Menion

Zdravím,
ah tady jsem to trošku popletl. Nastavit to lze ale je to trošku komplikovanější právě kvůli těm šipečkám.

Viz. http://docs.locusmap.eu/doku.php?id=manual:advanced:customization:config#guiding_path_symbol

Jedná se o parameter "guiding_path_map_symbol" , který definuje tvar těch šipek. Barvu lze pak nastavit pomocí map_items_guiding_color a map_items_guiding_color_bg .

Tak snad to pomůže.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

terzdek

Díky díky díky. Jdu na to :)))
  •