GPX import a statistiky

Started by MartinVA, August 24, 2016, 13:03:35

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

MartinVA

Pokud mám zaznamenanou trasu z externího GPS data loggeru a naimportuji ji do Locusu, mám oproti trase zaznamenané přímo v Locusu velmi omezené statistiky. Chybí všechny údaje související nebo vypočítávané z rychlosti.
Stejného stavu lze dosáhnout pokud se Locusem zaznamenaná trasa vyexportuje zase naimportuje zpět. Nešlo by nějak zařídit, aby Locus analyzoval importovaný soubor a rychlost a s tím spojené údaje dopočítal?
Předem díky za info.
  •  

Menion

Zdravím Martine,
věřím že Locus dělá co může a pokud nějaké údaje nejsou dostupné, chybí i importovaném souboru. Zkus ho sem přiložit a já ti řeknu více.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

MartinVA

On je to obecný problém, jakmile vyexportuji cokoliv z Locusu do GPX nebo KML, a naimportuji to zpět, tak tam rychlost chybí. Nebo mám použít nějaký jiný formát? Nějaký tip?
  •  

Menion

KML není moc vhodný pro tento účel. GPX by měl docela fungovat, minimálně verze GPX 1.1 by měla zaručovat přenost informací skoro 1:1 .
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

MartinVA

Tak jsem to celé vyzkoušel znovu a už to nenasimuluji - statistiky mám.
Co ale chybí: u souborů s málo body se mi nedostane zobrazení rychlosti do grafu. Přikládám soubor, který to dělá.
  •  

MartinVA

Ještě upřesním - ten soubor vznikl záznamem v Locusu, pak jsem delší trasu ořezal na tento kousek a provedl export do GPX.
  •  

Menion

Chvilku mi trvalo než jsem našel proč se tak děje. Locus u tras které jsou časově kratší než 60 sekund, nepočítá s rychlostí. Upravím to do další verze, tohle opatření myslím už nebude potřeba.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

MartinVA

Děkuji, v nové verzi už funguje i pro krátké trasy.
  •  

Menion

¨Perfekt. Pořád je tam limit 10 vteřit, tedy ultrakrátké trasy stále statistiky mít nebudou, ale to se opradu týká jen několikametrových tras, tak snad to nebude problém.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Dan S.

#9
V nové verzi Locusu 3.64.0 je chyba ve statistikách. V Locusu mám složku, kde mám letošní nahrané trasy (52 tras), a když je všechny označím, vyberu Statistiky, tak mi Locus spočítá kilometry, ale u času tras napíše nesmysl, např. součet časů je 74 hod a 38 min, Locus napíše 1:34.

edit ... vypozoroval jsem, že pokud součet hodin překročí 24 hod, tak Locus zobrazí jen hodnotu, která je přes 24 hod, tj. 27:00 hod Locus zobrazí jako 3:00 (těch 24 zahodí)
Locus Pro
  •  

Menion

Zdravím Dane, děkuji, to je přesně ten problém! Bude opraveno v další verzi.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •