Otočení mapy na displeji

Started by Joska 000, August 14, 2016, 21:26:19

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Joska 000

Zdravím. Někdy se mi stává,že se při navádění mapa otočí o 180% to znamená,že jedu dopředu,ale na displeji dozadu. Je celkem zajímavé,že tak koná aji smartmaps. Někdy se to otočí samo,někdy pomůže obnova ze zálohy,ale přesnou příčinu jsem nezjistil. Možná taky problém ve founu.
  •  

Menion

Zdravím,

takhle mi to zní, jako že máte telefon na kole a při přejezdu hrbolu se displej otočil o 180%, není to možné? Například na kole doporučuji hned v menu > nastavení > obrazka , zapnout zámek orientace a zabránit tak nechtěnému otáčení obrazovky. Případně to lze vypnout (automatické otáčení) i přímo v nastavení telefonu. Je to tento problém?
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Joska 000

Zdravím. Dělá při pěší,auto,kolo a i ve vlaku a to při běžném zacházení s founem. Ve founu jsem automatické otočení vypnul a nepomohlo a ono to stejně nefungovalo,bo když jsem foun v autom.režimu otočil tak to bylo OK ,ale foun by měl přece obrazovku otočit což se nestalo. Prostě jsem s founem otáčel do všech směrů a mapa byla přichycená pořád v jednom směru obráceně a obrazovka se neotáčela.V Locusu nastavení vyzkouším.
Je zajímavé když se jsem dal obnovení v Locusu,tak se to spravilo i ve smartmaps.
  •  

Joska 000

Takže problém přetrvává. Dnes jsem z tohoto stavu "vyskočil" tím,že jsem zrušil kompas  a navigoval podle satelitů. Jednalo se o jízdu va vlaku a toto doporučení tam aji je. Ale když jsem to vrátil zpět na kompas,tak už  směr zůstal jak při satelitech.. Vůbec netuším jak najít nějakou souvislost. Zkusil bych nějakou starší verzi.Byl by link? Díky.
  •  

Menion

Zdravím,
řešil jsme to s kolegy v práci a z vašeho popisu ani jeden netušíme co by mohlo být za problém.
Jeden kolega říká "vadný gyroskop", druhý "chtělo by to nějaké video", a já vím, že starší verze s tím nepomůže, systém kolem rotace se roky neměnil.

Zkoušel jste "kalibraci"? Několikrát otočit telefonem kolem všech tří os...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Joska 000

No právě,že to pokaždé reaguje jakoby na něco jiného. Kalibraci jsem samozřejmě dělal. Zkusím vypozorovat nějakou návaznost,bo asi dělám více změn a pak v tom mám guláš.
  •