Mapa pokrytí signálem T-Mobile

Started by wlashack, July 24, 2016, 19:38:51

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

wlashack

Zdravím,
dost by se mi v Locusu hodila offline mapa ČR pokrytí signálem T-Mobilu, často potřebuji v terénu volat a šiklo by se mi zjistit, kam se vydat, když signál není. Znám jen online mapy přímo na webu T-Mobilu, ale ty si právě když je potřebuji (čili když není signál) nezobrazím.
  •  

milh

#1
Najvhodnejší spôsob ako dostať mapy pokrytia do mobilu je grabnúť ich priamo z webu. Nástrojom MapGraber zoskenuješ potrebnú oblasť webovej mapy a uložíš ako obrázok. Pri veľkom objeme dát oblasť rozdeliť na viac obrázkov.
V Locuse je potom možné obrázok nakalibrovať a použiť ako mapu. Taký obrázok je možné použiť aj ako priehľadnú vrstvu nad inou mapou.
Tiež je potrebné upozorniť na dodržiavanie autorských práv vlastníka mapy. :-)
  •  
    The following users thanked this post: wlashack

wlashack

Moc díky za tip. Už to zkouším, po pár pokusech se mi podařilo grabnout mapu ČR, ale má cca 26000×9000 pixelů a 33MB velikost. Stáhlo se to jako jeden velký JPG soubor, který Locus nechce načíst právě proto, že je obrovský. Máte zkušenost, co s tím? V parametrech MapGrabberu jsem zadal toto:

  •  

onelook

Je třeba to stahovat v jiném formátu ... třeba sqlite nebo TAR, kdy se stahují jednotlivé dlaždice a z těch se vytvoří balíček.
  •  

Menion

A nebo pokud si chceš pohrát a navíc víš přesné souřadnice rohu, můžeš zkusit Locusí "Mapový kalibrátor": http://docs.locusmap.eu/doku.php?id=cz:manual:user_guide:maps_tools:calibrator
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •