Navigace->Zdroj pro výpočet - vaše zkušenosti

Started by roze, April 02, 2016, 17:07:25

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

poutnikl

#15
Quote from: Dan S. on July 25, 2016, 09:24:34
Tohle vyřeší upozornění na sjetí z cesty. Zadáš si upozornění po pár metrech sjetí + opakování co minutu a nemůžeš se ztratit.
Ale pokud to bereš tak, že ti něco může Locus sestřelit a ty si poté myslíš, že jdeš správně, tak na tohle bude asi nejlepší tréninkový manager v záznamu trasy.
Však já to tak používám.  1 píp při sjetí z trasy o 80 m spolu se přepočítaním na trasu při 200m +  3 "pípy" při ztraceném signálu. Když jsem byl nervozní že se Locus půl hodiny neozývá, nastavil jsem treninkovy manager. Akorat mi v něm chybí odhad casu a vzdalenost do cile.

Akorát  se mi zdá, že když BRouter trasu přepočítá tak, že se mám otočit a vrátit na křižovatku, tak to Locus nepobere a neřekne mi , že se mám otočit, jen hlásí , že jsem mimo trasu. Ale člověku dojde, co je zatím, a zkontroluji mapu.


QuoteMi u navigace vadí, že bere v potaz jen kilometry u sjetí z trasy. Mám nastaveno upozornění na 80 metrů, a když sjedu z trasy, tak mi Locus hlásí trasa leží jeden kilometr na x hodinách a já jsem od trasy 150 metrů. Kdyby hlásil alespoň stovky metrů.
Hmm, mně hlásí i metry, přesněji hlásil, pak se mi zdálo, že je moc ukecaný a nastavil jsem jenom píp. Však on to Brouter přepočte.....
Není možné, že Ti hlásí vzdálenost napojení na trasu místo vzdálenosti ke trase ?

Dan S.

#16
Mám nastaven přepočet na 900 m, a i když to vypnu, t.j. bez automatického přepočtu, tak mi Locus hlásí jen kilometry při sjetí z trasy. Nevím jak docílit, aby Locus hlásil  metry při sjetí z trasy.

Edit ... Locus kdysi hlásil metry, mám pocit, že to skončilo nějakou aktualizaci.
Locus Pro
  •  

Julius

Tak jsem se k tomu vyzkoušení dostal až tento víkend, po promazání BRouteru se situace zlepšila. Ale jen podle zvukové navigace (displej žere baterku) to není optimální. Ale žádná tragédie, když tak to začne pípat, že jsem mimo trasu.
Jinak jsem rád, že i jiný uživatel by uvítal "Navigační OK ping".
  •  

Lugen

Zdravim,
chci se zeptat, proc zmizela volba online planovani turisticke trasy pres Yours?
Diky
  •  

Menion

Zdravm,
takové pěkné vlákno plné problémů a já ho nějak přehlížel, pardón.

@Dan S. & @Julius : používáte i po roce Locus apku? Stále trable s navigací?

@Lugen : turistiký přepočet byl odebrán někdy před půl rokem protože komplet přestal fungovat. Jak tak hledám nějaké info o "Yours" službě, přijde mi že je celkem mrtvá a to již několik let. Nemáte někdo čerstvější info jak to s ní vypadá, jestli jsou data +- aktuální atd?
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Lugen

...aha, dekuji za info. Tedy jedinou moznosti pocitani turistickych tras je doinstalace BRrouteru?
  •  

poutnikl

Jediná není, ale doporučená. Další off-line možnost je Graphhopper, který má být jednodušší, ale je méně konfigurovatelný a nevím, jak to má s aktualizacemi. Osobně s ním zkušenost nemám, vyjma krátkého testování, které mě nenadchlo.

A potom je tu on-line možnost interaktivně si trasu naklikat na BRouter web clientech http://brouter.de/brouter-web/  nebo http://brouter.damsy.net, stáhnout si vygenerovanou GPX trasu a nechat LocusMap navigovat podle ní.

Pro hlasové pokyny je třeba v profilu na webu nastavit, ze je to pro Locus, protože OSMAnd používá pokyny v jiném formátu.
assign   turnInstructionMode  = 1 # 0=none, 1=auto-choose, 2=locus-style, 3=osmand-style
Na mobilu si to BRouter určí sám ( auto-choose), podle toho, která databáze bodů byla naposledy použitá. Webu je to potřeba říct.

Menion

No GraphHopper nejspíše funguje, nicméně použití visí hlavně na aktualizaci routingových dat ( visí to na naší straně ). Konfigurovatelnost není velká, nicméně to není to co by normálního uživatele příliš trápilo.

Každopádně pořád by měl v pohodě fungovat MapQuest, kde teď i máme nějakou lepší formu placení, takže by nemělo na konci měsíce dojít k výpadkům jak se dříve výjimečně stalo.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

poutnikl

Quote from: menion on June 26, 2017, 16:26:30No GraphHopper nejspíše funguje, nicméně použití visí hlavně na aktualizaci routingových dat ( visí to na naší straně ). Konfigurovatelnost není velká, nicméně to není to co by normálního uživatele příliš trápilo. .....

Já to taky tak vidím - pro mnohé je GH dobrá volba, pokud aktuálnost není problém.
Pokud je, anebo jim nebude stačit, je tu BRouter.  V cizině  s drahými daty a/nebo se špatným GSM/LTE signálem se offline navigace vždy hodí. Takové hory v mlze, bez předem připravené trasy, se sotva znatelným trailem,  který ale naštěstí je na OSM....