Nakopnutá (?) waypoints.db

Started by roze, September 13, 2014, 21:20:36

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

roze

Ještě před pár dny jsem Locus bez problému používal. Teď jsem provedl odstranění několika složek/kategorii bodů a dostal jsem se do takových problémů, že Locus nelze smysluplně použít.
Resp. mám dojem, že problémy nastaly po tom odstranění  složek/kategorii bodů, protože nic jiného (snad kromě aktualizace samotného Locuse) jsem neprováděl.
Symptomy problému: pokud ťuknu na bod na mapě nebo v seznamu bodů, tak probleskne obrazovka (Screenshot_2014-09-13-21-04-59.png) nebo obrazovka rovnou úplně ztmavne ale podrobnosti bodu se nezobrazí.
Konkrétně to mám vyzkoušeno na bodu ZiTEK ze složky WM_tipy_aj.
Přílohy jsem poslal přes SZ.
Samotný Locus nepadne, ale nevím jestli to není ovlivněno tím, že jej mám aktivován jako službu.

Děkuji předem za pomoc či radu.



  •  

Menion

rád se na to podívám. Podle screenshotu to skoro vypadá na nějaký problém s geocaching logy, nicméně kam že měla doputovat SZ s nějakými daty na vyzkoušení? Nikdy nic nevidím, díky.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

roze

No, asi je nějaký špatný den ...
SZ jsem posílal obvyklým způsobem tak, jako dosud....
po odeslání zprávy se zobrazí info zpráva, že zpráva byla odeslána - ale následně v přehledu odeslaných zpráv ji nevidím :-(
budu pokračovat v pokusech

  •  

roze

#3
Tak rezignuji na soukromí ... :-( nejsem schopen tu SZ poslat  :-( :-(
přílohy jsou zde ... EDIT (menion): netřeba, SZ dorazila

Body ve složkách nejsou kešky, ale obecné body, se kterými ovšem zacházím (tak jako dosud) jako s keškami...
spravuji je v GeoGetu, exportuji/importuji jako kešky (geocaching logy tedy nejsou můj problém)

Další info ...
v zoufalství jsem vymazal veškeré složky i kategorie bodů (ano, waypoints.db se pak redukovala na minimum fyzické velikosti - viz http://forum.locusmap.eu/index.php?topic=4152.0) a naimportoval znovu jednu kategorii...
problém je pak stejný.
Usuzuji tedy, že není problém v nakopnuté waypoints.db, ale v nové funkčnosti Locus v.3.2.3.

EDIT: nová funkčnost aplikace mě už vypekla aspoň 2x, existuje nějaký způsob downgrade?

  •  

roze

Ještě další poznatek...
po tom vymazání všech kategorii a všech bodů a následném importu  (viz předchozí zpráva) pár stovek bodů (PSC_cand_Praha_StrC.gpx)  do Locusu jsem schopen při editaci kategorie změnit její ikonu tak, jako dosud. Ale  po změně ikony kategorie jsem byl zvyklý na to, že se automaticky změnily i ikony všech jejich bodů. Teď se takto neděje. Všechny body této kategorie mají od počátku ikonu nalezené kešky - tj. chování je dosti podobné případu popsaném zde http://forum.locusmap.eu/index.php?topic=4022.msg30542#msg30542.

Zdá se, že jsem zase doplatil na to, že nepoužívám Locus pro lovení kešek  ;)
přitom ale je zřejmé https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=e2gaCEQxTUA , že geocaching nemá žádnou budoucnost  ;) :D
  •  

Menion

Zdravím,

dívám se na to. Problém je v tom, že zrovna tento bod se tváří jako keška ale přitom nemám žádný GC kód. Stojíš si za tím, aby se tyhle body jako keš tvářily? Přitom stejně mají všechny hodnoty nastavené na defaultní hodnoty, tedy obtížnost/ terén 1 atd.

Zkoušíš-li beta verze, vydám jednu co nejdříve. Jinak by pomohlo pokud by jsi se zbavil uložených logů (nalezeno, nenalezeno, atd.) To jde teď jednoduše přes add-on field notes, nicméně přišel by jsi tím o to, co se řeší tady http://help.locusmap.eu/responses/delete-fieldnote-after-successful-upload#comment-12190

takže buď počkej na novou Beta verzi (která bude cca ve středu), nebo si smaž by field noty, mělo by to pomoci.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

roze

#6
Quote from: menion on September 15, 2014, 07:52:30
Problém je v tom, že zrovna tento bod se tváří jako keška ale přitom nemám žádný GC kód. Stojíš si za tím, aby se tyhle body jako keš tvářily? Přitom stejně mají všechny hodnoty nastavené na defaultní hodnoty, tedy obtížnost/ terén 1 atd.
V té mé databázi není ani jedna řádná keška. Jsou tam buď řádné existující waymarky (ty začínají kódem WM*) a a pak body, které jsou kandidáty na waymarky (ty většinou začínají kódem XY*, kde '*' jsou 4-6 čísla).
Oba dva typy (jak řádné waymarky, tak ti moji kandidáti) mají defaultní hodnoty, tedy obtížnost/ terén 1 defaultní hodnoty, tedy obtížnost/ terén 1) - to je v pořádku.
Velmi rád bych pokračoval nadále v mé praxi, že mám oba dva typy bodů v jedné GeoGetí (GG) databázi a exportuji je přes GPX do Locusu. K exportu používám standardní GG export, který dělá GPX ve formátu 'original PQ'.

Quote
Zkoušíš-li beta verze, vydám jednu co nejdříve.
zatím jsem to nezkoušel, protože jse,m neměl akutní potřebu - teď ji skoro mám  ;) tak bych to zkusil.
Stejně teď Locus nemohu použít, kvůli tomuto problému. A navíc je to v mém zájmu, že...  :)
Akorát mě prosím nakopni, odkud, že se to stahuje - díky.

Quote
Jinak by pomohlo pokud by jsi se zbavil uložených logů (nalezeno, nenalezeno, atd.) To jde teď jednoduše přes add-on field notes, nicméně přišel by jsi tím o to, co se řeší tady http://help.locusmap.eu/responses/delete-fieldnote-after-successful-upload#comment-12190

takže buď počkej na novou Beta verzi (která bude cca ve středu), nebo si smaž by field noty, mělo by to pomoci.
hmm, to je zase nějaká potíž ;)
logování jsem používal offline a pak jsem prostě gcFieldNotes.txt přenesl do PC a importoval do GG.
tu diskuzi o add-on field notes jsem postřehl, ale myslel jsem, že se bez něj obejdu
jelikož loguji málo a ještě zase waymarky, tak až teď vidím, že místo gcFieldNotes.txt mám v root složce Locusu gcFieldNotes.bak  :o
Dotazy...
a) s prostým kopírováním gcFieldNotes.txt do PC je konec?
b) jediný možným způsobem pro práci s offline logy je použití toho ad-onu? tj. i pro to případné smazání fieldnote?

  •  

Menion

Aha tak to bude trošku problém. Divím se že to nepadalo už někdy předtím. Problém s těmi tvými waymarky je ten, že prostě nemají GC kód, který je unikátním identifikátorem kešky. Takže jen protože jsem měl v jedné funkci chybku, tyhle waymarky prošli až do obrazovky s detailem bodu a tvářili se jako keš i když neměli. Takže teď dumám co s tím ...

Postup na stažení BETA verze je zde http://forum.locusmap.eu/index.php?topic=3867.0

Ad add-on - konec s tím není. Jen je třeba spustit add-on a v něm dát "Exportovat do txt souboru" (nebo tak něco), což vytvoří starý známý soubor co potřebuješ. Nic víc.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

roze

hmm, unikátní identifikátory...
to bych ale měl splňovat, protože exportuji z GG, kde se unikátnost hlídá
problém je asi v tom označení 'WM*' , resp. 'XY*'.

a to zobrazení bodů až do detailu - to je myslím správné, ne? vždyť waymark je jen jen varianta virtual cache
použitím exportního makra 'original PQ'  v GG dodržím strukturu GPX, aby tak mohl být bod zobrazen jako keška/waymark ... a to je právě to, proč jsem si za Locus rád zaplatil  :) ;)
  •  

Menion

no waymarky to splňují, nicméně tady mluvíme o bodu WM_tipy_aj/ZiTEK - jak ten se tam dostal? Máš nějaké GPX s tímto bodem? Jestli ano, tak se můžeš podívat sám. Buď neobsahuje žádný kód (problém ne v Locusu), nebo ho obsahuje a Locus ho nepobral, protože formátem nepasuje do povolených kódů, pak je to chyba u mě a rád to opravím.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

roze

V příloze jsou dvě GPX...
WM_nfound_Lib.gpx - to jsou originál waymarky schválene na gc.com
WM_tipy_aj.gpx - to jsou moje kandidátní waymarky

Struktura GPX mi připadá stejná
a kód... to je to ->
   <name> ....</name>
ne?
a ten má WM_tipy_aj/ZiTEK  vyplněn (bod je obsažen v WM_tipy_aj.gpx)
  •  

Menion

jo, tak to bude ten problém. Kód 'XY...' samozřejmě není žádný oficiální kód, takže Locus ten kód ignoruje. Dejme tomu, že tohle upravím, tak aby se i tyto body načítali tak jak očekáváš. Otázka pak ale je, co s body, které už jsi naimportoval a které jsou tímto způsobem špatně? To aby Locus nekleknul jak se ti děje teď to opravím i pro staré body. Nicméně u nich by nebyly vidět ty geocaching "věci" kolem a body by se tvářili jako obyčejné body. Je to velký problém?
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

roze

teď ti úplně nerozumím...
databázi teď mám prázdnou (ověřoval jsem tak i ten vacuum)
databázi si v pohodě naplním znovu zase pomocí těch GPX z Geogetu
a když si ji naplním s tou slibovanou opravou Locusu, tak to bude jako dosud? tj. waymarky (s kodem WM*) i kandidáti na waymarky (s kodem XY*) budou zobrazovat 'své detaily' jako kešky?

  •  

roze

#13
Už jsem byl skoro rozhodnutý si vyzkoušet beta/testovací verzi, ale nakonec jsem to neudělal...
dostal jsem se sem -> https://play.google.com/apps/testing/menion.android.locus
ale tomuto textu:
QuoteStáhněte si testovací verzi
Pokud již aplikaci Locus Map Free - Outdoor GPS v zařízení máte nainstalovanou, obdržíte automatickou aktualizaci. Pokud aplikaci Locus Map Free - Outdoor GPS nainstalovanou nemáte, stáhněte si ji z Obchodu Play. Testovací verze může být k dispozici až za několik hodin.

nerozumím...
momentálně mám instalovanou verzi Pro v.3.2.3
mám jít tedy na Play (odkaz stáhněte si ji z Obchodu Play. ) a dostanu tu betu?
asi, jo protože dole se píše -> *** 3.2.3.4 *** BETA version
ale řeší tahle verze problém z tohoto vlákna?

a až bude ostrá verze (z té současné bety), tak skutečně budu muset tu betu odninstalovat a instalovat ostrou?
jak se tyhle šachy promítnou do obsahu současné složky /Locus?
mám tam třeba mapy, nějaké exporty bodů a nějaké změny v configu
to všechno zůstane zachováno?
  •  

Menion

Locus má dvě verze. Obě sdílí stejný adresář. Obě můžou fungovat zároveň bez problému. Jinak bych takový systém neypustil pokud by to mohlo dělat problémy.

"Pokud aplikaci Locus Map Free - Outdoor GPS nainstalovanou nemáte, stáhněte si ji z Obchodu Play"

Takže budeš mít dvě verze Locusu najednou. Tu Pro si ponech ať máš funkční stabilní verzi, BETA je risk jen na zkoušení. Až vyjde nová Pro, BETU klidně smazat nebo nechat kvůli dalším BETA verzím, to záleží na tobě.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •