Operace s body a postupné zpomalení Locusu (až pád)

Started by roze, April 13, 2014, 22:57:02

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

roze

Nevím, jestli to je nová vlastnost  :(, ale zdá se mi, že po několikahodinovém provozu Locusu, kdy jsem dělal pouze základní akce (navádění/navigaci na bod, někdy úpravu souřadnic a nakonec přesun bodu ze složky do složky) jsem se dostal do takového stavu, že finální operace (tj. přesun bodu ze složky do složky) se postupně prodlužovala až na několik vteřin. Dokonce jsem docílil i několika totálních pádů Locusu. Pak jsem pochopil, že je dobré po několika hodinách Locus restartovat.
Řekl bych, že je to vlastnost té nové verze Locusu, která mění práce s bodem - ale to je jen dohad.

Nevím, co může být kritické (ty přesuny bodů)? Šlo ale řádově o přesun desítek bodů - cca od 50 výše a nikoliv najednou, ale postupně v řádu hodin.
Mohu nějak pomoci při zjištění příčiny? Po pádu Locusu se nabízí odeslání zprávy - je to k něčemu?

P.S.
Pozorováno na Samsung Galaxy S3
  •  

Menion

Zdravím,

no tohle bude komplikovanější. Log zde příliš nepomůže. Pravděpodobně se bude jednat o zahlcení paměti něčím co tám zůstává, i když by se z paměti mělo již dávno odstranit.

U mě je problém, že Locus během vývoje neustále vypínám a zapínám, takže se mi tohle vlastně ještě nestalo. Zkusím to na jednom telefonu nechat běžet a sem tam s tím něco udělám, jestli se nedostanu do tohoto stavu.

Zatím díky, tady s tím mi asi moc nepomůžeš. Musím si s tím pohrát a uvidíme. Ale určitě to vyřešit půjde
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

roze

Jj, poprvé jsem taky Locus využíval skoro celý den  ;).
Ale podobným způsobem jsem cca před měsícem (tj. ty starší verze) Locusu používal  třeba cca 4-5 hodin v kuse a podobné problémy se zahlcením paměti jsem neměl.
Ještě bych doplnil, že přitom celodenním používání Locusu jsem taky nabyl dojmu, že něco 'plní' paměť a tak jsem si dával pozor, abych neměl v telefonu aktivní žádnou jinou aplikaci. Ale evidentně toto nepomohlo.
Jinak Locus mám nastartován jako službu.
  •  

roze

Chápu, že v tomto případě se zdroj problémů hledá těžce, ale nepomohlo by aspoň řešit následky, resp. jim předcházet?
Co takhle explicitní vyvolání nějakého garbage collectoru (jestli něco takového v Androidu existuje)? Buď na volbu v nastavení anebo automaticky po nějakém čase?

A ještě bych se rád zeptal...když mi Locus (nebo nějaká jiná aplikace) zkolabuje, tak se nabízí v prvé řadě odeslání zprávy, v druhé řadě jsem přesměrován na stránky aplikace na Google Play, ale pak stejně nevím co dál? Tím přepnutím na Google Play je už ta zpráva/log autorovi odeslána?
  •  

Menion

tak konečně to mám. Garbage collector by zde nepomohl.

O tom odesíláním logů nevím, tam by měla být jen možnost odeslat a žádné přesměrování. Nicméně v případě Locusu tohle je celkem k ničemu protože já ty logy moc nečtu. Spíše vůbec. Pokud je problém, raději nahlásit takhle jako tento.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

roze

Quote from: menion on May 05, 2014, 22:51:29
tak konečně to mám...

Tak to je skvělá zpráva, už jsem ani nedoufal  :)
a navíc ještě ten ohled na minoritní uživatele http://forum.locusmap.eu/index.php?topic=3845.0 
ještě, že jsem ten Locus neodinstaloval ...  ;)
  •  

Menion

když to dává smysl, tak jsem vždy pro. Za což to v teamu schytávám. Hold klon Google map (jednoduchost), jak by někteří chtěli už z toho nebude :).

Dobrou
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •