Nová práce s waypointy/kešemi při geocachingu (Locus 2.20.1)

Started by Čelda, March 30, 2014, 23:44:13

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

MAO_CZ

Mam problem s wayponty.

Mam ulozeno 100 kesi a dam moznost "nacist vsechny waypointy", drive semi nacetly vsechny stage a finalky, nyni se nedeje nic, pouze to napise ze bylo pridano 0 waypointu.

Kese jsou ulozeny pres Geocaching4Locus

Vyuzival jsem to dost casto...
  •  

Čelda

Jojo, chová se mi to taky přesně tak špatně (Locus 2.20.2). :-(
Měl jsem takovou teorii, že to nějak souvisí s tím, co jsem psal - po změně Locusu ty "staré" addony fungují jen nějak napůl - zdánlivě se podřízené waypointy vytvoří správně, ale ve skutečnosti je tam nějaký problém.
Ale kupodivu možnost "nacist vsechny waypointy" mně nefunguje, ani na keše získané přímým importem GPX, kde se mně problémy 2, 3 a 4 popsané v mém prvním příspěvku tohoto vlákna nevyskytují !

Mimochodem, taky pozoruješ problémy 2, 3, a 4 popsané v mém prvním příspěvku tohoto vlákna pro keše získané přes Geocaching4Locus ?
  •  

MAO_CZ

Provedl jsem smazani docasnych dat a uz to funguje jak ma.

Nastaveni-Ruzne-vymazat docasna data

Tve problemy nepozoruji ale mozna to je tim ze po tom nepatram/nepouzivam, videl bych mozna problem na tve verzi androidu, ja jedu na MIUI 4.4.
  •  

Čelda

Hmm, tak bohužel  :-[  :'(
Volba "Geocaching nástroje - Načíst všechny wapointy" mně nefunguje v žádném případě !! (Ale dřív to fungovávalo, taky jsem to občas používal.)
Zkoušel jsem keše získané z addonů, zkoušel jsem i keše importované z GPX ve formátu "Original PocketQuery GPX" (u nich se mi ani problémy 2, 3 ani 4 nevyskytují), zkoušel jsem vymazat vše přes "Nastaveni-Ruzne-vymazat docasna data" a výsledek je stále stejný - napíše to, že bylo přidáno 0 waypointu.  :'(
Ale ručně zobrazovat waypointy "po jednom" nebo "po keši" normálně jde.
  •  

Menion

ah pánové, drobná chybka. Zkuste jít do nastavení > geoaching > automaticky načítat waypointy and zde si zaškrtnout které vlastně chcete načítat.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Čelda

Aaa, hned je to lepší, funguje to !   8)  :)
Ale jaxe těch podřízených wpt pak zbavím ? Na rozdíl od dřívějších verzí ty podřízené wpt tam jsou pořád - když zastavím a rozjedu Locus, zůstanou tam zobrazené i s kešemi. Když vypnu zobrazení všech bodů ve složce, kde jsou keše, tak keše zhasnou i s wpt (OK). Když ale zase zobrazení zapnu, keše se opět i s wpt objeví.
Jde to nějak ovládat tak, že v "nastavení > geoaching > automaticky načítat waypointy" zaškrtnu (obecně) které wpt chci načítat s keší, ale pak nějak přepínat mezi tím, kdy jsou keše zobrazeny s těmito zvolenými wpt a kdy jsou zobrazeny "holé" ?
  •  

Čelda

QuoteAle jaxe těch podřízených wpt pak zbavím ?
Odpovím si sám  ;) , konečně jsem to našel:
Je potřeba použít funkci "Odstranit dočasné předměty na mapě" (to jsem tušil, je to konec-konců napsané u "Geocaching nástroje - Načíst všechny wapointy" ), ale kde se ta funkce schovává ? Jediný způsob, který jsem našel (kdyžtak mě opravte) je kontextové menu, které vyskočí po dlouhém stisku na ikoně pro práci s wpt a trasami (vpravo nahoře, vedle ikony pro práci s mapami) !
Hmm, to teda není dvakrát intuitivní ...
Ale kdo hledá, najde a já jsem hledal !  :)
  •  

MAO_CZ

viz muj prispevek vyse: Nastaveni-Ruzne-vymazat docasna data

BTW: muzes si to pridat i na pravy panel ;-)
  •  

Čelda

Quote from: MAO_CZ on April 12, 2014, 09:50:35
viz muj prispevek vyse: Nastaveni-Ruzne-vymazat docasna data

BTW: muzes si to pridat i na pravy panel ;-)

Obávám se, že "jeden o koze, druhý o voze" ...  :)

O možnosti nastavení "Nastaveni-Ruzne-vymazat docasna data" jsem nevěděl a po Tvém příspěvku výše jsem to i vyzkoušel. Těžko říct, jestli to pomohlo, ale díky za tip.

Ale to, co píšu tady v minulém příspěvku, je něco trochu jiného, a sice jak hromadně (u všech zobrazených keší - a může jich být třeba několik stovek) zobrazit/skrýt pomocné podřízené waypointy. A už to vím - zobrazí se pomocí "Více - Geocaching nástroje - Načíst všechny waypointy" (takhle to bývalo i dřív), ovšem nově se zobrazí jen zatržené kategorie v "nastavení > geoaching > automaticky načítat waypointy" a tam defaultně žádné zatržené nebyly - proto se zdálo, že to vůbec nefunguje. Pokud chci takové pomocné waypointy zase hromadně skrýt, našel jsem jen jediný (a podle mě dost neintuitivní) způsob, jak to lze provést -  kontextové menu, které vyskočí po dlouhém stisku na ikoně pro práci s wpt a trasami (vpravo nahoře, vedle ikony pro práci s mapami). A ano - ještě je tu možnost přidat si "očičko" do pravého panelu. Ale dá se tahle funkčnost zavolat někde z "normálního" menu ?
  •  

Menion

no s "Dočasnými položkami" (mezi které se mimo jiné řadí i waypointy u keší) je celkově v Locusu dost mizerná práce. Třetí místo kde je lze všechny vymazat je v správci data, záložka "Položky" a nahoře v action baru.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Čelda

Aha, tam (ve správci dat) jsem to taky hledal, ale že to je schováno jen v záložce "POLOŽKY" (kterou běžně nepoužívám), a to ještě jen jako malá ikona očička (přitom se to neváže jen k "rychlé práci s GPX/KML"), tak to mně fakt uniklo.
Nemělo by "očičko" být "pro pořádek" pověšené i někde v hlavním menu ? (podobně jako se tam např. pro geocaching dá najít ta inverzní funkce pod "Více - Geocaching nástroje - Načíst všechny waypointy")
  •  

Menion

Čeldo, jak jsem psal - práce s těmi dočasnými položkami je tahle mizerná už celé roky. Kupodivu tlak na mě je v tomhle směru docela malý, což se sám divím. Jednu tlačítko v menu to asi nespraví ale zkusím to s kolegou promyslet a snad něco vymyslíme
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Čelda

QuoteKupodivu tlak na mě je v tomhle směru docela malý
No rozdíl oproti dřívějším verzím je ten, že dříve se všechny pomocné wpt zobrazily jen tehdy, pokud si je někdo znalý pomocí nástrojů geocachingu jednorázově vyvolal. Navíc po zavření a otevření Locusu byly zase skryté.
Nově se po nastavení příslušných zatržítek v  "nastavení > geoaching > automaticky načítat waypointy" zobrazují pomocné body vždy (při libovolném dalším importu keší) a přežijí i restart Locusu.
Takže myslím, že se tlak asi zvýší. Ale nevidím stávající stav jako nějaký velký problém - když už do toho člověk jednou pronikne (jako já), tak už to potom používat celkem komfortně jde (asi si dám "očičko" do pravého panelu).

P.S. Přidat i přímý link na "Geocaching nástroje - Načíst všechny wapointy" do pravého panelu asi teď nejde nebo ano ?
  •  

Menion

tak to pozor, systém je naprosto stejný jen s tím, že dříve v nastavení bylo zaškrtávátko! "Automaticky načítat waypoint" - což načítalo všechny bez výběru. Teď je možnost vysloveně vybrat které typy. Jinak to fungovalo naprosto stejně.

Waypoint přežijí restart jen pokud jsou z Locusí databáze (tedy neimportované). Pokud se tahají přes nějaký add-on jako live mapa, pak to závisí na add-on a i na tom nastavení "Automaticky načítat waypoint" - tedy jako dříve (pokud to takhle dříve nebylo, tak to byla neohlášená chyba)

A zkratka bohužel nejde
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Jencek

Quote from: menion on April 11, 2014, 14:45:37
ah pánové, drobná chybka. Zkuste jít do nastavení > geoaching > automaticky načítat waypointy and zde si zaškrtnout které vlastně chcete načítat.

Ahojte, já mám zase jiný problém, zkoušel jsem ho asi třikrát se stejným výsledkem, v app c:geo si uložím seznam do .gpx souboru, třeba s jednou keší o které vím, že má waypoint třeba parking. Po importu do Locusu a kliknutí na zobrazit waypointy, napíše Locus načteno 0 waypointu. Waypoint v keši opravdu je. Při editaci waypointu je vidět, že nemá přiřazen symbol. Mám nastaveno zobrazování všech wpt  ;). Locus mám aktuální z GP. Testoval jsem jěšte výstup z Geogetu toho samého gpx-ka do original PQ gpx (výstup dva soubory), poté je zazipoval, nakopíroval na kartu a naimportoval.Po tomto kroku už jsou wpt i se symboly, tudíž není potřeba nijak editovat samotné wpt, aby bylo možné je automaticky zobrazovat na mapě. Nešelby pls, tento mezikrok nějak pošéfovat.
Hledám pro radost.
  •