náměty

Started by martinhub, February 13, 2014, 10:51:19

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Menion

Zdravím, moc nerozumím popravdě.

Když dám logovat u keše, tak ta hodnota je aktuálně korektně předvyplněná a kurzor bliká na konci textu. Jak u tebe může blikat i na začátku, to tam máš dva kurzory? A co máš v šabloně a co vidíš když začneš logovat?
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

NaLaNo

Omlouvám se, napsal jsem to nepochopitelně..
Prostě se mi nic nepředvyplní
Ve formátu předvyplnění mám:
{t}, Děkujeme moc za naši {c}. nalezenou kešku.
a když dám logovat se na kešce, tak je pole komentář prázdné s blikajícím kurzorem na začátku a šedivě je tam předvyplněno Komentář. To vlastně zmizí, když začnu psát.
  •  

Menion

Hmm to je divné.
Nad tím nastavením textu, je ještě zaškrtávátko, kterým se ten "předvyplňovací systém" zapne, to je zaškrtlé?
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

NaLaNo

Jsem trotl, není zaškrtlé, tím pádem to není divné. Díky, buď jsem si ho mimoděk odšktl, anebo černá magie.
Kurzor je na konci textu, takže je to perfektní, díky moc.
Když už jsi na 'drátě', se zeptám, jestli ses díval, proč je tak datově náročné první zobrazení okna na logování kešky.Teď jsem to zkusil, a obnáší to 795 kB dat, což je někde v divočině přes edge dost časově náročné.
  •  

Menion

Perfekt, jsem rád že teď už to funguje.

Velikost při prvním logování .. koukám na to a možná jsem našel jednu věc co lze vylepšit. Tohle se děje jen při prvním načtení profilu, nicméně zkus to tedy v další verzi, snad to bude lepší. Díky
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

NaLaNo

Přesně tak, to velké množství dat teče jen při prvním pokusu logovat po otevření Locusu. Pak už to je minimum dat (4KB), dokud se drží Locus v paměti...
Díky, pak dám vědět, jak to pomohlo..
  •  

steve2

Ahoj,
teraz si robim ročnú štatistiku (prevýšenie, najazdené km..) iba z uložených tras cez funkciu trasy- štatistiky. Bolo by možne niečo ako majú cyklocomputery,celkove najazdené  km, prevýšenia , priem. rychlosť .......bez toho aby musela byť každá jazda uložená ? (niečo v menu: uložiť hodnoty iba do štatistiky ... a ta by sa mohla v lubovolnom čase resetovať)  Aby sa  nemuseli ukladať rutinné- opakované jazdy-trasy, kde ich je potom neprehladne vela.

Dakujem, Steve.
  •  

Žajdlík Josef

#112
No já nevím, pokud by nemusela být trasa uložena, jak by Locus rozeznal co je kolo, turistika či lyžování? Osobně se mi osvědčil tento postup. Záznamy si ukládám do různých složek podle sportu a každý rok odděleně. Nejjednodušší je u každého profilu záznamu rovnou určit kam se data ukládají. Například kolo ukládám do "cyklistika2017". Pro statistiku stačí jednoduše otevřít složku, dát "vybrat vše" a "statistiky". Je to jen pár kliknutí.
Případně je možné si u každého záznamového profilu zvolit i automatický export třeba do Stravy a statistiky sledovat tam.
  •  

Menion

Bohužel Steve, nic takového zatím není možné a ani není v plánu. Jak psal Pepa, záznam trasy a následné statistiky jsou celkem na pár kliknutí ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

steve2

Vdaka za odpoved, robil som to tak , ale chcel som sa nejako vyhnút mazaniu rutinných zaznamenaných jazd po ukončení štatistiky.
Trocha z iného rožku, je ve to velká fantazia , aby dashboard fungoval na uzamknutej obrazovke ? (niečo ako náhrada respektive vytunený cyklocomputer, i ked  pomocou ovladania gestami  je to celkomO.K)

Steve
  •  

NaLaNo

Quote from: menion on January 22, 2017, 08:00:36
Velikost při prvním logování .. koukám na to a možná jsem našel jednu věc co lze vylepšit. Tohle se děje jen při prvním načtení profilu, nicméně zkus to tedy v další verzi, snad to bude lepší. Díky

Ahoj, tak jsem zkoušel zalogovat kešku, bohužel, při logování první kešky mi to dalo 700 kB. Subjektivně se mi zdá, že se to trochu zrychlilo. Ale datová darda to je stále.
  •  

stavar

#116
Narazil jsem na jeden námět na vylepšení.Nevím jak to bude zajímavé pro ostatní,ale mně by se to líbilo  :D.Locus umožňuje při
importu z databáze GeoGetu db3 nakonfigurovat při vyluštěné kešce "Přesunout na finální waypoint",to je užitečné a fajn,ale vlastně je možné jen nepřesunout-neoznačit nebo přesunout-označit.Já to vidím ještě na další variantu nepřesunout-označit.Tak vlastně i v terénu poznám okamžitě z obrazovky,že tuhle keš mám vyluštěnou a současně vím kde je startovací pozice.V současnosti poznám buď,že ji mám vyluštěnou,ale nevím kde byl původní bod nebo nepoznám,že jsem ji vyluštil a musím se proklikat kontrolně do waypontů.Jistě je tu možnoust nechat si zobrazit všechny wayponty ke všem staženým keším,ale to je většinou naprosto nepřehledné,další varianta nechat si zobrazit pomocí filtru vypočtené,ale pak nevidím ostatní  :-\.Nevím zda existuje nějaká další možnost,jak toto řešit Teď mne napadlo - pomocí filtru doplnit novou možnost-nechat zobrazit u keší pouze finální wayponty a ostatní skrýt.Popravdě ta první varianta se mi líbí víc  ;) Byl bych rád pokud by se dalo tuto vychytávku do programu zakomponovat.
  •  

Condor

Pribúdajú tu nové návrhy tak skúsim pripomenúť tie moje z dávna...

Groundspeak pred pár dňami zmenil a umožnil zmenu súradníc na finálne pri všetkých typoch keš. Konečne!
Mám otázku či pri tejto zmene náhodou neurobil aj nejakú zmenu v API prístupe a či sa táto zmena súradníc nedá zapracovať do Locusu.

Ďakujem za overenie tejto zmeny a možnosti.

Taktiež pripomínam a na kolenách prosím za celú komunitu kešerov z kraja (znova na evente na kolenách prosili) o nastavenie pri procese odosielania logu na karte inventáru prevolené nastavenie predmetov - TB na navštívený. (Ideál by bolo aj automaticky načítať to tiež človek musí 1000 krát to isté robiť)
Ušetrilo by to ľuďom to nezmyselné demo denne tisíc krát opakovane klikanie pri každom jednom logu že: Načítať, vybrať akciu či čo to tam píše (už ani neviem lebo táto činnosť už je manuálna podvedomá), označiť všetky ako navštívený.
Ďakujeme.
  •  

general77

Ahoj, měl bych také jeden návrh, zda by šlo přidat do bluetooth manažeru snímač teploty. Vlastním totiž tento snímač rychlosti a kadence (https://www.aliexpress.com/item/Fitness-Bluetooth-Bike-Speed-Sensor-Cadence-Altitude-Mileage-Temperature-Air-Pressure-Gradient-Sensor-Wireless-Bicycle-Computer/32763498372.html?spm=2114.40010508.4.19.I0l23N), který umí snímat i tlak, teplotu, výškové metry a úhel stoupání.
Díky Zdenek
  •  

Žajdlík Josef

To vypadá dobře, funguje Ti i předávání nadmořské výšky z barometru do Locusu?
  •