náměty

Started by martinhub, February 13, 2014, 10:51:19

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

martinhub

Ahoj Menione,

mám několik námětů na vylepšení:
1. Možnost zobrazovat v Dashboard aktuální a průměrné tempo pohybu - díval jsem se, že se tempo už v položkách objevilo, ale chtělo by to jak aktuální tak i průměrné tempo jako u rychlosti. To by bylo super.

2. Šla by v Dashboard zobrazovat i průměrná tepová frekvence? Také by to bylo užitečné.

3. Nevím co je potřeba, ale jak jsem se koukal na rozšiřující se podporu online služeb, šlo by časem také udělat podporu pro www.runningfreeonline.com ?

Jinak díky moc za super aplikaci a za energii, co do ní vrážíš. Měj se.

Martin
  •  

Menion

Zdravím Martine,

- náměty na dashboard jsem si zapsal sem http://forum.locusmap.eu/index.php?topic=3350.msg23250#msg23250

- za web službu děkuju. Vypadá že možnost nahrát trasu z jiné aplikace podporují, takže píšu si a během volnějšího večera v blízké budoucnosti na to kouknu
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

martinhub

Ahoj Menione,

tak jsem dneska testoval to zobrazování tempa v dashboard tak jak je tam nyní a zjistil jsem, že je to položka odpovídající průměrnému tempu pohybu. Jestli bych mohl ještě trochu otravovat, tak bych byl moc rád, kdyby se dalo zvolit i průměrné tempo všeho včetně času stráveného v klidu (jak to máš vyřešeno u rychlosti). To by bylo užitečné pro ultratrailové závody tipu beskydská sedma apod. Pokud nechci propočítávat tempo v době klidu, tak si můžu záznam pauznout. Díky a přeji pěkný večer.

Martin
  •  

SimonDruhy

Keď si zapnem funkciu  "otáčanie mapy" , tak sa mi v ľavom rohu zobrazí šípka zobrazujúca sever.  Mapa sa súčasne otáča na sever, takže ak idem na juh, tak mám text na mape naopak.
   
Ale keď si túto funkciu vypnem, tak šípka označújúca sever tam nie je a mapa sa v teréne nezorientuje. Čiže ak budem v lese a budem sa niekde točiť , tak neviem kade mám pokračovať, lebo mapa si nedokážem zorientovať.

Myslím si, že práve v tomto prípade by mala byť šípka zobrazujúca sever, pretože podľa nej si môžem zorientovať mapu.   
  •  

Menion

doporučil bych zkusit místo "Otáčet mapu", ve stejném menu vybrat "zobrazit pohled", což umožní zorientovat se možná ještě lépe.

nicméně to s tím kompasem rozumím. Rád bych dodělat kompas jako prvek do funkce "Dashboard", takže snad časem už konečně bude i ta možnost zobrazit si kompas nad nerotující mapou
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

martinhub

Ahoj Menione,

ještě jeden malý námět k zamyšlení. Pokud si v dashboard chci zobrazit uraženou (uběhnutou) vzdálenost - položka Vzdálenost (Vše), tak se zobrazuje s proměnnou přesností (do 1 km na metry, nad 1 km na jedno desetinné místo, čili na stovky metrů). Pro běh apod. sportovní aktivity by bylo určitě lepší, kdyby se vzdálenost nad 1 km zobrazovala na dvě desetinná místa, čili na desítky metrů i po překonání hranice 1 km.

Díky a přeji pěkný den.

Martin
  •  

Menion

Zdravím Martine,

jednotky v dashboard jsou nastavené podle tvého nastavení v nastavení > lokalizace > vzdálenost. Takže tam si změň z 'm/km' na jen 'm' a mělo by to být co potřebuješ
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

rolfovo

Jeden nápad bych taky měl - pomocí Locusu se snažím dotvářet Openstreet mapu a při svých cestách si poznamenávám určité body, typy cest, kapličky apod. Teď to dělám tak, že uložím bod a do popisu napíšu třeba "Track_grade2" + ještě třeba pořadové číslo z důvodu zakázané duplicity jména. Kdyby v Locusu přibyla ještě lištička s čísly 1-10, pod která bysme si uložili nejčastěji používané tagy a pak je přidali jedním kliknutím... ;-)
  •  

rolfovo

a nebo - neplánuje se ještě ukládání waypointů přímo do aktuálně zaznamenávané trasy tak, jako to dělá např. https://code.google.com/p/osmtracker-android/ ?
  •  

Menion

tagy už mi taky někdo doporučoval ale prozatím to není v plánu - našel jsem akorát nápad tady http://help.locusmap.eu/responses/tags_for_recorded_tracks ale nic přímo k bodům

Jinak nevím co dělá OSMTracker nicméně v další verzi bude alespoň rozšířena možnost ukládádání bodů k trase během záznamu, tak snad alespoň něco. Nicméně k specializovanému nástroji na OSM mapování to má daleko. Promyslím s kolegou, který taky s Locusem mapuje.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

rolfovo

Díky :-) No popisuju to asi blbě, ale z toho trackeru vyleze trasa i se zaznamenanými body v ní v jednom GPXku, kdežto v Locusu si musím vyexportovat zvlášť trasu a zvlášť všechny body. Neříkám, že je to nějaká velká překážka, ale když už tu ty náměty na vylepšení jsou... ;-)
  •  

Menion

doporučuju kdyžtak vyzkoušet tuhle novou test verzi http://forum.locusmap.eu/index.php?topic=3698.msg26879#msg26879

V té aktuální když ti běží záznam trasy, tak na tom panelu kde ho spouštíš, je možnost přidat bod. Tahle možnost je teď vylepšená. Takto uložené body jsou spojené s trasou, takže by se s ní měli i vyexportovat
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

rolfovo

Cože? Takovej fofr? Jdu stáhnout a hned zítra v terénu zkusím, to by byla paráda..!
  •  

Menion

no to tlačítko na přidání bodu tam bylo snad odnepaměti. Nicméně vždycky šlo (můžeš zkusit na verzi z Google Play) jen nastavit jméno a šmitec. Teď je to výrazně vylepšeno díky nové obrazovce pro bod co je ve výrobě
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

rolfovo

> Takto uložené body jsou spojené s trasou, takže by se s ní měli i vyexportovat

Tak jsem zkoušel, ale body se s trasou nevyexportovaly, zůstaly ležet zvlášť ve složce s body. Možná jsem měl tu vlastnost, aby se body nepřidávaly globálně do složky s body, ale jen do právě zaznamenávané trasy, někde zapnout?
Nicméně, v rámci testování jsem objevil úplně skvělou funkci "rychlé body", kterou jsem do dneška nějak přehlížel a teď jsem zjistil, že to je přesně to, co potřebuju :-)
  •