Zadavanie nazvu pri vytvarani objektu

Started by Axel, March 21, 2013, 15:27:14

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Axel

Zdravim,
je nejako mozne obist/zrusit, ze pri ukladani objektu (bodu, geocache, tracku) je okienko s nazvom "predkliknute" ?
User case: dam ulozit geocache do mobilu, vyskoci mi okno s formularom na ulozenie, polozka nazov je ale uz kliknuta, takze o pol sekundy mi vyskoci klavesnica a dozaduje sa zadania nazvu bodu (ale ten je uz defaultne predvyplneny a ja na nom nic nechcem menit), musim zrusit klavesnicu (ktora mi zakryva tlacidlo OK na ulozenie bodu a az nasledne mozem bod ulozit. Nehovoriac o chaose, ked sa pozabudnem, zamierim prstom na tlacidlo OK v dolnej casti, kde sa mi v tom okamihu vyscrolluje klavesnica a ja tuknem uz na nejaky klaves, cim sa mi prepise cely predvyplneny nazov bodu...
To iste pri ukladani nahrateho tracku. Nahravam niekolko MB track, telefon zalaguje, lebo sa snazi zbytocne nacitavat appku pre klavesnicu, hoci ja na nazve suboru v tvare YYYY-MM-DD proste nic menit nechcem. A ak by som chcel, staci jeden klik na polozku s nazvom...
Menion, robil si si nejako statistiku, kolko ludi meni hodnoty nazvov objektov a vyplna si vlastne? Je dovod otvarat tie dialogove okna defaultne v editacnom rezime? Ja viem, z uzivatelskeho hladiska pravidla/logika hovoria, ze okienko by sa malo otvarat editovatelne. Ale aj v pripade, ked sa predvyplna hodnotou, ktora sa zvycajne nemeni? (ved kto si preboha prepisuje nazvy geocaches)
Mozno to vyzera ze som nesikovny BFU s mizernym telefonom, no toto zbytocne vyskakovanie klavesnice mi pri praci s bodmi/trackmi strasne prekaza...

Nejake dalsie uzivatelske nazory na toto spravanie? Vdaka za kazdy nazor.
  •