Nové vektorové mapy pro Locus – názory

Started by voldapet, December 08, 2012, 16:50:34

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Dan S.

Našel jsem chybu vykreslení vektorové mapy při použití interního témata (turistika i kolo), modrá TZ se vykresluje chybně (dvě modré čáry), viz prtscr.


Locus Pro
  •  

voldapet

Ahoj Dane,
myslím, že už jsem podobnou chybku někde viděl. Problém je v odsazení turistických tras. Nicméně chybka nedokáže rychle vyřešit, takže musíme odsunout řešení na později. Děkuji za pochpení a také za report chyby.
Petr V.
  •  

Dan S.

OK,
ještě taková malá offtopic otázka, čím to je, že vestavěné témata (turistika, kolo) jsou pomalejší (vektorová mapa se déle načítá při pohybu, zoomu) než např. téma z paws.cz (osmarender_gccz nebo Hiking z locus store?
Locus Pro
  •  

voldapet

Ahoj,
a vážně jsou vestavěná téma výrazně pomalejší? Po pravdě osmarender_gccz nepoužívám, ale zmíněné Hiking map by mělo být v rychlosti srovnatelné z vestavěným. Rychlejší může být typ Velocity z balicku Voluntary UK theme, ktere obsahuje méně elementů pro vykreslení.
  •  

Dan S.

Hiking theme je na tom rychlostně +- stejně jako vestavěné témata. Jen ten Osmarender se rychleji načítá.

Ještě jedna věc, lze nějak schovat body zájmu - ty z databáze, která se stahuje společně s Locusí vektorovou mapou? Při určitém zoomu mapy je mapa nepřehledná viz prtscrn.
Locus Pro
  •  

Menion

- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

tarmara

Používám pro offline provoz mapy stažené z osm.paws.cz (protože už je mám v mobilu uložené pro aDrake). Koukal jsem do Locus shopu, že pro PRO verzi dostanu jako dárek tři Locus mapy ke stažení zdarma. Nikde nemůžu dohledat rozdíl těchto Locus map oproti těm z paws. Napadá mě jestli by pak třeba nefungovala navigace na úrovni uliční sítě (zahněte z Dolní ulice do Horní ulice místo současného Unknows street/road). Jediný rozdíl, který jsem zatím našel je v POI, které ta Locus mapa obsahuje. Ta uliční navigace by pro mě byl důvod ke stažení i CZ, jinak si ty tři mapy zdarma nechám na nějaký zahraniční výlet do země, která není na paws.
  •  

Dan S.

Zeptám se tady, ať nezakládám nové téma. Jak je to s aktualizací MAP1.EU v Locus store, budou se aktualizovat nebo se s nimi již dále nepočítá? Poslední aktualizace těchto map je z 12.2014.
Locus Pro
  •  

agilka

 ...mám verzi 3.14. Pro a velmi jsem přivítal, že se v této mapě vlevo dole objevila "pacička" pro rychlou volbu typů mapy - pěší/kolo/auto. Možná by kvůli okamžité orientaci bylo dobré právě aktivní volbu v té pacičce nějak zvýraznit.....

Ještě další dotaz, nyní se mi v mapě vytrvalé zobrazují křížky v červeném kolečku. Jedná se o různá upozornění na problémy v mapě apod.
Mohu do této mapy v  Locusu vytvořit vlastní poznámku a pokud ano, zda a jak se to dostane k ostatním uživatelům případně editorům z OSM, aby chybu napravili nebo novinku přidali...díky.
  •  

Milancer

#144
Chybné zobrazení TZ: Nedávno jsem našel další podobný případ. Po troše laborování nalezena chyba v mapě. Oba případy v OSM opraveny. Další lahůdka je špatné zobrazování velkých ploch, hlavně lesů a vody, kdy se plocha zobrazí kostrbatě nebo vůbec. Jsou to chyby v OSM. I to postupně opravuji. Kdyby se ještě něco našlo, sem s tím, pokusím se to opravit.

chyba TZ



chyba zobrazení lesa (Hostín, Mělník)



chyba zobrazení vody (Radava)
  •  

Milancer

Poslední dobou se v Locusu podivně zobrazuje vektorová mapa v oblasti západně od Pardubic. Někdy chybí celý čtverec, někde se v jednom pohledu střídá i několik témat, obvykle v zoomu 10 - 14. Objevuje se to v mapě stažené přímo v Locusu i v mapách z osm.paws.cz. Testováno na dvou zařízeních a všude je to stejné. Zkoušel jsem i reset Locusu a ani to nepomohlo.



  •  

Menion

Zdravím, tohle se děje i s poslední verzí Locusu? Tohle je možné snad jen kvůli špatnému nakešování dlaždic při různých tématech, nicméně při každé změně tématu se celá keš vymaže, aby se toto nemohlo stát.

Na ten chybějící čtverec se poptám kolegy Petra, třeba ho něco napadne.

- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

voldapet

@Milancer - chybejici ctverec. Driv jsme takovych par dlazdic v mape meli, ale myslim, ze posledni verze map by mela byt OK.  Jakou verzi (datum) Locus mapy prosim pouzivate? Verzi zjistite v Menu > Maps > Czech rep > detaily
  •  

Milancer

Zdravím, děkuji za reakci. Dnes jsem zkusil odinstalovat Locus + smazat adresáře a znovu nainstalovat novou PRO verzi z 14.3.2016. Mapa je stažená přímo z Locusu z 30.12.2015. Problém se zobrazením v podobné míře přetrvává, jen se posunul na východ od Pardubic. V zoomu 10-13 mapa v podstatě nereaguje na změnu renderu. V některých případech si pamatuje předchozí render a v části mapy ho zobrazí. Tak lze mít na obrazovce i tři druhy zobrazení najednou. Je to naštěstí jen v malých, málo používaných zoomech. Zoom 15 a více už je všude v pořádku. Občas se mi Locus při pokusu o změnu renderu sesypal.





  •  

Menion

Díky za report, myslím že jsem chybu našel (reportováno hlavně zde: help.locusmap.eu/topic/locus-3-16-0-broken-tile-cache-on-zoom-12 ), oprava bude v další verzi.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •