Nové vektorové mapy pro Locus – názory

Started by voldapet, December 08, 2012, 16:50:34

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

voldapet

Ano, mapy z Locus Store s interními tématy zobrazují vysoké napětí. Značí se jako tenká šedá čára pravidelně "přeškrtnutá"
  •  

rolfovo

Díky za odpověď, bohužel frekvence generování nových verzí map je pro mně nepoužitelná :-(
Nicméně - už je umím generovat sám, jen jedna věc se mi stále nedaří, a to turistické značky. Z různých diskuzí jsem vyčetl, že problém je v relacích, se kterými write plugin mapsforge neumí pracovat. Nemáte pro mě nějakou radu nebo tip na nástroj, který by uměl ty data z relací vytáhnout a hodit přímo na cesty? Nebo úplně jiné řešení, na které jsem třeba nenarazil? Díky předem...
  •  

voldapet

Ano, je a (možná) byl problém s relacemi, ktere Mapsforge mapwriter nedokázal zpracovat. Záměrně píšu v minulém času, protože pro generování používáme starý mapwrter 0.3 verze. Už delší dobu je, ale k dispozici mapwriter 0.5. Netuším, jestli nepokročili s relacemi kupředu, ale pevně věřím, že ano. Pro turistické trasy používáme vlastní řešení, které lze popsat:
- proskenujeme všechny relace, které jsou cycle nebo hiking
- z ways a jejich nodes, které jsou potomci relací vytvoříme kompletně nové ways s novým ID a těm přiřadíme tagy z rodičovské relace.
- takto vytvořené ways připojíme k originálním datům a vygenerujeme mapu.
V mapě jsou tedy zduplikované ways, ale ři počtu tur. tras, to zas úplně nevadí. 

Po pravdě nevím jestli je někde k dispozici nástroj, který dělá to co námi upravený generátor. Ověřil bych co umí nový mapWriter a nebo zkus OSM_PAWS mapy. Jsou možná generované každý den.
  •  

rolfovo

Tak hlásím, že mapwriter plugin s relacemi opravdu nepokročil ani o píď :-/ Dal jsem tomu asi 3 večery, a za pomoci různých fór, lidiček v diskuzích a notnému štěstí se mi povedlo vygenerovat mapu pro území, které potřebuju - a to i s turistickými značkami a vrstevnicemi! Nicméně je to tedy opravdu alchymie a žrout času, nervů i systémových prostředků, takže se ani nedivím, že se vám nechce vydávat aktualizované mapy častěji :-)
  •  

voldapet

Díky za info. Je to škoda, že nový mapwriter nepracuje lépe s relation. Zas na druhou stranu pokud chtěli zachovat formát kompatibilní s ver 0.3, tak asi neměli moc na výběr. A ještě aktualizaci - spíš jde o to, že značné části uživatelů stačí update párkrát do roka a generování celého světa trvá u nás cca 2-3 týdny.
  •  

simonik

Zdravím. Chci se zeptat, zda lze OSM vektorové mapy z Locusu zobrazit i na PC. Ideální by bylo, kdyby to šlo uložit na web server a v API map od Seznamu to přidat jako zdroj.
Takto se tam přidávají OSm mapy :
var options = {query: "{zoom}/{x}/{y}.png"};
var layerOSM = new SMap.Layer.Tile("osm", "http://tile.openstreetmap.org/", options);
ale ty nemají turistiku atd.
Čili nějaký PHP skript, který by poskytoval data.
Mám nějaké rastrové mapy, a tam to mám :
sqlite.php?x={x}&y={y}&z={z}","minZoom":7,"maxZoom":16,"attribution":"","ignore":false

Když plánuji anebo se dívám na záznam, tak to mobilu to je moc malé.

Díky
  •  

voldapet

Ahoj,
to bohužel neni možné, jedná se o úplně jinou technologii. Nicméně nestačilo by využít jiné online mapy, které obsahují turistucké trasy a jsou vytvořeny na základě OSM dat? Např  http://mtbmap.cz/
  •  

Dan S.

#127
Měl bych jeden problém s mapou a jeden dotaz, jedná se o vektorovou mapu ČR koupenou v Locus store. Část mapy (kolem Ostravska) má modrý podklad, to asi není úmyslně. Viz přiložený print screen Locusu.
https://drive.google.com/file/d/0B1lVa1EYflOdVXRIRXE4TS1kVHM/view?usp=sharing


A dotaz je k POI. Po zakoupení vektorové mapy v Locus store mi Locus nabídl stažení databáze s POI. Mě by zajímalo, zda lze tuto databázi časem aktualizovat zvlášť nebo se aktualizuje po zakoupení další mapy v Locus store?
Locus Pro
  •  

voldapet

Dobrý den,
zobrazí se modré dlaždice i když použijete některé z interních témat (kolo, turistika)? K databázi POI - Locus stažení nenabízí , databáze  POI je stažena automaticky. Mapa i databáze jsou společně v jednom zip archivu. Aktualizace POI db vyžaduje  aktualizaci i mapy. Je zde i druhý důvod proč musí být aktualizovány společně a to je obsah mapy. Je nutné aby mapa obsahovala stejné prvky (body) jako databáze POI.
  •  

Dan S.

Při zobrazení mapy s interními tématy je to v pořádku, pokud použiji téma osmarender_gccz z paws.cz, tak je část mapy s modrým pokladem. Takže chyba bude spíš v externím tématu?
Locus Pro
  •  

voldapet

Ano to bude problém v tématu. Pokud si chcete hrát zkuste do *.xml souboru s témate přidat do atributu <rendertheme  parametr fill-sea-areas="0". Tedy
<rendertheme xmlns= .......   fill-sea-areas="0" version="1" ... >
  •  

Dan S.

Locus Pro
  •  

Hroch

Ahoj, v interním mapovém tématu pro turistiku je pravděpodobně chyba ve značení koňských stezek. Pokud je route="foot", tak se správně objeví na trase značka s kolečkem (obrázek vpravo), ale pokud je route="horse", což je správně podle wiki, tak se zobrazí jenom červená čára, bez značky (levý obrázek).




  •  

voldapet

Ahoj,
koňské stezky totiž v mapách úplně chybí. V případě route=foot se neřeší podoba značky. Tedy Locus vykreslí klidně i kolěčko, protože to je plazný znak definovaný v osm:symbol tag. Spíš je otázka jak naložit s koňskou stezkou? Vlastní téma si určitě nezaslouží. Takže pookud přidáme koňské stezky do map, mají se vykreslovat jak v hiking tak cyclo tématu?
  •  

Hroch

Ajo, já používám většinou mapu z osm.paws, takže mě tahle varianta nenapadla. Za mě by stačilo je vykreslovat v hiking tématu. Každopádně do map bych je přidal, přece jenom nemusí člověk jet na koni, ale aspoň ví, že tudy vede nějaká značená stezka, i kdyby šel třeba pěšky.
  •