Nové vektorové mapy pro Locus – názory

Started by voldapet, December 08, 2012, 16:50:34

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Žajdlík Josef

Otázka je, jestli jsou v osm mapách už žádané. Mapy doplňují sami uživatelé. Když tam něco není, můžeš do docela snadno doplnit v online editoru na Openstreetmap. Já ve svém okolí totiž odpočívadla i studánky v Locusu vidím. Například v Chřibech je vše doplněno.
  •  

Žajdlík Josef

  •  

voldapet

@wlashack
Rozcestníky se zvětšují od zoom=17 možná by úroveň zvětšování mohla být větší. Nicméně rozcestníky  mají srovnatelnou velikost s ostatními ikonkami a úplně si nejsem jistý jejich zvětšováním, ale zvážíme to.
Zajímavé je překrytí rozcestníku turistickou cestou. Mohl byste mě prosím připravit screenshot takové situace? (předpokládám, že se jednalo o LoMaps s interním tématem).

Co se týče studánek a odpočívadel, tak LoMaps i paws jsou tvořeny ze stejných dat a proto jsou mapy (kromě vzhledu) v tomto ohledu v podstatě stejné.

  •  

wlashack

Nemyslel jsem cestu nakreslenou v samotné mapě, ale trasu, kterou jsem si naplánoval a teď podle ní jdu/jedu. Vykresluje se NAD ikonkami mapy a tím, že jsou navíc malé, často je čára trasy překryje že nejsou (skoro) vidět. Co umístit ikonky nad vrstvu s trasou?
  •  

voldapet

Rozumim... resili jsme to ted jeste s hl. vyvojarem a uznali jsme soucasny system za korektni. Z naseho pohledu ma uzivateluv obsah (trasy,body) vetsi prioritu nez mapa pod nim. Muzu Vam tedy pouze doporucit pouzit napr. vetsi prusvitnost pro Vase trasy a nebo vyzkouset jine, alternativni tema.
  •  

wlashack

A co to udělat volitelné, ať si každý může vybrat? Je problém dát pozici vrstvy jako volitelnou? Nechci dělat chytrého, nejspíš máte dobrý důvod uvažovat jak uvažujete, jen mám zkušenost, že moc průhledná trasa není vidět, málo průhledná skrývá ikonky. A možná bych to musel vidět, ale takhle od pasu mi nepřijde, že by mi ikonky zobrazované nad stopou mohly někdy vadit. Nenapadá mě důvod, stopu přece nezakryjí, podobně jako nezakrývají turistické trasy v mapě, ale doplňují k nim důležité informace. Nehandrkuji se, jen nahlas uvažuji.
  •  

Žajdlík Josef

Osobně souhlasím s programátorem, existuje mnoho možností jak upravit vzhled trasy aby nepřekrýval podklad. Je lepší nastavit širší a průhlednější trasu než laborovat s tím co dát nad ni. Už jen proto, že přes průhlednější trasu je vidět i typ a povrch cesty a to může být mnohdy důležitější než rozcestníky.
  •  

Dan S.

Ten nový symbol Lomap vlevo dole asi nepůjde odstranit? Celkem mi tam vadí.

Locus Pro

Žajdlík Josef

Taky bych poprosit tem copyright zmenšit a udělat neklikací, už se mi podařilo ho párkrát omylem ťuknout.
  •