Author Topic: Nové vektorové mapy pro Locus – názory  (Read 81237 times)

Offline Žajdlík Josef

• Apprentice of Locus
  • **
    • View Profile
  • Device: Xperia M, Alcatel One Touch II, Samsung A3 (2017)
Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
« Reply #165 on: January 13, 2018, 23:11:00 »
Otázka je, jestli jsou v osm mapách už žádané. Mapy doplňují sami uživatelé. Když tam něco není, můžeš do docela snadno doplnit v online editoru na Openstreetmap. Já ve svém okolí totiž odpočívadla i studánky v Locusu vidím. Například v Chřibech je vše doplněno.

Offline Žajdlík Josef

• Apprentice of Locus
  • **
    • View Profile
« Reply #166 on: January 13, 2018, 23:18:42 »
Třeba zde.

Offline voldapet

• Administrator
  • Padavan of Locus
    • View Profile
« Reply #167 on: January 13, 2018, 23:21:25 »
@wlashack
Rozcestníky se zvětšují od zoom=17 možná by úroveň zvětšování mohla být větší. Nicméně rozcestníky  mají srovnatelnou velikost s ostatními ikonkami a úplně si nejsem jistý jejich zvětšováním, ale zvážíme to.
Zajímavé je překrytí rozcestníku turistickou cestou. Mohl byste mě prosím připravit screenshot takové situace? (předpokládám, že se jednalo o LoMaps s interním tématem).

Co se týče studánek a odpočívadel, tak LoMaps i paws jsou tvořeny ze stejných dat a proto jsou mapy (kromě vzhledu) v tomto ohledu v podstatě stejné.

Offline wlashack

• Apprentice of Locus
  • **
    • View Profile
« Reply #168 on: January 14, 2018, 14:22:32 »
Nemyslel jsem cestu nakreslenou v samotné mapě, ale trasu, kterou jsem si naplánoval a teď podle ní jdu/jedu. Vykresluje se NAD ikonkami mapy a tím, že jsou navíc malé, často je čára trasy překryje že nejsou (skoro) vidět. Co umístit ikonky nad vrstvu s trasou?

Offline voldapet

• Administrator
  • Padavan of Locus
    • View Profile
« Reply #169 on: January 14, 2018, 21:58:32 »
Rozumim... resili jsme to ted jeste s hl. vyvojarem a uznali jsme soucasny system za korektni. Z naseho pohledu ma uzivateluv obsah (trasy,body) vetsi prioritu nez mapa pod nim. Muzu Vam tedy pouze doporucit pouzit napr. vetsi prusvitnost pro Vase trasy a nebo vyzkouset jine, alternativni tema.

Offline wlashack

• Apprentice of Locus
  • **
    • View Profile
« Reply #170 on: January 15, 2018, 00:17:28 »
A co to udělat volitelné, ať si každý může vybrat? Je problém dát pozici vrstvy jako volitelnou? Nechci dělat chytrého, nejspíš máte dobrý důvod uvažovat jak uvažujete, jen mám zkušenost, že moc průhledná trasa není vidět, málo průhledná skrývá ikonky. A možná bych to musel vidět, ale takhle od pasu mi nepřijde, že by mi ikonky zobrazované nad stopou mohly někdy vadit. Nenapadá mě důvod, stopu přece nezakryjí, podobně jako nezakrývají turistické trasy v mapě, ale doplňují k nim důležité informace. Nehandrkuji se, jen nahlas uvažuji.

Offline Žajdlík Josef

• Apprentice of Locus
  • **
    • View Profile
« Reply #171 on: January 15, 2018, 03:47:19 »
Osobně souhlasím s programátorem, existuje mnoho možností jak upravit vzhled trasy aby nepřekrýval podklad. Je lepší nastavit širší a průhlednější trasu než laborovat s tím co dát nad ni. Už jen proto, že přes průhlednější trasu je vidět i typ a povrch cesty a to může být mnohdy důležitější než rozcestníky.

Offline Dan S.

• Apprentice of Locus
  • **
    • View Profile
  • Device: SG S6
« Reply #172 on: February 09, 2018, 14:30:10 »
Ten nový symbol Lomap vlevo dole asi nepůjde odstranit? Celkem mi tam vadí.

Locus Pro

The following users thanked this post: Žajdlík Josef

Offline Žajdlík Josef

• Apprentice of Locus
  • **
    • View Profile
« Reply #173 on: February 09, 2018, 19:19:42 »
Taky bych poprosit tem copyright zmenšit a udělat neklikací, už se mi podařilo ho párkrát omylem ťuknout.