Navádění

Started by Petr654, July 29, 2012, 14:33:15

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Michal

Nelze editovat vzhled průjezdních bodů,pouze bodů startu a cíle

Odesláno z mého MI 3W pomocí Tapatalk

PR/support & UXW & copy, Locus team, Asamm Software, Prague
  •  

Bear

Zdravím. Používám Locus třetí sezónu a je to pro mě ta nejužitečnější a nejlepší aplikace v mém telefonu. Měl bych ale jednu prosbu / námět na vylepšení.
Při navádění podle vytvořené trasy lze ve dvou polích na horním okraji obrazovky nastavit veličiny typu Vzdálenost do cíle, Čas k cíli... atd. Moc by se mi líbilo, kdyby tam šlo nastavit i ZBÝVAJÍCÍ NASTOUPANÉ METRY. Pro mě jako amatérského cyklistu je to nejvýmluvnější ukazatel toho, co mě na trase ještě čeká, a snad i podstatnější údaj než samotná Vzdálenost do cíle. Je šance, že byste při některé z dalších aktualizacích tuhle volbu doplnili?
  •  

Michal

Dobrý den, každá úprava musí projít hlasovacím procesem na help.locusmap.eu.

Odesláno z mého MI 3W pomocí Tapatalk

PR/support & UXW & copy, Locus team, Asamm Software, Prague
  •  

Bear

Takže chápu správně, že abyste o mém návrhu/prosbě vůbec uvažovali, musím to přeložit do angličtiny a napsat to na to help.locusmap.eu? Do sekce Ideas? Kolik by to muselo dostat hlasů?
Škoda, vždyť by se nejednalo o žádnou zásadní změnu, ale jen o drobné doplnění, které by mi (a snad nejen mně) hodně moc pomohlo.
  •  

poutnikl

Muze byt i cesky, ale v EN si to precte vic lidi. Ano , help.locusmap.eu? Do sekce Ideas.

Potrebny pocet hlasu neni dany, autor hodnoti korme zajmu uzivatelu take jak se mu napad libi a jak snadno by se implementoval.  Posledni dobou si styska, ze dobrych napadu je prilis mnoho.

Menion

Je to tak, díky poutníku. Michal byl ve své odpovědi až příliš přísný, tedy ne vše musí být prohlasováno na help desku.

Nicméně zrovna tento nápad by tam své místo měl mít. On totiž není na pár minut. Seznam možností které si lze v seznamu zobrazit je již celkem dlouhý. Další položka už více a více zavání předělt ten výběr do samostatného dialogu a ne toho popup okna jak je teď. A to už i spolu s ikonami, nějaký čas zabere. Díky za pochopení.

Jako dočasné řešení bych mohl doporučit využít Dashboard a udělat si jen jednoduchý panel s grafem, na kterém by byl vidět nadcházející úsek cesty. Jedno číslo v horním panelu mi přijde, že stejně příliš neřekne. Grafická prezentace následujících 5ti km bude určitě výstižnější ;)
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Bear

Díky moc za odpovědi a rady.
Vůbec jsem netušil, že v Locusu existuje tak skvělá věc jako dashboard. OK, zapomeňme tedy na dvě volitelná pole při navádění, dashboard nabízí mnohem víc možností. Nicméně i zde je volba sledovaných veličin podobně omezena.
Nastoupané metry lze měřit jen už ujeté a navíc pouze při nahrávání trasy. A to je pro mě zbytečné plýtvání baterií.
Jezdím neznámou krajinou podle předem vytvořených tras a počet zbývajích metrů nutných ještě nastoupat je věcí, která mě po samotné mapě zajímá opravdu nejvíc. Chápu, že chodec má jiné priority, ale na kole se kilometry ujeté z kopce a po rovině v podstatě nepočítají, sílu berou především nastoupané metry.
Opravdu bych hodně moc uvítal mít na displeji tento údaj. Ideálně dostatečně čitelný, neustále a bez nutnosti cokoliv mačkat. Prostě jako součást dashboardu by to bylo úplně dokonalé.
Pokusím se tedy anglicky něco sesmolit. Netuším nakolik dokážu ostatní motivovat, aby tomu dali hlas, nicméně budu moc rád, když o tom budete aspoň uvažovat.
  •  

Menion

V případě dashboard je šance na vyhotovení výrazně vyšší :).

Já sám doufám, že si najdu konečně čas a dashboard trošku posunu dále, hlavně o chybějící věci kolem rotujících položek (kompas) atd. Takže určitě budu všechny topicy na helpdesku otagované jako "dashboard" projíždět.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Menion

Kdybych se navíc tatar podíval hned, ušetřil bych ti práci. Díky za topic, hned jsem ho spojil do již existujícího :)

http://help.locusmap.eu/topic/dashboard_add_vertical_distance_to_target
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Bear

Úplně v pohodě. Mým přaním přeci nebylo zveřejnění mého nápadu na helpdesku, ale jeho implementace do Locusu.
Naopak jsem rád, že s podobným požadavkem přišel někdo jiný už před třemi roky a dostal i nějaké hlasy. Snad tak starý příspěvek nezapadne a až se budeš rozšíření dashboardu věnovat, tak si na naši prosbu vzpomeneš. Předem dík moc! A vůbec nejvíc dík za vůbec nejužitečnější aplikaci v mém telefonu!
  •