import GPX tras

Started by Neo1tex, January 25, 2012, 16:34:34

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Neo1tex

Prosím o vysvětlení, zda je to skutečně tak složité, nebo jen něco nechápu. Jde mi o import GPX tras do aplikace. Skutečně není možné nakopírovat deset předem naplánovaných tras do nějaké složky v telefonu a v programu s nimi rovnou pracovat? Opravdu musím jednu podruhé importovat přímo v aplikaci??

Děkuji za odpověď
  •  

Menion

#1
ano, je to tak složité :)

každopádně pokud je dáš do složky Locus/mapItems pak lze spuštěním fce menu > funkce > správce mapových položek, ty trasy zapnout (zobrazit) ale není to regulérní postup, takhle funkce slouží pro jiné účely ...

EDIT: jinak jak nad tím tak dumám, ta import má několik zásadních výhod. Trasám lze nastavit nějaké parametry které se zachovají i při vypnutí aplikace (stejně tak to jestli mají být zobrazené nebo ne), lze je spojovat, editovat a to vše mnohem rychleji než kdyby se měly načítat a zase ukládat do souboru. Prostě práce přímo se souborem je ve všem hrozně omezující (kromě teda faktu, že člověku stačí cca 5 kliknutí na zobrazení namísto současných 10ti, na druhou stranu každé další zobrazení je pak už nastejno)
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Neo1tex

#2
Díky za odpověď, rozumím. Pro mě je to právě velmi nepraktické, i když rozumím zmíněným výhodám. Často si své cesty na kolo plánuju na cykloatlasu a vyexportuji si gpx. V dříve používaných Orux maps jsem to jen nahrál do složky a bylo... takhle to příliš praktické není.
  •  

Menion

#3
zkus tu složku co jsem ti psal ...

jinak cykloatlas snad bude na léto už nějak nativně propojen v Locusu ... uvidíme ;)
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Neo1tex

#4
to by bylo velmi příjemné.... tak počkáme. složku zkusím. díky
  •  

Docent

#5
Quote from: "Neo1tex"Často si své cesty na kolo plánuju na cykloatlasu a vyexportuji si gpx.
A cykloatlas ti všechny ty cesty vyexportuje s názvem export.gpx, že... Hlavně že tě neobtěžuje si ty názvy přejmenovávat, zatímco export do Locusu ano  :twisted: .
  •  

Neo1tex

#6
Quote from: "Docent"
Quote from: "Neo1tex"Často si své cesty na kolo plánuju na cykloatlasu a vyexportuji si gpx.
A cykloatlas ti všechny ty cesty vyexportuje s názvem export.gpx, že... Hlavně že tě neobtěžuje si ty názvy přejmenovávat, zatímco export do Locusu ano  :twisted: .

Proč se někdo zapojí do diskuze, ke které nemá konstruktivní příspěvek, tomu nerozumím...
  •  

Neo1tex

#7
Quote from: "menion"zkus tu složku co jsem ti psal ...

jinak cykloatlas snad bude na léto už nějak nativně propojen v Locusu ... uvidíme ;)

S tou složkou je to dobré řešení. Lepší, než postupně importovat množství tras. Děkuji za radu
  •  

Docent

#8
Quote from: "Neo1tex"Proč se někdo zapojí do diskuze, ke které nemá konstruktivní příspěvek, tomu nerozumím...
Já zas nerozumím tomu, proč cituješ poslední příspěvek...
  •  

Menion

#9
ale choši ... hlavně že funguje!
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

ormoru

#10
Quote from: "menion"jinak cykloatlas snad bude na léto už nějak nativně propojen v Locusu ... uvidíme ;)

Já jen doufám, že Locus zůstane stále u Meniona a že zde není žádný pokus ze strany SmartMaps odstranit konkurenci nákupem Locusu. Že budou jen nabízet mapové podklady (placené) a že nebudou mít snahu zasahovat do autorova počinu. Víme, jak pružní jsou a kam by to s Locusem směřovalo :( Menione, držím palce a pořádně si přečti, co ti nabízí. Je mi jasné, že si chtějí ohřát polívčičku na Tvém úspěchu, Tvých reakcích, rychlým inovacím ...
  •  

Menion

#11
neboj Ormoru, na Locus by neměli :). Je to takový můj "miláššeeek" ... takže nemám představu co by mi musel někde nabídnout, abych na něm přestal pracovat, případně se ho úplně vzdal. Doufám, že to ještě pár let bude pokračovat a že se všichni dočkáme ještě moc pěkných vylepšení!
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

n3t

#12
Zdravim, zneuziju tohle tema, protoze mam podobnej problem.
Nevim jestli jsem slepej nebo co, ale nejak nemuzu naimportovat gpx trasu do locusu, resp. muzu, ale naimportuje se mi pouze jako body zájmu.
Postupuju následovně:
gpx trasu naklikanou v pc si nahraju do slozky kde uz mam svoje trasy
otevru locus > správce dat > import dat > nahrát místní soubor > vyberu trasu a pak to chce zvolit kategorii, kde jsou jen body zajmu  
nevim jestli neco delam spatne, ale driv mi to slo bezproblemu
  •  

Menion

#13
zdravím,
  špatně neděláš nic. Problém bude spíše v trase kterou se snažíš naimportovat. Pokud se v tom GPX formátu moc neorientuješ, tak ho sem přilož a já se na to kouknu
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

n3t

#14
  •