import GPX tras

Started by Neo1tex, January 25, 2012, 16:34:34

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Menion

#15
no soubor se importuje v pořádku ale moc nechápu proč autor stránky neumožní vyexportovat trasu jako opravdickou trasu. Ten export obsahuje bohužel jen seznam bodů ale jakoby ne tu spojnici jako takovou. Obsahuje jen pole <WPT> objektů, což je sptrávně interprtováno jako pole bodů, nic víc. Zkoušel jsi podobnou trasu naplánovat třeba na cykloserveru? http://www.cykloserver.cz/cykloatlas/ teď jsem to zkusil a tam je export v pořádku takže by to mělo být i v pořádku po importu do Locusu
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

n3t

#16
Super funguje jak ma. Uplne jsem na cykloserver zapomel a zacal jsem klikat trasy v trekview, proto mi to predtim slo. :D
  •  

Menion

#17
he :) tak fajn ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

goro

#18
ahoj, mám problém do Locusu importovat gpx soubor s trasami, stažený z geoportálu CAI Bergamo.
hlásí to chybu už při importu, přitom třeba v Oziexploreru se ta trasa normálně načte, takže v souboru problém není.
http://dl.dropbox.com/u/2957058/Sentiero330.gpx
Dá se to třeba nějak zkonvertovat, aby to šlo? Díky
  •  

Menion

#19
no jestli se mi ten soubor z dropboxu stahuje korektně, tak hned nazačátku má nějaký text
"sitesdefaultfilescaiGPXSentiero330.gpx" , tak ten rozhodně smazat, pak by to mělo šlapat
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

funferr

Mám problém s importem tras (GPX i KML). Na mapy.cz si naplánuji trasu a uložím (exportuji) do *.gps/kml. Při importu mi locus vyhodí hlášku "soubor neobsahuje žádné body nebo trasy pro import".. To je nesmysl, protože v PC se trasa normálně zobrazí a velikost souboru také odpovídá. Nevíte v čem je problém?
  •  

Menion

Můžeš prosím takovouto naplánovanou trasu exportovanou do GPX nasdílet? Rád vyzkouším kde je problém. Díky
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

funferr

#22
tady je: https://uloz.to/!paYdb8hryoIR/route-gpx

Je mi divný, že se to ještě nikde neřeší, tak nevím co dělám jenom já špatně.. Každopádně je to jedna z nejpoužívanějších funkcí, tak doufám, že problém odhalíme....
  •  

Menion

Zdravím,
díky za soubor. U mě po načtění do apky vše naprosto v pořádku.
Zkus prosím nahrát trasu do telefonu ještě jednou, zkontrolovat zda je alespoň podle velikost soubor v telefonu v pořádku a pak v Locusu udělat import přes menu > více > import.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

funferr

Velikost odpovídá. Přes menu-import je výsledek stejný... A je normální, že po importu má soubor název *.gpx.xml? (xml musím smazat, jinak nelze otevřít/použít)
  •  

Menion

Jsem trošku zmaten co se tam vlastně děje a kde je problém. Šlo by nahrát krátké video (s pomocí https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hecorat.screenrecorder.free ), kde by byl vidět postup nepovedeného importu? Děkuju.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

funferr

#26
To jsem napsal špatně... Před importem má soubor dvě přípony *.gpx.xml. musím odmazat xml.. jinak je to "nepodporovaný formát souboru".
Nemůže mít ještě nějakou souvislost přechod na nový mobil a import bodů a tras ze starého zařízení?

Video kdyžtak zkusím v pondělí.. Zítra na to asi nebudu mít čas
  •  

Menion

Pokud se soubor ukládá s koncovkou "xml", tak je myslím určitě něco špatně ve staženém souboru. To XML tam nemá co dělat. Kdyžtak to video až bude čas, pak snad já nebo někdo další budeme schopni pomoci.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

funferr

takže přípona xml byla způsobena tím, že trasa byla stažena skrze mail.
Pokud ji pošlu přes airdroid, tak se načte v pořádku (uloží se bez xml).. Ale nechápu proč... Dřív u starého mobilu a starší verze Locusu jsem to běžně přes mail posílal a nebyl problém...
  •  

Menion

Jo to bohužel neporadím, ani s jedním nemám zkušenost. Nicméně zdá se že chyba je tedy mimo Locus apku jestli to dobře chápu.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •