Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - Žajdlík Josef

Pages: [1] 2 3 ... 10
1
Versions / Re: [APP] - version 3.23.+ ( 3. 4. 2017 )
« on: May 24, 2017, 07:21:20 »
The picture with leaves in the weather does not matter much in the forecast. Is not it a mistake?2
Versions / Re: [APP] - version 3.23.+ ( 3. 4. 2017 )
« on: May 22, 2017, 09:55:59 »
@Menion: Based on the fact that today's predictions are generally around 90%, for tomorrow 80%, but the next few days fall below 60%. For the shorter ones, it is more likely that the forecast will be more accurate for all providers.
CZ: Vycházel jsem z toho, že úspěšnost předpovědi na dnešek bývá všeobecně okolo 90 %, na zítřek  80 %, ale další dny klesá pod 60 %. U těch krátkodobějších je tedy pravděpodobnější, že bude předpověď přesnější u všech poskytovatelů.

3
Versions / Re: [APP] - version 3.23.+ ( 3. 4. 2017 )
« on: May 21, 2017, 16:50:30 »
Maybe it's a silly idea, but try to consider whether it would always be good to show the weather only for the current and the next day. That's what most predictions do. Cyclists should be enough and who wants longer predictions, downloading the same special application.

CZ: Možná je to hloupý nápad, ale zkuste zvážit, zda by nastálo za to zobrazovat počasí pouze pro současný a následující den. To dokáže většina předpovědí slušně. Cyklistům by to mělo stačit a kdo chce delší předpovědi, stáhne si stejně speciální aplikaci.

4
Ten profil je pro silničáře opravdu skvělý. Osobně bych nahradil v instalaci Locusu profil Fastbike tímto. Když se podíváš na obrázku, tak Fastbike nachází dost šílené cesty. Vydat se z Olomouce po 55ce by udělal snad jen šílenec. Schválně jsem tak zobrazil porovnání výpočtu stejné trasy Fastbike/fastbike-lowtraffic-III-TR5
Tedy Poutníku, musím říct, že ten profil "Fastbike - LowTraffic III. třídou" je naprosto skvělý. Zkusil jsem ho aplikovat na všechny cesty co znám a vždy našel trasu přesně tak, jak bych si ji naplánoval sám. Mockrát díky, tohle bude můj favorit.

6
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Plánování trasy
« on: May 19, 2017, 21:01:22 »
Nejsem si úplně jistý jestli Ti rozumím, ale pokud se při plánování tvoří přímky tak bych tipl, že nemáš zapnuto vytváření trasy při plánování. Je to takové to tlačítko třetí zleva dole, je to vlnovka nad ní kosočtverec. Tím zapneš výpočet trasy. Musí být modré, tedy zapnuto. Pak najdeš místo kam chceš pokračovat stiskneš první zleva ---+.

7
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Plánování trasy
« on: May 18, 2017, 13:26:54 »
Nebo kdyby jsi chtěl takovou fajnovůstku naklikat ručně do míst kde chceš aby Locus upozornil na na odbočení aniž bys používal navigaci tak si můžeš naklikat body do nějaké složky a pak zapnout Uporzornění na body z vybrané složky.

9
Ještě chci z toho profilu vytvořit jeden poněkud specifický. Každoročně vytvářím doporučené trasy pro cyklopoutě, s denním nájezdem okolo 100 km pro skupiny od dětí až po staříky, od bajků až po silničky. Snažíme se pokud to jde co nejvíce vyhýbat nezpevněným cestám protože se trasy dělají dlouho dopředu a tudíž se nedá odhadnout počasí (bláto). Na druhé straně zase nelze s takovými skupinkami jezdit po jedničkách, ale délka neumožňuje ani trasu moc natahovat objížděním. Takže je to hodně specifických požadavků a tak si vždy upravuji jeden profil speciálně na tuto akci. Zkusím to na cestách, které znám a pak aplikuji na zahraničí. Loni už se to docela povedlo, jen před Krakovem jsme skončili v bažině :-) Nebýt Tvých profilů, byly by ty cesty asi hodně dobrodružné.

10
Fastbike používám, ale někdy se na můj vkus až moc vyhýbá cyklostezkám. Někde to nevadí, ale u nás okolo Uh. Hradiště chybí průtahová silnice odvádějící kamiony ze silnic a tak, pokud to jde, raději volím vedlejší silnice a cyklostezky. Navíc nejezdím jen na silničce, ale někdy i s rodinou na trekovém kole a tak tento profil bude takový univerzálnější. Zatím vypadá velmi dobře, co jsem zkoušel našel přesně podle mých představ.

11
Máš pravdu, nastavitelná hodnota by byla lepší než striktní vyřazení. Vysokou penalizací by se stejně dalo dosáhnout takřka vyřazení. Osobně (a asi tak většina jezdců na slickových gumách) sice klidně ujedu dva kiláky navíc než jít pěšky 50 m po pěšince, ale vždy je lepší mít nastavitelnou možnost než něco striktně zakázat. Navíc jak říkáš, může být v cestě třeba dálnice a pak by se trasa ani nemusel najít. Šlo by ale vytvořit takový společný parametr pro všechny typy cest?

12
Takže díky moc, kdyby jsi chtěl profil využít jako nějaký výchozí bod, přikládám ho. Je docela ideální pro "žiletkáře", tedy silniční kola.
Jen tak pro zajímavost, nešla by někdy v budoucnu zabudovat funkce na totální vyřazení všech nezpevněných cest? To by pak mohl profil zůstat stejný jako ten Tvůj původní a jen penalizovat ty nezpevněné.

13
Zatím zkouším a vypadá to skvěle. Moje hodnoty se sice trochu liší od Tebou doporučovaných, ale výsledky se už takřka blíží ideálu. Zatím mám toto nastavení:

assign   iswet                  0 # 0 as default, *) flag for weather conditions
assign   turnInstructionMode  = 1 # 0=none, 1=auto-choose, 2=locus-style, 3=osmand-style
assign   cycleroutes_pref       0.2 # also CRP *)  costfactor penalty for not being cycleroute
assign   MTB_factor             -1.1 # default 0.0, *)
assign   smallpaved_factor      1.4 # default 0.0, *)
assign   avoid_unsafe           0 # 0 as default, gives penalty to mainroad without bike friendly status.
assign   hills                  2 # 1=default / 0=BRouter default/ 1=+ penalty for uphills >3.0%/ 2=velomobile-like avoiding slopes, 3= simulates ascend/length time equiv.
                                  # 4=valley mode, 5=No-Flats mode
assign   isbike_for_mainroads   false # default=true / if false then bike friendly tag hints for mainroads are ignored, keeping their high penalties. v2.5.20
assign   path_preference        0.0 # 0.0 as default, try 20.0 to penalize nonpath ways a/o paved ways
assign   UnifactorAdjust        -0.5 # 0.0 as default, Use value let says -0.75..+0.75. Indirectly defines a type of a road within  univ_factor_coef_raw 
                                    # that is taken as neutral by MTB_factor

14
To by bylo skvělé, nechci Tě ale moc zatěžovat určitě to dá spoustu práce.

15
Zkusím dělat pokusy s touto částí:

 add ( switch  highway=path -0.25 0.0 )
        switch ( nosurfacenortracktype ) ( switch isbike 0.0 -0.25 )
        switch nosurface  ( switch or isbike tracktype=grade2|grade3 -0.25 -0.5 )
        switch surface=compacted|fine_gravel -0.25 switch surface=cobblestone|sett  -0.4
        switch surface=ground|mud|dirt       -0.6  switch surface=grass|sand        -0.6   
        switch surface=gravel|pebblestone    -0.75   -0.6

to by mohlo být to pravé.

Pages: [1] 2 3 ... 10