Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - poutnikl

Pages: [1] 2 3 ... 25
1
Nevím o tom. Normalne tam bývá název profilu, ale při uploadu profilu na web tam Web client přihodí profile ID v server cache.  Editovat, nebo si napsat script.

2
No GraphHopper nejspíše funguje, nicméně použití visí hlavně na aktualizaci routingových dat ( visí to na naší straně ). Konfigurovatelnost není velká, nicméně to není to co by normálního uživatele příliš trápilo. .....

Já to taky tak vidím - pro mnohé je GH dobrá volba, pokud aktuálnost není problém.
Pokud je, anebo jim nebude stačit, je tu BRouter.  V cizině  s drahými daty a/nebo se špatným GSM/LTE signálem se offline navigace vždy hodí. Takové hory v mlze, bez předem připravené trasy, se sotva znatelným trailem,  který ale naštěstí je na OSM....

3
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: korekce nadmořské výšky
« on: June 26, 2017, 18:03:32 »
Provedl jsem další měření dvěma telefony současně a zjistil následující nastoupanou výšku u záznamu trasy:
S7 se zapnutým barometrem - 176 m (klesání 179 m)
S6 bez barometru - 141 m (klesání 177 m)
Vyplnění výšek pomocí SRTM - 228 m (klesání 228 m)

u obou telefonů byla vypnutá Optimalizace výšek, aby záznam nebyl ničím ovlivněn. Trasa začínala a končila na stejném místě, nebyla moc kopcovitá.
Existuje nějaký web s mapou, kde jde udělat rozbor gpx souboru k porovnaní všech tří záznamů? Rád bych zjistil, která verze záznamu je nejblíž realitě.

Nejlíp asi bude najít si na dobré topografické mapě několik dostatečně dlouhých úseků se stálým klesáním / stoupáním, s různými sklony ( poměr signal/šum pro údaje výšek, větší stoupání = mensí vliv šumu ) ) a přírodními podmínkami ( signál GPS). Pak podle vrstevnic spočítat  stoupání/klesání a to pak jako správný údaj porovnávat s výstupy Locusu. Pak vybrat tu verzi, která bude v průměru nejlíp vycházet ( protože pro různé trasy může být různé pořadí vítězů ).

4
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: korekce nadmořské výšky
« on: June 26, 2017, 17:54:01 »
When I record a track, it shows wrong amount. On the dashboard it shows 1700 m. When I save the track then it shows 950 m. A big difference and I already have SRTM. During the tour, I always have wrong values in the dashboard. Then I can turn it off immediately.
All values are wrong. Some more than others, and this comparison of differes for different routes and conditions. The right values are impossible to know for LocusMap. They can be obtained only from detailed analysis of topographic data.
The particular values for the particular route strongly depend on way of obtaining raw altitude data, way of real time data processing and way of data postprocessing.
The best choice, if available, are barometric data with automatic calibration, and next best the replacing ( not optimizing ) GPS altitude data by SRTM altitudes ( still has noise due 2D position noise, but much better than GPS altitude noise).  BTW, do you optimize GPS data, or Replace GPS data in altitude manager in SRTM context ?

For more, the best is to study the manual http://docs.locusmap.eu/doku.php?id=manual:user_guide:tools:altitude#pressure_sensor

To comment particularly used postprocessing at particular places, I admit I am not sure, this is best for Menion to answer.

5
Jediná není, ale doporučená. Další off-line možnost je Graphhopper, který má být jednodušší, ale je méně konfigurovatelný a nevím, jak to má s aktualizacemi. Osobně s ním zkušenost nemám, vyjma krátkého testování, které mě nenadchlo.

A potom je tu on-line možnost interaktivně si trasu naklikat na BRouter web clientech http://brouter.de/brouter-web/  nebo http://brouter.damsy.net, stáhnout si vygenerovanou GPX trasu a nechat LocusMap navigovat podle ní.

Pro hlasové pokyny je třeba v profilu na webu nastavit, ze je to pro Locus, protože OSMAnd používá pokyny v jiném formátu.
assign   turnInstructionMode  = 1 # 0=none, 1=auto-choose, 2=locus-style, 3=osmand-style
Na mobilu si to BRouter určí sám ( auto-choose), podle toho, která databáze bodů byla naposledy použitá. Webu je to potřeba říct.

6
......Začal jsem tím, že jsem povolil Obchod google play, který jsem měl zakázaný (nemám rád neustálé automatické aktualizace),....

Lze mít povolený obchod ale pouze s notifikací, s manuální aktualizací.

7
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: korekce nadmořské výšky
« on: June 23, 2017, 13:19:36 »
GPS přijímače jsou všechny přesné přibližně stejně. Primární je samotná chyba GPS systému a signálové + geometrické podmínky příjmu. Zařízení ji ovlivní jen nepřímo citlivostí přijímače a  počtem satelitů/sítí, které je schopno přijímat a zpracovat.  Měření lze zpřesnovat opakovaným statickým měřením, což nelze použít při pohybu. Některé systémy mohou předávat už předfiltrovaná data, takže mohou vypadat přesnější.

2 zařízení lze seriozně srovnávat pouze při paralelním záznamu  se stejným softwarem a jeho nastavením.

Co je naopak podstatné je softwarové zpracování časové serie 3D GPS signálu.

U čistě GPS výšek - slabá  filtrace ponechá šum, takže udává převýšení vyšší než skutečné. Silná filtrace filtruje nejen šum, ale i realné nepravidelné změny výšky, takže udává převýšení nižší než skutečné. Ideální filtrace GPS výšek -  která je pro každý připad jiná a nelze ji předem určit - navzájem anuluje vliv zbytkového ponechaného šumu a lehkého vyhlazení reálného profilu.

Dále je podstatný způsob práce se SRTM - viz Nastavení - senzory. Nahrazení GPS výšky SRTM výškou vytvoří výškový profil jen minimálně závislý na zařízení ( Zbytková závislost je dana určením SRTM výšky ze zašuměné GPS pozice. ). Optimalizuce GPS výšek SRTM výškou, tak já to chápu, více méně ponechává GPS výšky s malou chybou, ale nahradí ty s velkou SRTM výškou. I tady záleží, jaká filtrace se použije a kdy 9 jestli před SRTM úpravou, nebo po ní ).

Tvoje data se mi zdají, že u jednoho zařízení je nedofiltrováno, zatímco u druheho přefiltrováno.  SRTM optimalizace ( asi spíše než nahrazení ) převýšení popostrčí směrem k čistému SRTM profilu.  Já bych osobně SRTM úpravu dat používal, bud optimalizaci, nebo nahrazení.

8
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: korekce nadmořské výšky
« on: June 22, 2017, 21:34:19 »
Krátká odpověď:   SRTM je přesnější.

Dlouhá odpověď:    Dá se říct, že obě. Záleží , co myslíš pojmem přesnější. 

SRTM má lepší krátkodobou přesnost ( rozptyl hodnot ), vyjma extrémních svahů.  ( SRTM sice pro danou pozici udává vždy stejnou výšku, ale pozice se určuje z GPS, tím pádem GPS má vliv na SRTM výšku. Na 45 stupňovém svahu má SRTM výška stejnou přesnost jako GPS pozice. V kolmé stěně bude mnohem přesnější výška z GPS)

GPS má lepší dlouhodobou správnost ( odchylka střední a správné hodnoty ), protože SRTM má pro danou pozici obecně vždy systematickou chybu ( bias). To ale u záznamu trasy nehraje moc roli.

Pro účely záznamu trasy poskytuje SRTM  obecně mnohem hladší záznam výškového profilu, hlavně pro menší sklony.  To je podstatná vlastnost pro určení celkového převýšení,  srovnatelná s parametrem "Filtered ascend" u aplikace BRouter, nebo na BRouter webu.

9
Zdravím,

a to si vždy říkám, že Smartmaps už snad fungují všem :).  [...] 

SmartMaps info 6/2017 -  Ukončení prodeje SmartMaps

Vážení uživatelé SmartMaps,

Po více jak 10 letech jsme se rozhodli ukončit prodej produktů SmartMaps. Důvodů ukončení je samozřejmě více, nicméně hlavním je ten, že postupně ztrácí smysl mapy prodávat.

V dnešní době je k dispozici zdarma aplikace Mapy.cz, která obsahuje stejná off-line data pro Česko a Slovensko a navíc data pro celý svět. Kromě toho postupně přidává spoustu nových funkcí včetně navigace, takže rozdíl je dnes již minimální a může vám SmartMaps plnohodnotně nahradit.

Velmi si vážíme vaší důvěry, kterou jste nám nákupem a používáním našich produktů v minulosti projevili a projevujete. I přes ukončení prodeje vám samozřejmě budou off-line SmartMaps fungovat i nadále, dokud je sami ze zařízení neodinstalujete. A abyste na nás vzpomínali v dobrém, připravili jsme pro vás poslední aktualizaci map zdarma, která je již nyní ke stažení. Tato nabídka platí pro majitele SmartMaps 2014-2016.

Možnost stažení aktualizace, nová aktivace a omezená podpora (v akutních případech) bude k dispozici do konce srpna, abyste vše v klidu zvládli a rozmysleli.

Jaký je tedy náš přesný postup?   

30. 6. 2017 – ukončení prodeje SmartMaps
31. 8. 2017 – ukončení provozu webu SmartMaps (stahování map, aktivace) a podpory

Každopádně doporučujeme co nejdříve vyzkoušet aplikaci Mapy.cz, která je pro všechny platformy: https://aplikace.seznam.cz/mapy.html.

10
Limit podle mě má smysl jako pojistka, pokud by  routovací online/offline služba odmitala cokoliv dodat a hrozilo, že na ni bude Locus čekat donekonečna a uživatel by to nemohl stopnout.

Pokud ale Locus ví, že BRouter počítá, a pokud to netrpělivý uživatel může stornovat, je podle mě zbytečné, aby to Locus natvrdo dělal za něj.

Předpokládám, že pokud BRouter řízeně spadne např. kvůli chybě v datech, nebo kvůli low resouces při hodně dlouhé trase, že to Locusu dává vědět.

Edit: Alespoň se mi podle zobrazovanych Brouter hlasek zda, ze Locus je uzivateli předává.

11
To může být sporné.

Mobil nemá výpočetní výkon internetových serverů,  Brouter nepoužívá výkonné algoritmy jako contracted hierarchy s predvypocitanymi segmenty, a obvykle zahrnuje více Osm cest.

Mně třeba trasa pro kolo 155 km vzdušnou čarou, ca 225 km po cestě trvá na Sony Xperia M 3-4 minuty,tak to počítám rovnou v Brouteru nebo na webu.S viapoints je to rychlejší.

Ideální by bylo, kdyby Brouter před timeoutem Locusu sdělil odhad,
a uživatel se rozhodl, jestli počká. Nebo mít time out nastavitelný.

Brouter.damsy.net má webovou Verzí vhodnou i pro mobily, nejlepe s lepším rozlišením. 

12
Na jak dlouhé tratě a pro jaký prostředek?
Někdy může pomoci rychlejší profil.

13
Ahoj,

Hláška patří LocusMap. Po 120s se mu omrzí čekat, než se mu ozve BRouter. 

Odstranit jej lze na úrovni uživatele nelze. Pouze mu předejít původním postupem B, nebo obejít novějším postupem A.  Na úrovni vývojářů by si BRouter a Locus mohly předávat něco jako "wait ping", ale zatím to nedělají.

Postup A:  Obdržíš-li timeout error, a máš-li updatovaný BRouter ( poslední v1.48, implementované 1.44 a později cca 2x opraveno ), postupuj takto:

Zapamatuj si, nebo poznamenej pocatecni a koncovy bod, event. viapointy. ( Idealni, existuji-li jako favorites/oblibene body. cilovy bod by mel/musí? byt. Nebo aspon nelisit se vic jak nekolik metrů.  Ale zdá se, že Locus si často ty body pamatuje)
Spust přímo BRouter
Vyber v menu BRouter App
Na prvním místě v seznamu Brouter profilů by se měla zobrazit položka "Repeat timeout". Vyber ji.
Brouter pokračuje v počítání trasy tam, kdy byl přerušený. ( Přesněji, nedokončený druhý průchod opakuje, Pokud nestihl ani první, opakuje i ten )
Navíc si ji předžvýká, takže při příštím výpočtu se stejnym profilem a destinaci ji spocita rychle.
Když ji dopočítá, zobrazí kratce trasu a pak finalni statistiku.
Ukonci BRouter.
Spust vypocet stejne trasy v Locus znovu.
Tentokrát ji Brouter vypočte v termínu.

Postup B: Původní postup, používaný v případech, kdy byl timeout očekávaný, a postup A nebyl ještě k dispozici.

Definuj start, cil jako favority/oblibene body, pokud jeste nejsou.
Spust BRouter
vyber Brouter APP
vyber profil
vyber nogo body - volitelne
vyber body start, cil, via body
nech spocitat trasu
Az zobrazi konecnou statitiku, místo Exit vyber Server Mode.
Vyber mode car/bike/foot fast/short, na ktery se priradi profile. - mel by odpovidat modu, na ktery je profile namapovany v Locusu.
Odklikej ukonceni Brouteru.
Vrat se do Locus a nech vypocitat stejnou trasu, vcetne profilu a Brouter modu.

Poznámka na okraj - pokud se v LocuMap nektere body pojmenují from,to,via1..via9 (malými), BRouter je vždy najde a automaticky pochopí tak, že má body předem nadefinované. S výhodou se na to použije vyhrazená složka a s výhodou se takové body definují pres quick points - PRO feature.

14
Já jsem vždy navigoval od cesty k cestě, neb od/do favorita na cestě, takže jsem tyto problémy nikdy neměl. Podle adresy apod. to bude asi horší. :-)   "Poslední míle" je více méně o tom, jak to na místě vypadá a kam a jak a jestli vůbec se dá zajet, interativně pohledem na mapu a terén.

15
Troubles & Questions / Re: Export brouter0.gpx how?
« on: May 31, 2017, 08:05:00 »
..... Is there any way from within Locus to export this file with a more meaningful name so I can then copy it to a dedicated GPS?

brouter0.gpx as a BRouter output is to be imported by LocusMap among its native tracks, therefore it cannot be exported.  All you may need is to directly rename the file before copying, in case you are going to copy multiple files.

The other way would be to import it to Locus, and then to export it.

Pages: [1] 2 3 ... 25