Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - Dan S.

Pages: [1] 2 3 ... 10
1
Trochu to rozvedu o co mi jde.
Trasy jsem nahrával telefonem S6. Před 2 měsíci jsem přešel na S7. V porovnání nastoupaných metrů S6 vs S7 je značný rozdíl. Na stejné trase jsem s S6 nastoupal 500 výškových metrů a u S7 jen 250 m. U S6 jsem používal Optimalizaci naměřené výšky - těžký fitr, u S7 taky, ale přešel jsem postupně z těžkého filtru na lehký.
Když dám u zaznamenané trasy S6kou vypočítat výšky pomocí SRTM v Locusu, tak mi vždy naměřené výšky sníží (např. 500 m naměřené S6kou převede na 400m). Když u trasy zaznamenané S7kou dám vypočítat výšky, vždy mi výšky přidá, tj. z původních 250 udělá 350m.
Nerozumím tomu rozdílu naměřených výškových metrů u záznamu trasy S6 vs S7. Proč je v tom tak velký rozdíl, S6 nadhodnocuje a S7 podhodnocuje?

Díky tomu rozdílu přemýšlím, jaký zdroj nastoupaných metrů použít, zda GPS nebo SRTM? Zaznamenané trasy většinou vedou lesem, polem, někdy je špatný výhled na oblohu.

Při zkoušce dalšího telefonu, Vodafone Prime6, ten to přepálí úplně, na trase, kde by mělo být cca 200 m, zaznamený 700 m. Přitom GPS má velmi přesnou.


2
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: korekce nadmořské výšky
« on: Yesterday at 13:29:27 »
Navážu na předchozí příspěvky.
Dá se říct, které měření nadmořské výšky je přesnější, SRTM data v Locusu nebo GPS v telefonu?
Jedná se o hodnoty naměřené v záznamu trasy.

3
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Plánování trasy
« on: May 18, 2017, 13:05:18 »
Nastavení - Navigace - Upozornění na sjetí z trasy ... tam najdeš možnosti, jak tě Locus upozorní, když sjedeš z trasy=navigace. Stejné nastavení je i u Navádění.
K navigaci. Trasu si můžeš vytvořit online nebo offline přes Přidat novou trasu a měření.
Stačí takhle?

K zálohování ... vlevo nahoře hamburger menu (ty tři čárky) - Další funkce - Zálohování. Přes tuto funkci si zálohuješ/obnovíš nastavení, trasy ...

4
Takže chyba byla na mé straně  ;) profily jsem stahoval jako soubory a proto to nefungovalo. Zajímavé je, že když jsem takto stáhl ty starší, tak fungovaly bezchybně.
Díky

5
Brouter mám aktuální, včetně dat, teď dokonce přeinstalovaný a chyba tam je pořád.
Stejná chyba se zobrazí i při načtení nového profilu MTB na http://brouter.de/brouter-web/
Stejná chyba je i při načtení profilů od Zossebarta.Edit ... nové profily (ty, které nefungují) stahuji z https://github.com/poutnikl/Brouter-profiles/tree/master/BikeProfiles
a
https://github.com/zossebart/brouter-mtb

A při použití přímo v Brouteru na telefonu se vyskytne stejný problém.

6
Poutniku, někdy loni před létem jsem s tvojí pomocí upravoval profil na MTB, skončilo to na MTB_factor 2.0 a smallpaved_factor -0.5.

Teď jsem porovnával v Total Commanderu nový profil MTB 2.6 s upraveným profilem MTB 2.5.5 a jsou to úplně jiné profily  :D
Jaký je teď rozdíl v výpočtu terénní trasy starý MTB vs nový MTB profil?

Díky

edit
u nových profilů mi locus vypíše chybu ... viz příloha. Co s tím?


7
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Import trasy s navi příkazy?
« on: May 12, 2017, 20:19:56 »
Taky to jde přes vytvoření kopie trasy a při ukládání kopie je možnost vygenerování navigačních příkazů (nebo i otočit směr)

8
Jdou doplnit do LoMaps cestičky, které v mapách chybí? Viz screenshot LoMaps vs mapy.cz
image uploadcertificity.com
upload gifcertificity.com

9
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Lze fotit při spuštěném Locusu?
« on: January 19, 2017, 19:39:53 »
Myslím, že problém bude v telefonu. Pokud si dobře pamatuji, tak mi při navigaci fotoaparát normálně funguje, bez ukončení navigace.

10
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Meranie vzdialenosti
« on: October 13, 2016, 20:05:38 »
Zapnout v nastavení a potom dvěma prsty najednou ťapnout na mapu. Mezi těmi dvěma doteky se ti zobrazí vzdálenost.

11
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Mizení pravého panelu - bug
« on: September 03, 2016, 19:34:14 »
Po některé aktualizaci mi začal mizet pravý panel. V pravém panelu mám 5 položek, v nastavení mám nastaveno skrytí pravého a současně i spodního panelu po 9999 sec. Když spustím Locus, vše je v pořádku, nechám Locus běžet na pozadí a po rozsvícení displeje nevidím pravý panel, spodní zůstává viditelný. Dvojklikem pravý panel zobrazím, nebo oba současně skryji. Dělá mi to tak cca 2 týdny nebo i déle, po některé aktualizaci, avšak jsem tomu dříve nevěnoval pozornost.
Pravý panel mizí nahodile, ale když zmizí tak pouze ten pravý panel.

12
Dík za rychlou odpověď, takže prozatím vypínám.

13
Teď je v Locusu novinka a to nastavení profilů Brouteru přímo v Locusu. Jaké profily to bere a jak to ovlivní mé profily, které mám přímo v Brouteru naroutované, např kolo rychle - mtb1, kolo krátká - mtb2,...?

14
Musíš si v Locusu navolit adresáře, kde má Locus hledat fotky s gps údaji. Ťapni na Lokalizované foto (pozor ne na očičko, ale na ten název) a dostaneš se do nastavení, kde si navolíš adresáře. Přes očičko se jen zapíná/vypíná zobrazení fotek na mapě.

Pro meniona ... pomohlo by, kdyby Locus uměl prohledat i podadresáře, stačil by vybrat jeden hlavní adresář a Locus by to prohledal celé.

15
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Akční panel - Nejbližší body
« on: August 05, 2016, 21:08:33 »
Nešlo by zobrazit i nejbližší body zájmu ( stahované spolu s LoMaps) i kdyby nebyly zobrazené (přes body zájmu)?

Pages: [1] 2 3 ... 10