Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - Dan S.

Pages: [1] 2 3 ... 10
1
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Locus live tracking - aplikace
« on: March 07, 2018, 14:57:29 »
Takže nastavený interval odesílání polohy  je úplně bezpředmětný ve vztahu k vybíjení baterie, je tedy jedno jestli nastavím interval na 1 minutu nebo 10 minut? Rozdíl bude pouze v tom, že častější odeslání polohy více vybíjí baterii z důvodu odesílání informací přes internet? A GPS vybíjí baterii stejně u obou intervalů?
Dík

2
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Locus live tracking - aplikace
« on: March 07, 2018, 11:19:37 »
Obnovím téma.
V Locusu mám nastaveno Zapnout GPS při startu + Vypnout GPS pokud je skrytá. Pokud spustím Live tracking (např. interval 5 min) a nic dalšího (např. záznam trasy), tak bude GPS v Locusu stále zapnutá (i při vypnutí obrazovky) nebo se GPS vypne po zhasnutí obrazovky (tak jak mám nastaveno)?

Druhý dotaz navazuje na to, že se GPS vypne po zhasnutí obrazovky. Locus si tedy GPS sám zapne, aby odeslal polohu (u mne v intervalu co 5 min), zároveň před odesláním polohy čeká na GPS FIX a poté GPS zase vypne? To se opakuje s každým požadavkem na odeslání polohy Live Trackingu?

Zajímá mě to vzhledem k úspoře baterie při Live trackingu.


3
Ten nový symbol Lomap vlevo dole asi nepůjde odstranit? Celkem mi tam vadí.


4
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Zobrazení zón tepové frekvence
« on: January 31, 2018, 08:45:35 »
Je to škoda, ale chápu to. Díky

5
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Zobrazení zón tepové frekvence
« on: January 30, 2018, 11:10:48 »
Ahoj Menione,
bylo by možno rozšířit statistiky zaznamenané trasy (tam, kde vidím dobu, čas, nastoupané metry ...) o čas strávený v konkrétních zónách tepové frekvence? Aktuálně jde vidět ve statistice pouze průměrný tep a maximální tep.
Ideální by bylo v nastavení Locusu si nastavit i tepy u konkrétních zón ... Zóna 1 - 110 130 tepů, Zóna 2 - 131 - 150 tepů ..... až po zónu 5 (v nastavení tam, kde si nastavuji váhu a pohlaví pro výpočet kalorií) a při zobrazení statistiky u zaznamenané trasy bych viděl, kolik času jsem strávil v Z1 .... Z5

Tady jsou odkazy na požadavky, které jsou zatím bez odezvy
http://help.locusmap.eu/topic/heart-rate-tracking-improvements#comment-49440
http://help.locusmap.eu/topic/feature-request-visibility-of-the-heartrate-zones-in-the-diagram

6
Přimlouvám se za nějaké profily pro MTB (terénní cyklistiku), např https://github.com/zossebart/brouter-mtb

7
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: korekce nadmořské výšky
« on: June 26, 2017, 06:42:04 »
Provedl jsem další měření dvěma telefony současně a zjistil následující nastoupanou výšku u záznamu trasy:
S7 se zapnutým barometrem - 176 m (klesání 179 m)
S6 bez barometru - 141 m (klesání 177 m)
Vyplnění výšek pomocí SRTM - 228 m (klesání 228 m)

u obou telefonů byla vypnutá Optimalizace výšek, aby záznam nebyl ničím ovlivněn. Trasa začínala a končila na stejném místě, nebyla moc kopcovitá.
Existuje nějaký web s mapou, kde jde udělat rozbor gpx souboru k porovnaní všech tří záznamů? Rád bych zjistil, která verze záznamu je nejblíž realitě.

8
Navážu na export stop do gpx. Když si vytvořím v Locusu s pomocí Brouteru (Přidat novou trasu) trasu a tu exportuji do gpx, poté naimportuji zpět do Locusu (nebo jen zobrazím v Mapové položky), tak z původní navigační trasy je zaznamenána stopa, tj. obsahuje čas jízdy, průměrnou rychlost, tempo, kalorie ... Jak tomu zabránit? Je problém v exportu?

9
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: korekce nadmořské výšky
« on: June 23, 2017, 10:14:58 »
Trochu to rozvedu o co mi jde.
Trasy jsem nahrával telefonem S6. Před 2 měsíci jsem přešel na S7. V porovnání nastoupaných metrů S6 vs S7 je značný rozdíl. Na stejné trase jsem s S6 nastoupal 500 výškových metrů a u S7 jen 250 m. U S6 jsem používal Optimalizaci naměřené výšky - těžký fitr, u S7 taky, ale přešel jsem postupně z těžkého filtru na lehký.
Když dám u zaznamenané trasy S6kou vypočítat výšky pomocí SRTM v Locusu, tak mi vždy naměřené výšky sníží (např. 500 m naměřené S6kou převede na 400m). Když u trasy zaznamenané S7kou dám vypočítat výšky, vždy mi výšky přidá, tj. z původních 250 udělá 350m.
Nerozumím tomu rozdílu naměřených výškových metrů u záznamu trasy S6 vs S7. Proč je v tom tak velký rozdíl, S6 nadhodnocuje a S7 podhodnocuje?

Díky tomu rozdílu přemýšlím, jaký zdroj nastoupaných metrů použít, zda GPS nebo SRTM? Zaznamenané trasy většinou vedou lesem, polem, někdy je špatný výhled na oblohu.

Při zkoušce dalšího telefonu, Vodafone Prime6, ten to přepálí úplně, na trase, kde by mělo být cca 200 m, zaznamený 700 m. Přitom GPS má velmi přesnou.


10
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: korekce nadmořské výšky
« on: June 22, 2017, 13:29:27 »
Navážu na předchozí příspěvky.
Dá se říct, které měření nadmořské výšky je přesnější, SRTM data v Locusu nebo GPS v telefonu?
Jedná se o hodnoty naměřené v záznamu trasy.

11
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Plánování trasy
« on: May 18, 2017, 13:05:18 »
Nastavení - Navigace - Upozornění na sjetí z trasy ... tam najdeš možnosti, jak tě Locus upozorní, když sjedeš z trasy=navigace. Stejné nastavení je i u Navádění.
K navigaci. Trasu si můžeš vytvořit online nebo offline přes Přidat novou trasu a měření.
Stačí takhle?

K zálohování ... vlevo nahoře hamburger menu (ty tři čárky) - Další funkce - Zálohování. Přes tuto funkci si zálohuješ/obnovíš nastavení, trasy ...

12
Takže chyba byla na mé straně  ;) profily jsem stahoval jako soubory a proto to nefungovalo. Zajímavé je, že když jsem takto stáhl ty starší, tak fungovaly bezchybně.
Díky

13
Brouter mám aktuální, včetně dat, teď dokonce přeinstalovaný a chyba tam je pořád.
Stejná chyba se zobrazí i při načtení nového profilu MTB na http://brouter.de/brouter-web/
Stejná chyba je i při načtení profilů od Zossebarta.Edit ... nové profily (ty, které nefungují) stahuji z https://github.com/poutnikl/Brouter-profiles/tree/master/BikeProfiles
a
https://github.com/zossebart/brouter-mtb

A při použití přímo v Brouteru na telefonu se vyskytne stejný problém.

14
Poutniku, někdy loni před létem jsem s tvojí pomocí upravoval profil na MTB, skončilo to na MTB_factor 2.0 a smallpaved_factor -0.5.

Teď jsem porovnával v Total Commanderu nový profil MTB 2.6 s upraveným profilem MTB 2.5.5 a jsou to úplně jiné profily  :D
Jaký je teď rozdíl v výpočtu terénní trasy starý MTB vs nový MTB profil?

Díky

edit
u nových profilů mi locus vypíše chybu ... viz příloha. Co s tím?


15
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Import trasy s navi příkazy?
« on: May 12, 2017, 20:19:56 »
Taky to jde přes vytvoření kopie trasy a při ukládání kopie je možnost vygenerování navigačních příkazů (nebo i otočit směr)

Pages: [1] 2 3 ... 10