Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - wlashack

Pages: [1] 2 3 ... 11
1
Hello,
I am not very happy about removing Compatibility Mode for GPS navigaton. My phone does not work well with Map Rotation On for some reason and turning compatibility mode ON solved this problem. What is the reason for removing it completely from the app? Thanks.

2
A co to udělat volitelné, ať si každý může vybrat? Je problém dát pozici vrstvy jako volitelnou? Nechci dělat chytrého, nejspíš máte dobrý důvod uvažovat jak uvažujete, jen mám zkušenost, že moc průhledná trasa není vidět, málo průhledná skrývá ikonky. A možná bych to musel vidět, ale takhle od pasu mi nepřijde, že by mi ikonky zobrazované nad stopou mohly někdy vadit. Nenapadá mě důvod, stopu přece nezakryjí, podobně jako nezakrývají turistické trasy v mapě, ale doplňují k nim důležité informace. Nehandrkuji se, jen nahlas uvažuji.

3
Nemyslel jsem cestu nakreslenou v samotné mapě, ale trasu, kterou jsem si naplánoval a teď podle ní jdu/jedu. Vykresluje se NAD ikonkami mapy a tím, že jsou navíc malé, často je čára trasy překryje že nejsou (skoro) vidět. Co umístit ikonky nad vrstvu s trasou?

4
Asi se mi podařilo aspoň dostat do Locusu paws_tourist, tedy turistické značky (snad to chápu správně), ale žádné body typu odpočívadla, studánky apod. nepřibyly, takže stav jako předtím s "klasickými" LoMaps, jen mapa na pohled vypadá jinak.

5
Díky za tip.
Ovšem zkouším to louskat a je to teda hodně náročné udržet nit a pochopit, co s tím. S každým kliknutím na něco "vysvětlujícího" se děj víc a víc zamotává jako v detektivce. :)

6
Používám LoMapy, spokojenost, díky. Ale jedna věc by myslím vylepšit zasloužila - ikonky (např. rozcestníky atd.). Jednak se zobrazují dost titěrné, člověk je snadno přehlíží, navíc se nezvětšují při zoomu, překrývá je pak zobrazená trasa apod.
Druhá věc, kterou bych ocenil možná nejen já, jsou značky turistických odpočívadel - LoMapy jsou na ně dost chudé. Třeba mapy.cz toho ukazují mnohem víc. Díky a ať se daří.

7
Já bych viděl jako řešení ten root, protože si myslím, že ten telefon má (možná záměrně) totálně zasviněné úložiště v paměti bordelem, který je v něm předinstalovaný a možná i nějak systémově omezený přístup k paměťové kartě. Jak jsem psal, má 16 GB, na ní uloženo 830 MB, a nic se tam už nevejde. Vyfotím tři fotky a hlásí, že mám plno. Chci aktualizovat appku, hlásí, že není kam atd. Bohužel si na root netroufám, tak jsem smířený s tím co je, vděčný, že Locus tam vždycky naštěstí dostanu a netrápím se tím už zbytečně.

8
Podle mě to je o nějakých nepřístupných oddílech v paměti/na kartě. Přesně co popisuješ dělávám každou chvíli, protože se telefon nechce ani aktualizovat pro "nedostatek místa". Ale jak jsem psal — teoreticky mám 16 GB kartu v telefonu, na ní všechny appky (asi čtyři), z nichž zdaleka největší Locus má asi 750MB. Takže místa by mělo být habaděj, ale není, telefon to vidí jinak, netuším jak. V samotné paměti telefonu jsou tovární aplikace, které nejdou smazat, tak jsem jim aspoň smazal data, zakázal aktualizace a ještě deaktivoval. I tak tam je tak tak, aby telefon jel. Víc nevím, co bych mohl udělat. Vůbec nerozumím, proč telefon podporuje paměťovou kartu, když ji pak nevyužívá, trochu peklo tohleto. Je samozřejmě možné, že mám něco nastaveno špatně, ale fakt nevím co.

9
Já se přiznám, že jsme to nezkoušel. Jednak protože mi vyhovuje profil GraphHopper a druhak mám pitomý telefon, na kterém je obrovská nouze o místo a něco nového na něj nahrát je docela dobrodružství. Což dost možná souvisí s tím, že jsem nechtěně smazal data BRouteru a on teď hlásí tu hlášku. Uvědomil jsme si to v souvislosti s odpovědí na můj dotaz, že je něco takového dost možné, protože telefon promazávám dost často a kromě Locusu a Gmailu s Kalendářem na něm nenechávám prakticky nic.
Tak se omlouvám, že to nedokážu dotáhnout do konce, protože to místo prostě v telefonu nemám, přestože mám SD kartu, a všechny appky přesunuty na ni. Nerozumím, jak se to chová, teoreticky bych měl mít místa kupu, ale nemám, jakmile se něco chce zaktualizovat, už to hlásí problém s místem a začíná peklo.
Tak se omlouvám, můj problém jste vyřešit pomohli, ale já vám bohužel nepomůžu.

10
Aha, asi už rozumím, odkud vane vítr. Neuvědomil jsem si, že existují různé zdroje pro výpočet a každý má své možnosti, které se promítnou do voleb Locusu. Už jsem si vybral vhodný zdroj (GraphHopper) a funguje zdá se výborně. Mimochodem — BRouter mi hlásí nějakou chybu (chybějící soubor). Jde to opravit?
Díky.

 

11
Myslím tím, že když spustím Plánovač tras, je tam modrá kulatá ikonka, která mi dovolí vybrat Režim kreslení:
- rychlá/krátká autem
- rychlá/krátká na kole

Žádnou volbu "turistická pěšky" nevidím. Vybírám tedy kolo, to plánuje trasy po turistických značkách, ale ne vždy to jde. Proto se ptám, jestli to jde nějak nastavit pro pěšáky.

12
Zdravím, zkouším pravidelně používat plánovač tras. Pro pěší turistiku jsem nenašel profil, tak používám cyklistický a ono to často funguje. Ale ne vždy, někdy přestože mapou vede turistická značka, vyhledávač ji nechce použít, ani když jej přemlouvám (a tam, kde to znám, vím že má i pravdu, kolo by tam jet nemohlo).
Chci se ale zeptat - jak plánovat pro pěší? Díky.

13
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: "Posunutá" orientace mapy
« on: December 11, 2017, 20:22:48 »
Díky za tipy. Zkusil jsme jinou appku, Kompas přímo v telefonu, a ten nejdřív taky ukazoval divně, ale po chvilce "mávání" se vzpamatoval. Zajímavé bylo, že při "mávání" se spuštěným Kompasem jsem cítil, jak v telefonu vibruje čidlo. Když jsem pak zapnul Locus (který pořád správně neukazoval), mával jsem zase telefonem, ale žádné vibrace čidla při tom necítil.

Nicméně jsem v Locusu v Nastavení/Čidla zapnul Režim kompatibility a zdá se, že to pomohlo. Zatím jsem to tedy testoval jen doma v obýváku, uvidím co bude v terénu, nicméně se mapa začala konečně svižně natáčet a ukazovala na první pohled správně.

Tak ještě jednou díky za pomoc.

14
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / "Posunutá" orientace mapy
« on: December 10, 2017, 22:15:09 »
Zdravím, už nějaký čas mám v telefonu ujetou mapu (používám vektorovou LoMaps Českou republiku) = když ji nechám, aby se automaticky natáčela, je oproti reálu tak o 45° natočená doprava. Vím, že to řešívá "mávání telefonem", i jsem to v minulosti několikrát spěšně použil, takže tohle "umím". Nicméně teď to nepomáhá a "ujeté" to je trvale (a tudíž v terénu nepoužitelné). Nevím co s tím, poradíte? Díky.

15
Zdravím,
nevím, jestli jsem správně, ani jestli to, co napíšu k něčemu bude, ale zkusím:
O víkendu jsem šel po turistické značce ze Žďáru nad Sázavou a v jednom místě si všiml, že je trasa předělaná (používám vektorové LoMaps). Přikládám dva screenshoty toho místa (souřadnice jsou cca 49.6476833N, 15.8434150E). Jde o ten kousíček pod rybníkem Doubravník, ta tyrkysová trasa je správně, mají to tam předělané. Tak kdyby to tvůrcům mapy nějak pomohlo, budu rád. Pokud se tyhle věci řeší úplně jinak a jsem jen zbytečně aktivní, taky budu rád, když mi dáte vědět. :)
Pages: [1] 2 3 ... 11