Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - wlashack

Pages: [1] 2 3 ... 12
1
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Co sloučit body s trasami?
« on: August 29, 2018, 08:18:45 »
Rozumím. Ale bylo by to krásné... :)

2
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Co sloučit body s trasami?
« on: August 26, 2018, 15:22:44 »
Zdravím,
už dlouho si říkám, jak mi vůbec organizačně nevyhovuje dělení dat na body a trasy. Mnohem radši bych si vytvořil složku a do ní dával, co chci. Pak bych měl hezky pohromadě trasu s body, které s ní souvisejí (případně víc tras se souvisejícími body), mohl to jednoduše vyexportovat a poslat kamarádům atd. Prostě mi nedává smysl mít to rozdělené, ničemu to nepomáhá, jen to zbytečně komplikuje přehled v datech. Abych se v tom vyznal, mám dvakrát tolik složek, stejné složky v sekci Body i Trasy.
Nemáte chuť to změnit a udělat to "normálně" tak, jak všude složky fungují? Prosím?

3
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Záloha Locusu - jen něco problikne
« on: August 25, 2018, 08:19:39 »
Zdravím,
snažím se udělat zálohu Locusu (dělávám to každou chvíli, čili ne poprvé), ale teď chvíli běží zálohování, a pak jen problikne dole na obrazovce zelený infořádek tak rychle, že vůbec nestihnu zaregistrovat co vlastně, a tím se to celé ukončí.

Locus mi nejspíš chce sdělit, že vše proběhlo a nabízí možnost sdílet, jen to teď nějak samo hned zmizí..

P.S.: Tak mě napadlo to zkusit i na tabletu, a tam se to chová stejně, pouze to "probliknutí" je maličko pomalejší, tak jsem si stihl všimnout, že je na tom zeleném panelu skutečně napsáno Proces úspěšný a ikonka pro sdílení (což bych přesně potřeboval, ukládám si zálohy na Google Disk). Takto to ale nemám šanci stihnout stisknout. :)

4
Ještě jsem včera během nočního výletu zjistil, že po půlnoci to hlásí aktuální čas jen v minutách. Ozvalo se: "Aktuální čas, čtyři minuty", namísto "nula hodin čtyři minuty". Ale přijde mi to takové vtipné, pobavilo mě to, tak bych to asi ani neřešil. :)

5
Jsi dobře, jen ještě klikni na ty tři tečky vpravo nahoře. (to je právě ono "utajení"ˇzmiňované výš)

6
Mno, a nějaké "oficiální" stanovisko k tomuhle tématu, šlo by něco napsat prosím? Díky.

7
Chci poděkovat, vypadá to, že obě na začátku tohodle topicu zmiňované záležitosti jsou opravené. Jak hlášení aktuálního času, tak výpočet průměrné rychlosti fungují, jak mají. Super!

8
Zdravím! Ještě jednou otevírám tohle téma. Zkusil jsem udělat ten ruční přepis konfiguračního souboru, nicméně se ukázalo, že při každé aktualizaci Locusu se to vrátí zpátky na defaultních 5 vteřin. Tudíž znovu zkusím požádat — fakt by to nešlo dát přímo do voleb, aby si člověk nastavil vlastní čas návratu na střed v aplikaci? Podle mého to není tak okrajová funkce, že by potěšila jenom mě.

9
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Změna velikosti symbolů v mapě?
« on: July 01, 2018, 12:18:17 »
Zdravím,
jde prosím nějak zvětšit zobrazování symbolů v mapě (používám vektorové LoMaps)? Myslím tím studánku, odpočívadlo (přístřešek) apod. Obvykle zrovna tyhle jmenované vůbec nevidím, musím mapu hódně zazoomovat, čímž je to pro mě bezcenné, protože si toho během výletu vůbec nevšimnu.

Řeším to teď tak, že ještě než někam vyrazím, prozkoumám trasu a její okolí na mapy.cz a sám si ručně do Locusu navkládám vlastní ikonky, které se zobrazují tak, že jsou dobře vidět. Ale v podstatě tím jen velice složitě duplikuji to, co v mapě je, jen to není viditelné.

Díky.

10
Díky, přesně jak píšeš, utajené. :) Hledal jsem tam aspoň desetkrát, ale kliknout na ty tři tečky nahoře už mě nenapadlo. Podvědomě jsem předpokládal, že dál už není kam jít. A ono je.

11
Zdravím, v manuálu (http://docs.locusmap.eu/doku.php?id=cz:manual:user_guide:tracks:planning&s[]=pl%C3%A1nova%C4%8D) se píše o přidávání bodů v Plánovači toto:
"...klepnutím přímo na mapu (rychlé, ale nepřesné - možnost lze zrušit v menu trasy)

Rád bych to zrušil, snažím se přijít na to, co je tím červeným textem přesně myšleno. Hledám všude možně, ale nedaří se. Poradíte, kde to přesně zruším? Díky.

12
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Jak aktivovat pravý panel?
« on: June 21, 2018, 21:47:44 »
Takze moja prva rada ze pridavaj pridavaj bola spravna  ;)

Přesně tak, to mě navedlo k nápadu zkusit přidávat tlačítka. :) Sám bych to nevymyslel.

13
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Jak aktivovat pravý panel?
« on: June 21, 2018, 21:46:28 »
Ono jde i o to,. že jsou případy, např. zrovna ten můj, kdy přidat do horního panelu čtvrté tlačítko, už nebude pořádně vidět vlevo ten panýlek o západu slunce: To je i důvod, proč jsem čtvrté tlačítko chtěl dát doprava a ono to nešlo.14
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Jak aktivovat pravý panel?
« on: June 21, 2018, 21:20:50 »
Tak jsem zjistil, že když začnu přidávat tlačítka do horního panelu, tak se mi až v něm mám 4 kusy přidá sekce Pravý panel a už to funguje jak má. Dokonce i když pak z horního panelu tlačítka odstraním, sekce pravý panel už mi tam zůstane, pokud v něm nějaká tlačítka mám nastrkaná. Ovšem tohle by mě nenapadlo ani ve snu, že to funguje takto. Očekával bych, že sekce Horní panel i Pravý panel budou k dispozici pořád.

15
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Jak aktivovat pravý panel?
« on: June 21, 2018, 20:10:01 »
I to jsem četl, ale končím hned v úvodu (mimochodem je tam chybka v tom, že teď už neplatí cesta Menu > Nastavení > Mapy > Panely & Tlačítka > Nastavit panely funkcí, ale Menu > Nastavení > Ovládání...).

Ale to je nepodstatné. Asi není ani podstatné, že v pravém rohu obrazovky nevidím tlačítko "+". Důležité asi je až to, že v okně Panely funkcí (ať jdu do něj přes menu anebo dlouhým stiskem tlačítka v horním panelu) nevidím žádné možnosti pro pravý panel. Jen ten horní. Když chci přidat tlačítko, zase se mi nabídne jen možnost do horního panelu, ale ne doprava. Prostě pravý panel jako kdyby pro mě neexistoval.Pages: [1] 2 3 ... 12