Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Topics - wlashack

Pages: [1] 2 3 4
1
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Locus na SD kartu?
« on: October 27, 2018, 16:10:11 »
Zdravím,
mám telefon s 2 GB RAM, z čehož je půlka zaplněná předinstalovanými aplikacemi. Mohu do něj dát SD kartu (tak jsem tam 32 GB dal), nicméně mi na ni nejde přesunout Locus, resp. hlavně LoMaps (offline mapy), které zabírají několik set MB. Díky tomu je RAM telefonu plná, telefon sotva jede a nic už nejde zaktualizovat, protože hlásí, že není místo. Přitom mám 32 GB místa na SD kartě, která je téměř prázdná, je na ní jen pár aplikací, které tam telefon umí přesunout.
Jde to nějak řešit = přesunout všechna data Locusu na SD kartu?

Díky.

2
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Co sloučit body s trasami?
« on: August 26, 2018, 15:22:44 »
Zdravím,
už dlouho si říkám, jak mi vůbec organizačně nevyhovuje dělení dat na body a trasy. Mnohem radši bych si vytvořil složku a do ní dával, co chci. Pak bych měl hezky pohromadě trasu s body, které s ní souvisejí (případně víc tras se souvisejícími body), mohl to jednoduše vyexportovat a poslat kamarádům atd. Prostě mi nedává smysl mít to rozdělené, ničemu to nepomáhá, jen to zbytečně komplikuje přehled v datech. Abych se v tom vyznal, mám dvakrát tolik složek, stejné složky v sekci Body i Trasy.
Nemáte chuť to změnit a udělat to "normálně" tak, jak všude složky fungují? Prosím?

3
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Záloha Locusu - jen něco problikne
« on: August 25, 2018, 08:19:39 »
Zdravím,
snažím se udělat zálohu Locusu (dělávám to každou chvíli, čili ne poprvé), ale teď chvíli běží zálohování, a pak jen problikne dole na obrazovce zelený infořádek tak rychle, že vůbec nestihnu zaregistrovat co vlastně, a tím se to celé ukončí.

Locus mi nejspíš chce sdělit, že vše proběhlo a nabízí možnost sdílet, jen to teď nějak samo hned zmizí..

P.S.: Tak mě napadlo to zkusit i na tabletu, a tam se to chová stejně, pouze to "probliknutí" je maličko pomalejší, tak jsem si stihl všimnout, že je na tom zeleném panelu skutečně napsáno Proces úspěšný a ikonka pro sdílení (což bych přesně potřeboval, ukládám si zálohy na Google Disk). Takto to ale nemám šanci stihnout stisknout. :)

4
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Změna velikosti symbolů v mapě?
« on: July 01, 2018, 12:18:17 »
Zdravím,
jde prosím nějak zvětšit zobrazování symbolů v mapě (používám vektorové LoMaps)? Myslím tím studánku, odpočívadlo (přístřešek) apod. Obvykle zrovna tyhle jmenované vůbec nevidím, musím mapu hódně zazoomovat, čímž je to pro mě bezcenné, protože si toho během výletu vůbec nevšimnu.

Řeším to teď tak, že ještě než někam vyrazím, prozkoumám trasu a její okolí na mapy.cz a sám si ručně do Locusu navkládám vlastní ikonky, které se zobrazují tak, že jsou dobře vidět. Ale v podstatě tím jen velice složitě duplikuji to, co v mapě je, jen to není viditelné.

Díky.

5
Zdravím, v manuálu (http://docs.locusmap.eu/doku.php?id=cz:manual:user_guide:tracks:planning&s[]=pl%C3%A1nova%C4%8D) se píše o přidávání bodů v Plánovači toto:
"...klepnutím přímo na mapu (rychlé, ale nepřesné - možnost lze zrušit v menu trasy)

Rád bych to zrušil, snažím se přijít na to, co je tím červeným textem přesně myšleno. Hledám všude možně, ale nedaří se. Poradíte, kde to přesně zruším? Díky.

6
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Jak aktivovat pravý panel?
« on: June 21, 2018, 19:33:37 »
Zdravím, snažím se marně přijít na to, jak zaktivovat, abych mohl přidávat funkce i do pravého panelu. Ať zkouším, co zkouším v "Nastavení - Ovládání - Panely a tlačítka", tak pravý panel nikde a tudíž do něj nemohu přidávat tlačítka.
V "Nastavit panely funkcí" se mi zobrazují jen možnosti pro horní panel, o pravém tam není nic. Zapnutí/vypnutí skrývání pravého panelu také nic neřeší, položku "Panely a orientace obrazovky" mám nastaveno jako "Obě", čili by měl být pravý panel vidět v každém případě. Tak už nevím, co dál, poradíte prosím? Díky.

7
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Dotaz k Plánovači tras v Locusu
« on: June 19, 2018, 21:19:10 »
Zdravím, chci se zeptat k Plánovači — je možné Plánovačem vytvořenou trasu (uloženou, ale vymazanou z Plánovače) dodatečně opět editovat? Koukám do manuálu, zkouším, ale nedaří se. přitom předpokládám, že to musí jít, jen na to nedokážu přijít. Poradíte? Díky.

8
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Plánování tras na PC?
« on: June 18, 2018, 18:22:42 »
Zdravím, jen dotaz — neplánujete zprovoznit nějakou formu online plánovače tras na počítači, čili na velkém displeji? To je to jediné, co mi na Locusu chybí a obcházím to tak, že si trasy plánuji a klikám na mapy.cz, a odtud exportem do Locusu.
Jednak si při tom ale přijdu jako nevěrník, druhak mě mapy.cz upřímně namíchly tím, jak to, co skvěle fungovalo, překopali do něčeho, co už zdaleka tak dobře nefunguje a je to i mnohem nepřehlednější. Tak mě napadlo se zeptat, osobně bych to nesmírně ocenil.
K tomu jen dodám, že i na telefonu se vaším systémem parádně trasy ladí, plánují atd. přímo v terénu, používám to pořád a nadšeně. Ale i ta velká obrazovka je často prostě potřeba.

Díky a ať se daří!

9
Zdravím,
předně díky za super aplikaci. Mám k ní jeden postřeh, který by možná potěšil i jiné — v tuto chvíli je možnost zapnout vracení mapy na současnou pozici (v Nastaveních je to položka Držet kurzor uprostřed). Je to super funkce, jen je dost nešikovná nemožnost si změnit těch defaultních 5 vteřin. Např. pro mé účely je ideál třeba minuta, možná klidně i 5 nebo víc. Chodím/jezdím a sem tam potřebuji posunout mapu a prozkoumat jinou její část. A v podstatě vůbec nepotřebuji hned návrat na aktuální pozici, to ať se klidně vrátí samo během mé další chůze/jízdy. Obvykle ve chvíli, kdy mapu zkoumám, vím, kde jsem a kam aktuálně jít. Mrknout do ní potřebuji zas až po čase, kdy se mi hodí, že už bude kurzor zase na mé aktuální pozici. Šlo by umožnit si ten čas návratu nastavovat? Díky.

10
Netuším, jestli to je bug nebo záměr, ale když si nastavím trénink, který mi má hlásit i průměrnou rychlost intervalu (úseku), tak když uprostřed toho měřeného úseku pauznu měření (třeba že se skočím vyčůrat), poté to zase spustím, tak mi to do průměrné rychlosti stejně započítá i ten čůrací čas. Pak ale nechápu smysl pauzování. Průměr se asi počítá z aktuálního času, a neodečítá se čas pauzy.

11
Zdravím,
používám Tréninky, kde se nastavuje hlášení různých událostí. Vše, co používám (délka trasy, délka segmentu, čas segmentu, průměrná rychlost atd.) se hlásí správně, jen aktuální čas se hlásí v druhém pádu — "Aktuální čas dvanáct hodin čtyřiceti pěti minut". Tak třeba to dokážete opravit. :) Díky.

12
Zdravím, zkouším pravidelně používat plánovač tras. Pro pěší turistiku jsem nenašel profil, tak používám cyklistický a ono to často funguje. Ale ne vždy, někdy přestože mapou vede turistická značka, vyhledávač ji nechce použít, ani když jej přemlouvám (a tam, kde to znám, vím že má i pravdu, kolo by tam jet nemohlo).
Chci se ale zeptat - jak plánovat pro pěší? Díky.

13
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / "Posunutá" orientace mapy
« on: December 10, 2017, 22:15:09 »
Zdravím, už nějaký čas mám v telefonu ujetou mapu (používám vektorovou LoMaps Českou republiku) = když ji nechám, aby se automaticky natáčela, je oproti reálu tak o 45° natočená doprava. Vím, že to řešívá "mávání telefonem", i jsem to v minulosti několikrát spěšně použil, takže tohle "umím". Nicméně teď to nepomáhá a "ujeté" to je trvale (a tudíž v terénu nepoužitelné). Nevím co s tím, poradíte? Díky.

14
Zdravím,
nevím, jestli jsem správně, ani jestli to, co napíšu k něčemu bude, ale zkusím:
O víkendu jsem šel po turistické značce ze Žďáru nad Sázavou a v jednom místě si všiml, že je trasa předělaná (používám vektorové LoMaps). Přikládám dva screenshoty toho místa (souřadnice jsou cca 49.6476833N, 15.8434150E). Jde o ten kousíček pod rybníkem Doubravník, ta tyrkysová trasa je správně, mají to tam předělané. Tak kdyby to tvůrcům mapy nějak pomohlo, budu rád. Pokud se tyhle věci řeší úplně jinak a jsem jen zbytečně aktivní, taky budu rád, když mi dáte vědět. :)
15
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Vlastní ikony v Locusu
« on: August 08, 2017, 09:38:18 »
Zdravím, kreslím si vlastní ikonkový set, který používám v Locusu. Děje se mi ale taková věc, že když do něj nějakou další ikonku přidám, všechny ikonky bodů, které už v mapě mám, se zresetují (převezmou podobu ikonky složky bodů). Což je pak v praxi nepoužitelné. Nejde s tím něco udělat? Díky.

Pages: [1] 2 3 4